„Спортна среща“ - предаване за спорта като философия и начин на живот, което предоставя на вниманието на слушателите интересни коментари и мнения за най-значимите спортни събития от изминалата седмица.
В предаването може да чуете:
Коментари за:
Изборния 11 юли
Кристиан Таков /4 години от смъртта му/:
„Някой ден хората в България ще се събудят. И светлината ще дойде.“
Георги Карамфилов и Михаил Митев с интересни интервюта и гледни точки от различни избирателни секции в София.
Спорт:
„Copa Amerika“ – финалът: Трофей за Лионел Меси, победа с 1:0 срещу Бразилия.
Изключително богата спортна неделя, предстоящи финали на „Уимбълдън“ :
При юношите 17 годишният Виктор Лилов от Пловдив, живял в БГ до 2014г. В момента се реализира в Щатите. Единствения българин след Григор Димитров, участвал във финала.
Защо младите спортни таланти от много спортове, търсят реализация в чужбина, остава въпрос за размисъл.
„Евро 2020“: Обобщение от Лъчезар Христов.
Защо не беше удачно да се „размива“ в различни градове – аргументи и факти.
Несъществуващата дузпа от полуфинала Дания – Англия. Бруталното държание на английските фенове, с освиркването на химна на Дания.
Разговор в студиото с Иво Иванов:
За американски спорт и престоят на Иванов в България - емоции, купони...
Мнение за подкастите, форма на консумация.
NBA - За позорното падане на Щатите от Нигерияl в Лас Вегас.
Включване на Денис Ризов от Тампа, Флорида:
Титла на „Тампа Бей“ в Националната футболна лига и в Националната хокейна лига.
Десерт: Ако сте любители на екстремните спортове, планинарството и приключенското кино, тази вечер, 12 юли, в Парка на Военната академия, може да се види един филм на „Банско филм фест“ - „Живот в планините. Канада - Гранд Болдуин“.
Слушайте "Спортна среща" всяка неделя от 16 -18 часа по Радио София.Медресе сокаги се прекръства след влизането на московците по тази улица. После е Регентска, после пак - Московска. Започва от пл.Желю Желев, където е бил първият чугунен фонтан. Там е била и часовниковата кула от 17 в. Към 1880-1881 е разрушена. Повече за градската легенда за нея и за оформлението на улицата, както и за прилежащата ѝ малка ул.Малко..
Роден е в 1902 в Габрово, баща му е учител и автор на едни от първите учебници по география в България. Даниела Георгиева е съпруга на неговия правнук и я слушаме в звуковия файл със спомените ѝ за д-р Рачев. Нейни са и предоставените снимки и документи . Д-р Рачев е ревностен радетел за създаването на белодробни диспансери в България. Другата му голяма..
Животът на композитора маестро Георги Атанасов е по-заплетен, драматичен и вълнуващ от всяко оперно либрето. Баща му зарязва децата си, когато бъдещият музикант е на три. Успява да го издири след десетилетия, но таткото предава Богу дух ден преди срещата им. Майката чисти по хорските къщи, за да изхрани челядта си и си отива от живота след десет..
Най-новият проект на Спартак Севов е пълнометражния филм „ Министерството на мечтите “ – абсурдна комедия за любимите неща на всички: бюрокрацията и сбърканите днешни системи. С него е и актьорът Мартин Тасков, а проектът е англоезичен: "Министерство на кошмарите изглеждаше зле като заглавие. Осмиваме бюрокрацията." (Спартак) "Имам честта да..
Георги Георгиев, зам.-председател на "Асоциация за инсулт и афазия“ ни представя първото споделено парково пространство за арт терапия в България, открито по тяхна инициатива на 14 юли в столичния район Банкя. Името, което носи, е "Сътворение" и на място може да се открие зона за арт терапия и зона за лечебно градинарство, както и място с..
Боян Бочев от Лаго Фест в Самоков ни представя събитието с ударение на последната буква: "Тембърът на гласа ми подсказва, че настроението е чудесно. Страхотни музиканти на сцената, познаваме някои от тях в "Мюзиколоджи лайв". (подробности, както и за произхода на името - в звуковия файл) Има от бебета до над 70-годишни, хората си чакат фестивала в..
"Добър вечер, София" казаха Яна и Роман директно от Green gallery - едно ново пространство за екзотични растения и флорално изкуство, където цветята присъстват във всякакви видове и форми. "Имаме фотография, има графика, живопис, акварел - в общи линии, без ограничения в някакъв конкретен стил, дори авторите влизат в нетипични роли, като..