„Този мост го ползваме от моето детство. През годините на няколко пъти е извършван ремонт на моста, но в момента е доста зле и аз избягвам да минавам оттам“, каза Георгиев.
„Дори само козметичен ремонт би бил полезен за жителите и гостите на селото. Много столичани имат крайградски къщи в Желен и мостът се ползва активно. Досега съоръжението функционираше нормално и продължават да преминават автомобили, но вече е много опасно. По този път всеки ден минава и маршрутка, която кара учениците от с. Желен до Своге, тъй като в селото няма училище. Пътят се използва и от камиони за дърводобив, но мостът вече не може да понася такива тежки товари“, смята Александър Георгиев.
Зам.-кметът на община Своге инж. Валентин Михайлов е бил на място тази сутрин, за да провери състоянието на участъка.
„Мостът е изграден през 1970 г. и е изключително важен за предвижването на жителите от село Желен. Знаете, че имаше няколко наводнения през годините и при всяко наводнение има такива проблеми. След последното наводнение през месец януари сме направили оглед. Поискахме пари от Междуведомствената комисия към МС. Община Своге направи техническа експертиза. Със собствени средства ще сменим дървената конструкция на моста. Вече имаме избран изпълнител. Чакаме от Комисията 69 хил. лева, които още не сме получили“, каза инж. Валентин Михайлов.
Зам.-кметът на община Своге увери, че няма да бъде направен компромис със сигурността и мостовото съоръжение ще бъде ремонтирано.
„Свлачището в района е едно от най-големите в страната. Направена е обществена поръчка за избор на изпълнител. Надявам се до края на юни фирмата да може да влезе и да укрепи пътя. Просто трябва да сме търпеливи още няколко седмици и всичко ще е наред“, добави Михайлов.
В края на месец юни се очаква ремонтните дейности да започнат и да приключат в рамките на месец и половина, каза инж. Валентин Михайлов.
Подробности за проблемния участък можете да чуете в звуковия файлНевена Николова и Данаил Конов са имена от екипа на радио София - той идва от Враца в София в 2015, тя идва от радио Шумен. Още за техния път към и в радиото - в звуковия файл: Може ли по обява да намериш призвание и има ли значение какво казват родителите? Кои са най-сладките позиции, каква е разликата между новинар и водещ, както и репортер -..
Гостува ни актрисата Маргарита Костова. Надежда Герова разговаря с нея относно призванието актьор и всичко, което заобикаля един човек на изкуството. За работата на актрисата в куклени и драматични постановки и как предава занията си на деца и младежи нека чуем повече сега.
Какви са предизвикателствата пред младите хора в България? Каква е ролята на активните граждани за преодоляване на разделението в обществото? По темата ни гостува Мирослав Цеков, председател на Форум гражданско участие: "Отвореното ни писмо до НС бе провокирано от насочени срещу НПО призиви от политически сили в НС. Това е откровена заплаха и опит..
Албена Димитрова от Американския Университет в Благоевград представя състезанието по социално предприемачество "Станция Иновация": "Аз съм втори семестър в първи курс, следвам два бакалавъра. Клубът ни за по-добро общество организира благотворителни базари и в "Станция Иновация" парите също ще отидат при лица в неравностойно положение. То се..
В месеца на любовта търсим формулата за здрава връзка в примерите около нас. Книгите събират ли хората? Събеседници: Темз Арабаджиева и Антон Биров: "Вчера вечерта много исках да затворя вратата и да си чета книга. Любовта не е един конкретен ден. Нямам нищо против празника, стига малките прояви на любов да не са само един ден. Същото е с..
Как интересът на децата към книгите оформя читателските нагласи в бъдеще и какво има и трябва да има в списъка с книги до 12 клас? Събеседникът ни Борис Илиев е учител по български език и литература в Националната природоматематическа гимназия (НПМГ) „Акад. Любомир Чакалов“, която завършва като ученик: "Моите ученици много обичат да четат, но..
Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се, по-младите от нас го познаваме, като постоянен лектор в БНР Академията, създадена с методическа и..