Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

За 9-ия си сезон

„9 Academy“ приема нови 50 души с идеи и предприемачески дух

Снимка: 9academy.com

„9 Academy“ търси нови 50 предприемчиви и жадни за знания хора ат цяла България за своя сезон 9. Крайният срок за кандидатстване е до 22 октомври.

Бизнес академията е общност от хора, които имат стремеж непрекъснато да се развиват, да надграждат знанията и уменията си, обясни в студиото на Радио София Милена Стратиева, съосновател и мениджър Обучение.Милена Стратиева и Вася  Качешмарова

9-те модула на Академията са:

-  Предприемачество. Най-важните първи стъпки – от валидиране на идеята и събиране на екип до намиране на финансиране.

-  Маркетинг, реклама и ПР. Пътят към успешната маркетингова стратегия и съставните ѝ части. Ценни съвети от експерти с богат опит както с утвърдени брандове, така и с нови продукти и услуги.

-  Продажби. Защо трябва винаги да продаваме с добавена стойност, как потребителите вземат решение за покупка и как да ценообразуваме.

-  Право. Първите правни стъпки при създаване на бизнес или НПО. Най-важните закони, които е добре да се познават от всеки.

-  Финанси и счетоводство. Важните финансови и счетоводни понятия, видовете инвестиции и как ние да управляваме парите, а не те нас.

-  Човешки капитал. Какво е психологически договор и как да управляваме отношенията с хората.

-  Технологии за бизнеса.

-  Социална ангажираност и устойчивост.

-  Управление. Първите стъпки в мениджмънта.

Програмата е и за професионално, и за личностно развитие. Участниците учат както от лекторите, които са експерти в своите области или практици предприемачи, така и помежду си.

„Подборът на участниците в Академията става на базата на компетенции, които търсим“, допълни Стратиева.

След края на всеки един сезон участниците влизат в Алумни клуба на 9Academy, където ученето, подкрепата, обмена на ценни знания, ресурси и контакти продължава.

Впечатленията си от 8-ия сезон на Академията сподели Вася Качешмарова. Тя е ръководител на екип в софтуерна компания, но и съосновател на Busy Baby - ръчно изработени сензорни дъски за развитие на фината моторика на децата.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Александър Шаламанов

Историята оживява - Добрият човек Александър Шаламанов

Днес ще се върнем назад във времето на златните години на българския спорт. Периодът на 60-те, 70-те, 80-те години, когато родните спортисти впечатляват не само сънародниците си, но широкия свят. Върховите им постижения обаче не променят човешките качества на голяма част от тях. Българските спортисти от онези години съчетават изключителен талант с..

публикувано на 02.11.24 в 16:00
С Александър Шпатов

Софийски разкази - Александър Шпатов

Александър Шпатов,  председател на Сдружение за градски читални, водач на литературни разходки, изследовател на софийското минало, верен фен на футболен клуб “Левски” и писател, автор на книгата “На живо от София”: "Останали са хората, въпреки, че се променяме вътрешно. София е един европейски град и стои по-добре на световната карта. Усещането, че..

публикувано на 02.11.24 в 15:00
Мими Иванова и Развигор Попов

Адресите на любовта – Мими Иванова и Развигор Попов

Музикантите са заедно повече от 50 години Любовта на Мими Иванова и Развигор Попов далеч не е фойерверк от пръв поглед. Те дълго работят заедно и се уважават като професионалисти преди да се погледнат с други очи. За да се съберат и двамата минават през тежки разводи – Мими с поляка Юрек Рибински, а Развигор с пианистката Теодора. Женитбата им..

публикувано на 02.11.24 в 14:00

От Франкенщайн до ИИ

Емблематичното чудовище „Франкенщайн“ на Мери Шели оживява в ново издание. Представя ни го Емил Минчев – писател и преводач:  „Беше огромно предизвикателство, езикът преди 200 години е доста различен. Франкенщайн въвежда два нови жанра – научната фантастика и хоръра. Да не забравяме, че Мери Шели като го е писала, е била само на 19! За да..

публикувано на 02.11.24 в 12:09
Петър Теодосиев

Псевдонауката е част от дезинформацията

Ролята на псевдонауката в ежедневието ни с   , гл. редактор на Българска наука : "Като ученик бях част от недобра образователна система. Идеята ни сега е да има сайт, който да дава достъпна, разбираема научна информация. За съжаление в България сме в челните три места по вяра в дезинформация и споделянето ѝ. Видяхме сериозността с коронавируса...

публикувано на 02.11.24 в 12:00
Хелиана Велинова

Пресечната точка между игрите и образованието

Game Dev Day 2 , организиран от екипа на Sofia Game Night и Сдружение "Възможности без граници". С подробностите слушаме Хелиана Велинова: "Игрите позволяват грешни решения и виждаш какъв е резултата. Игрите дават възможност да грешим на воля и да видим какво ще стана. Младите играят игри - симулации на човешки отношения.  Говорим и за..

публикувано на 02.11.24 в 11:00

Отвъд форматирането

Могат ли различията вместо да ни отдалечават, да ни събират и заедно да живеем по-добре? Представяне на детската книжа „Фигури“ от автора ѝ, психологът Слави Стоев: "Идеята за книгата дойде в една хотелска стая, където бяхме карантиниране с детето ми. Рисувахме с него комикси с геометрични фигури. Те са кардинално различни и направих аналогия към..

публикувано на 02.11.24 в 10:35