„Този мост го ползваме от моето детство. През годините на няколко пъти е извършван ремонт на моста, но в момента е доста зле и аз избягвам да минавам оттам“, каза Георгиев.
„Дори само козметичен ремонт би бил полезен за жителите и гостите на селото. Много столичани имат крайградски къщи в Желен и мостът се ползва активно. Досега съоръжението функционираше нормално и продължават да преминават автомобили, но вече е много опасно. По този път всеки ден минава и маршрутка, която кара учениците от с. Желен до Своге, тъй като в селото няма училище. Пътят се използва и от камиони за дърводобив, но мостът вече не може да понася такива тежки товари“, смята Александър Георгиев.
Зам.-кметът на община Своге инж. Валентин Михайлов е бил на място тази сутрин, за да провери състоянието на участъка.
„Мостът е изграден през 1970 г. и е изключително важен за предвижването на жителите от село Желен. Знаете, че имаше няколко наводнения през годините и при всяко наводнение има такива проблеми. След последното наводнение през месец януари сме направили оглед. Поискахме пари от Междуведомствената комисия към МС. Община Своге направи техническа експертиза. Със собствени средства ще сменим дървената конструкция на моста. Вече имаме избран изпълнител. Чакаме от Комисията 69 хил. лева, които още не сме получили“, каза инж. Валентин Михайлов.
Зам.-кметът на община Своге увери, че няма да бъде направен компромис със сигурността и мостовото съоръжение ще бъде ремонтирано.
„Свлачището в района е едно от най-големите в страната. Направена е обществена поръчка за избор на изпълнител. Надявам се до края на юни фирмата да може да влезе и да укрепи пътя. Просто трябва да сме търпеливи още няколко седмици и всичко ще е наред“, добави Михайлов.
В края на месец юни се очаква ремонтните дейности да започнат и да приключат в рамките на месец и половина, каза инж. Валентин Михайлов.
Подробности за проблемния участък можете да чуете в звуковия файлАнгелина Владикова и Силвия Трифонова от сдружение Bridges ни запознават с Концерта на толерантността под егидата на Австрийското посолство, което от миналата година е партньор на събитието: "Сдружението е създадено преди 16 години - то е платформа за диалог между различните религии и култури. Всяка първа седмица на февруари, от 2011 е седмица за..
Мая Цанева за рубриката "С деца на открито" на БНР и Сдружение "Безопасни детски площадки" ни запознава с ръководството , което СО са разпространили за да се превърнат училищните дворове в зелено споделено пространство: "Приветстваме тази нова програма, стартираща с обновяването на два училищни двора. Нямаме информация за архитектите, урбанистите,..
Лаврен Петров за изложбата на Здравко Александров : "От години сме приели мисията да представяме неговото творчество. Твърде малко бе времето за първата национална изложба миналата година и сега представяме 24 негови произведения в новия ни салон. Половината от тях не бяха показвани на националната изложба. Здравко Александров е оценен рано. Той е..
Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се, по-младите от нас го познаваме, като постоянен лектор в БНР Академията, създадена с методическа и..
Курубаглар, Лозеница, Лозенец - трансформациите в името са не по-малки от трансформациите на мястото: В първата част се срещаме с "оазиса в степната равнина" по разказ на Вазов от края на 19 век. Защо е била пренебрегната и кога се правят първите стъпки за "охубявяването" ѝ? Слушаме и спомени на Иван Венедиков за държавната и общинска политика,..
В "Адресите на любовта" припомняме за един от най-големите цигулкови виртуози на ХХ век, който умира беден и самотен, непознал любов и женска ласка. Един от редките случаи, в които разказваме анти-любовна история. Навремето наричали Васко Абаджиев гениален, но странен. Днес биха го описали с модерното определение „от аутистичния спектър“...
Ана Андреу Бакеро гостува в България с дебютния си исторически роман „Принцесата от Бухенвалд“ – печалната история на Мафалда Савойска, сестра на Царица Йоанна Българска. Събеседник ни е Деметра Димитрова, редактор на романа: "Тайно се надявахме тя да дойде, имахме интересен диалог с читателите. Инициативата дойде от Институт "Сервантес"...