Те са No More Many More: Методи Кръстев, вокали и китара, Радослав Гергов, вокали и ударни, Петър Александров, ударни, Иван Гатев, бас китара, Камен Александров, китара.
Популярни и обичани и заради своята силна и активна гражданска позиция и мнения, които смело изразяват в песните си от 2013 година. Имат два дългосвирещи албума – дебютният „По един или друг начин“ излиза през 2017 г., а вторият - „Не и този път“ е издаден в карантинната 2020 и получава широк медиен отзвук със смелите си бунтарските текстове, типични за NMMM мелодии и мъжки двугласия.
В студиото на живо ни гостува фронтменът на групата Методи Кръстев, който разказа как разбира и чувства свободата и какво значи да си свободен. И зарадва сетивата ни с акустичен лайв. Последният видео сингъл на групата „Защо“, много рядко изпълняват на живо, но както казва Методи, „Повечето от лириката ни задава въпроси“. Освен, че свирят алтернативен рок, те пишат социални текстове от 2013–та.
Дали недостатъчно разсъждаваме напоследък:
„Най-лошият вариант е, да разсъждават на глас и силно, хора които не го могат. Малко по-добрия вариант е да си замълчиш, и вече когато можеш да си позволиш да разсъждаваш, да го направиш но с мярка. Всеки трябва да си намери баланса“, смята музиканта.
Идеята за свободата е основен мотив в песните им. Методи е написал и песен за протестите през 2020-та. Но тогава малко хора са застанали с имената си зад идеята да бъдат свободни. Или да не бъдат.Какво ги е спирало? ….“Хонорарът на площада за Нова година“, бе откровеният отговор. Свободата не е само политическа. Тя преди всичко е духовна и душевна.
Ти самият определяш ли се като свободен?
“Свободен си, когато си вътрешно свободен. Стигат ти нещата които имаш, и знаеш, че има смисъл от всеки ден, в който си тук."
Чуйте целия разговор на Боян Бочев и Антония Каменичка с музиканта Методи Кръстев, както и акустичните изпълнения.
Облачността над страната ще се задържи значителна, като по-съществени разкъсвания ще има в часовете преди обяд. В следобедните часове отново на много места ще превали краткотраен дъжд, в отделни райони с гръмотевици. Вятърът временно ще се ориентира от север-североизток, ще е слаб, в източните райони до умерен. Минималните температури ще бъдат..
На 3 април тазседмичните коментатори във "Форум" Иван Господинов - председател на УС на сдружение "Образование без раници", и Стоил Цицелков – социален и културен антрополог, от "Обединение Честни избори" (ОЧИ), разсъждаваха по следните теми: Доброволчеството в България. Защо трансплантациите на органи у нас още не могат да стигнат..
Няма съществен спад на донорските ситуации в България. Запазва се тенденцията от последните години. През 2024 г. има малко по-малко, отколкото през по-миналата година, заради случаи в края на 2023-та . През миналата календарна година у нас са трансплантирани органи на 34 души след 16 донорски ситуации . Получавали сме предложения на..
Младежкото доброволчество в България е популярно в по-малка степен, спрямо процента младежи, които полагат доброволен труд в другите европейски страни. В опит да повиши доброволческите навици и интереса към каузите с идеална цел, фондация "От нас зависи“ постави началото на инициативата "Дай 5!“ през 2024 г. В това време организацията..
В средата на годината се очаква Столичният общински съвет (СОС) да приеме нова наредба за общинските жилища . Предстои документът да бъде качен за публично обсъждане , след което да бъде обсъден и от ресорните комисии, за да може да се приложи по-добра и успешна социална политика в тази посока. Общински съветници, участвали в създаването на..
Певицата Велека Цанкова и Ивайло Манев разказаха за втория албум на формацията "Новините в джаза" , който се нарича "Шипков мармалад" . Барабанистът Ивайло Манев разкри своята връзка с формацията. "С колегите бяхме студенти на Михаил Йосифов и той още от тогава ни покани да работим с него. За тези три години създадохме много музика,..
Годишнина от рождението на арх. Никола Лазаров и Световния ден на културното наследство, както и празника на София по повод обявяването ѝ за столица, са причините за откритата изложба "Архитектурното наследство на София" с творби на ученици , възпитаници на две паралелни гимназии - Националната гимназия за приложни изкуства Св. Лука” и..