Sergie – за музиката, актьорското майсторство и… улиците
Нежни ритми с поп-етно мотиви, чувствен текст и завладяващ клип ни представя артистът Sergie в новата си песен „Улици“. Песента въздейства върху слушателите индивидуално, а лирическият герой може да е всеки един от нас. Sergie учи актьорско майсторство с куклен театър в НАТФИЗ при доц. Константин Каракостов и гл. ас. Боньо Лунгов. Споделя, че е трудоемко, но и доста приятно изживяване, когато нещата се получават.
„В НАТФИЗ сме от 9 сутринта до 22 часа, занимаваме се с кукли, актьорско майсторство. Една строга и нестрога комбинация между приятно и трудно. Сложно се влиза в Академията, но още по-трудно се остава там. При нас всеки ден е изпит, трябва да се бачка и човек ежедневно се опитва да запази мястото си. Зад завесата, по време на репетициите, минаваме през всичко, за да стигнем до крайния резултат. С много усилия и труд трябва да се изгражда нещо, да се пробва и ако е сигурно, че няма да стане, чак тогава го премахваме. След доста опити се получават нещата“, коментира Sergie
Поглеждайки към музиката, Sergie споделя, че обича такава, която въздейства и докосва, без значение в какъв жанр е тя. Важното е да носи послание. Той самият се вдъхновява от руския поп и влага подобен стил и в собствените си песни.
„Правя авторска музика от 2-3 годни. Но „Грешни сигнали“ реално е първата излязла песен. Създадох екип от хора, които помогнаха това да се реализира. Правим всичко от сърце и стигнахме до национален ефир миналата година. През 2020, по време на пандемията, затвориха НАТФИЗ и провеждахме обучението си онлайн. Имах повече свободно време. Именно тогава започнах да творя, вдъхнових се. Доста артисти се излюпиха от тази пандемия“, каза още Sergie.
Песента „Улици“ се ражда за една нощ, но пък „преспива“ няколко месеца, докато бъде довършена. Инструменталът е осъществен с помощта на русенския бийтмейкър Miladski, който създава музика не само за българските рапъри, но и за много изпълнители от САЩ и Франция.
„Получи се небрежно, не сме се уговаряли прекалено много. Записахме и обработихме песента, стана добре. В днешно време хората не слушат музиката, те я гледат. Затова се постарахме да пресъздадем визуално емоцията на музиката в клипа, който заснехме. Използвах наученото в НАТФИЗ за заснемането на видеото, исках да има случка, да има конфликт. После разбрах, че целият конфликт е в текста, но не исках двете линии да вървят паралелно. Затова започнахме просто да правим кадрите, да ги съпоставяме. Имаше връзка, но всичко беше на усещане, а не нагласено“, казва още младият артист
За в бъдеще Sergie планира да работи много върху мечтите и целите си, защото смята, че само така може да се постигне успех. Казва, че най-важното в живота е да си щастлив и да го разбереш, а не да се чудиш дали има щастие в живота ти.
Повече чуйте в разговора на Луиза Лазарова с артиста Sergie:
Днес "Радиокафе" гостува на Община Цариброд – Република Сърбия. Какви ще бъдат предизвикателствата пред българите, които живеят тук през новата година? Това е поредното съвместно предаване на Радио Телевизия Цариброд и Радио София. Зоран Джуров – Председател на Общински съвет Цариброд е първият ни събеседник: "Глобално нещата не са се..
На 25 януари 2025 година, Българско национално радио отбелязва 90 години от издаването на Указ номер 25, подписан от Цар Борис III. С тази наредба-закон радиоразпръскването в България става държавна собственост. Тази дата се възприема за начало на професионалното радио в България: Историята на българското радио обаче се заражда и оформя още..
Разговорът е с Анатолия Тодорова - уредник в Историческия музей “Свищов” и член на УС на Международна фондация “Алеко Константинов”: "Няма друг българския писател, останал с малкото си име, като наш съвременник и приятел. По неговото време Свищов е градът на първите неща. Гражданите в ежедневието си се радват на балове, приеми. Парите са се влагали..
Легендарният поборник, войводата Филип Тотю е имал богат и вълнуващ любовен живот, въпреки строгите правила за хайдутина - да не прескача дувари и да не ходи по жени, нито своя, нито чужда. Точно тях Филип Тотю не спазвал. Той имал три съпруги, съдили са го за двуженство, с последната си жена се събира, когато той е на 65, а тя - на 29...
Националната галерия „Квадрат 500“ представя 21 графични листа на Пикасо, тематично свързани с негови и на други автори литературни текстове, с лични преживявания и прозрения. Подробностите - от Калин Николов, уредник на фонд „Чуждестранна графика“:
Нели Симеонова, изпълнителен директор на компания „Антарта“ за възобновяването на производството на оригиналната българска космическа храна. Техният партньор, Институтът по криобиология и хранителни технологии трети в света е произвеждал космическа храна, а екипът на "Антарта" предлага висококачествени продукти за кратки и дълги пътувания в Космоса,..
С Йордан Радичков, внук на Йордан Радичков говорим за инициативата "Януари - месец на Радичков" която тази година е в Антарктика! Още в края на тази година всички издания на българския писател ще бъдат изпратени в библиотеката на нашата експедиция там: Благодарение на българската мисия в Антарктика и проф. Христо Пимпирев, новите издания с истории..