Необичаен спектакъл-демонстрация готви доц. д-р Мирослав Цветанов за невъзможните възможности на хартията - този толкова разпространен и много художествен материал, който отдавна сме свикнали да е част от живота ни.
На какво е способна дървесната целулоза? Може ли освен да пишем върху нея - да използваме хартията като глина, да я направим изключително здрава, или изведнъж да стане прозрачна...? Безбройни са нейните превъплъщения. Огромна и стара е ролята ѝ и в изкуството, но може ли и още? Може ли дори това, което на пръв поглед изглежда невъзможно?
Досещате се какви са отговорите на тези въпроси от страна на доц. Цветанов, но ако искате доказателства, посетете на 3 октомври (неделя) „Сцена 47“ в НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов“ от 19.00 ч. Входът е свободен.
„Хартията освен в бита, е и в изкуството, включително и на театралната сцена. Ще разкрия неподозираните възможности на този достъпен материал. Моята работа е да създавам театрални кукли – както за деца, така и за възрастни. Самият процес е много интересно занимание“, обясни пред Радио София доц. Цветанов.
В рамките на един час ще бъдат демонстрирани много от най любопитните превъплъщения на хартията не другаде, а именно на сцената, където тя стои най-художествено.
„В главната роля хARTията“ е проект за публична и дигитална среда. Един уникален формат, който ще може да намерите в някои от най-популярните интернет платформи. Той е насочен както за професионалисти и студенти от различни специалности, така и за любознателната широка аудитория.
Чуйте разговора на Мария Бояджиева с доц. Мирослав Цветанов.
По традиция всяка година на Велики Четвъртък, Народно читалище "Иван Вазов-1928" в село Нови хан отбелязва пролетните празници - Лазаровден, Цветница и Великден с празничен великденски концерт. За програмата на концерта, състоял се на обновената сцена разказва още председателят на читалището в село Нови хан, Сашка Ненова: Тазгодишният..
Разговор с Боян Бочев за три копривщенски рода, които ще бъдат представени: "Отговорността да говориш за тези хора е огромна. Нашият род от майчина линия е от Копривщица. Открих данни за рода ми около 1844, а може би и от по-рано. А сега - Дебелянови, Палавееви и Маджарови. Всички говорим за Димчо Дебелянов, той е бил изключителен бохем, нищо че го..
Слушаме Любомир Пипков от Златния фонд на БНР - гласа му и музикални откъси от негови произведения. Говорим за композитора с проф.Юлиян Куюмджиев, преподавател в НМА и автор на книга за него, както и с внучката му, актрисата Ани Вълчанова: "Музиката му трябва да звучи по-често, изразил е себе си чрез нотите. В медиите и в концертните зали -..
Тя е един от създателите на списание ЛИК, журналист, преводач на поредицата за Хари Потър, на Антъни Бърджес, на Джон Фаулс и още десетки книги. Той е математик и информатик, въвел изкуствения интелект в България през 70-те години на ХХ век. В професионално отношение, Мариана Екимова-Мелнишка и доц. д-р Александър Геров са като масло и вода...
За трета поредна година фонадация "От нас зависи" кани всички деца на "Голямо великденско боядисване на яйца": Събитието ще се проведе на 19 април от 11:00 до 15:00 ч. в Каньон парк в Младост 3 и е със свободен достъп. Точно както и предишната година екипът на фондация „От нас зависи“ е предвидил и работилници, музика, танци, спортни игри и..
Мобилното ни студио е на Sofia Spring Fest – Пролетният фестивал на София, където се срещаме с организатори и участници в събитието: Мадлен Христозова :е част от организаторския екип: Финалният ни акцент е с редактора Христина Иванова: "Всеки малък жест е важен".
Часове след Международния ден на хайку поезията в студиото на БНР-Радио София гостува съвременният български поет, писател и музикант Петър Чухов . Българското хайку през последните години заема достойно място на. По думите му у нас хайку общността е организирана от 2000 г. Постепенно от ентусиазирана група хора хайку поетите са..