Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Популярността на ТикТок кара бизнесът да се възползва от платформата

Социалната мрежа за кратки видеа има над 1 млрд. потребители

Снимка: (В) Радио София

ТикТок се оказва не толкова социална мрежа за забавление и губене на времето. 
Тя също може да се използва за привличане на клиенти, фенове и последователи. Много компании вече са го разбрали и печелят потребители или купувачи на стоки или услуги, утвърждават продукт или бранд.

Това обясни пред Радио София маркетологът Катерина Николич.

Най-новата от големите социални мрежи стана популярна първо сред децата, но вече има над 1 млрд. потребители, 60% от които – до 34 години.

Бизнесът, който не пренебрегва платформата като потенциален помощник, вече печели. Защото в социалната мрежа вече може да се намери не само забавни клипчета, а почти всичко.

Според Николич в момента и в това приложение хората търсят новини и полезни, практични знания.

За разлика от Фейсбук и Инстаграм, ТикТок е изцяло за видео съдържание – кратко, до 3 минути.

Вече има инфлуенсъри, които работят специално и дори само за ТикТок. Платформата позволява взаимодействие с други потребители и възможности за креативност.

Още за това, какво представлява TикToк платформата, как работи алгоритъмът ѝ, какви видеа можем да снимаме и с каква техника, за да имаме успех, други характеристики и тънкости можете да научите от безплатния онлайн семинар с лектор Катерина Николич нa 14 октомври (четвъртък) от 19:00 часа.

Първо обаче чуйте разговора с нея.

ВИЖТЕ ОЩЕ

Нова музика за стари филми

Киноконцерт: Романтичните неволи на Чаплин, Кийтън, Линдер - прожекция с музика на живо. Слушаме Еви Карагеоргу – координатор на събитието: "Това е много специална програма с три неми филма с музика на живо, рядко имаме такава възможност да ги видим" Повече подробности за автора на музиката и други неща, които ще ви заведат на прожекцията - в..

публикувано на 22.02.25 в 16:39
Лесничеят Васил Попов

Историята оживява - Лесничеят Васил Попов, част първа

Разказът е на Снежана Маринова - краевед, изследовател на историята на Стара Загора и съавтор на книгата “Мозайка от миналото на Стара Загора”: Къде са секвоите в България? Откъде идват тези в Борисовата градина? Кой е В.В.Попов, чийто постамент за паметник откриваме до секвоите там? "Каква е цената, ако иска един човек като родения в Стара..

публикувано на 22.02.25 в 16:00

Софийски разкази - Софийска хроника. София след Освобождението (1878-1885)

Разговорът е със Здравко Петров -  урбанист и създател на проекта “Исторически маршрути”: "София никога не е била изостанала, минава през много животи. Била е много различна от това, което можем да си представим - с кьорсокаци и малко черкви, някои, като Света София, превърнати в джамии."  Какво е съдържал първия градоустройствен план, кои са..

публикувано на 22.02.25 в 15:00
Вивиа Ники

Северът със скритите му красоти

Прожекции на документалния филм „Скритата красота на Севера“ - повече за филма, заснет с дрон от неговия автор Вивиа Ники: "Северът за моето усещане е много мистично място с изключително много култура, оято е неразкрита." Разказът продължава като филм във филма или като изложба за филма - преценете сами в звуковия файл.

публикувано на 22.02.25 в 14:49

Мултижанровите подходи разширяват представите за изкуство

Започва третото издание на „Форум за съвременно изкуство и култура WIDE ARТ“ – за него ни разказва Радослав Механджийски: "Представяме съвременното изкуство през най-различни перспективи. Търсят се пресечни точки между технология и изкуство, психоанализа и изкуство и т.н. Мултижанровите подходи разширяват представите за изкуство." Още за поредното..

публикувано на 22.02.25 в 13:40
Мария Маринова и Евгения Селвелиева

Мечталище - културен хъб

Визулен тур в изкуствата – Мария Маринова и Евгения Селвелиева от настоятелството на „Читалище-мечталище“ – на живо в студиото: "Това е гражданска инициатива, която събра съвсем случайно единомишленици. Оказа се, че има страшно много хора, които искат да видят културен хъб, а не прашасали и оставени на командно дишане места.  Реално има супермного..

публикувано на 22.02.25 в 11:35

Жажда за чаена култура

Festeaval  – фестивал на чая, представен ни от Илиана Елиас: "Много чай от цял свят, български билки, богата палитра от вкусове - това вече е осма поредна година. Имаше различни събития в различни браншове и в България много чай не се пие - само когато сме болни. Има жажда за култура." Още любопитни неща за чая и културно-образователната им..

публикувано на 22.02.25 в 09:36