Основана от българи компания беше оценена на $900 милиона и привлече инвестиции, с които ще подкрепи развитието си и ще стъпи на нови пазари.
Създатели на компанията през1998 г. стават Дилян Павлов и Красен Драганов, макар и под друго име тогава.
Клиентите ѝ са повече от 1000 и управляват активи на стойност от над 5 млрд. долара.
В момента фирмата осигурява базирана в облак технология, която помага на инвестиционните компании да управляват своите отношения с клиенти.
„Още тогава, преди 20 години, аз бях лектор в университети и говорих за това, как се създава компания, как се развива и излиза на международните пазари. Винаги е било чест, но е било и полезно да споделяме опита, който имаме. Така привличаме и мотивираме все повече хора в тоя бизнес. Създаваме екосистема“, обясни пред Радио София Дилян Павлов.
Когато в края на 90-те той се е срещал с ръководители на стопански обединения, разбрал, че малко е избързал с предложенията за софтуер, който да е в помощ на фирмите.
„Докато говорих за предимствата на софуерните ни системи, забелязах, че директорът няма компютър на бюрото си… Секретарката му – също. Беше време, когато трябваше да образоваме нашите клиенти.“
В момента фирмата на Дилян Павлов е международна и продължава да се разраства. Офисите ѝ са в България, Лондон, САЩ, Сингапур и Хонконг.
Той подчерта, че в България има талантливи и амбициозни хора, които искат да успеят. Страната ни е смятана за добро място за софтуерен бизнес. Вярват в способностите на българските специалисти и качеството на продуктите.
По думите му, в сравнение с времето отпреди 20 години, днес е по-трудно на започващите с малка компания да успеят да я наложат.
„Медии и филми разпространяват мит, че има кратък път към успеха. Че важното е да имаш добра идея и до година-две можеш да станеш милионер. Това са големи изключения. Повечето успешни компании в България са станали такива за 15, за 20 години.“
Дилян Павлов сподели и опита си за създаването на добър екип – компанията се е грижила и за професионалното, и за личностното израстване на служителите, за неформалното общуване и стиковане на дейностите. Парите са важни, но не те са истинската мотивация.
Чуйте целия разговор на Катя Василева.
Седмицата на "Форум" продължава с мненията на актуалните коментатори по следните теми: Правителство и опозиция – твърди различия и плаващи мнозинств а. Сформирането на редовния кабинет се прие от хората с въздишка и резерви и закономерно не се ползва с традиционния гратисен толеранс. На фона на протести в страни на Балканите, у нас – плахи и..
С дискусия за ползата от доброволчеството, регулиране на дейността, чрез приемането на Закон за насърчаване на доброволчеството, и споделяне на личен пример, бе даден старт на инициативата "Предай доброто!". Предстои да бъдат проведени и обучения сред млади хора в цялата страна, за да придобият нужните знания и умения, с които да бъдат в полза на..
Представители на бизнеса изложиха доводите си в Кюстендил срещу повишаване на косвения ДДС на заведенията за обществено хранене и развлечение. Според тях е време политиците да чуят гласа на местния бизнес. От бранша настояват за запазване на диференцираната ставка на ДДС. Според тях това е изключително важно за потребителите, за..
Разговор за театър, музика и верни отговори с актрисата Луиза Григорова-Макариев , която е в главната роля на спектакъла “И верният отговор е…“ на режисьора Мартин Каров. Една изневяра, трима пламенни перничани, любим отбор и една мечта, събрани на едно място, с обещание за много смях и неочакван край . В главните герои Деси, Оги и Славка се..
В цялата страна започнаха извънредни проверки за нерегламентирани медицински услуги в сферата на естетичната медицина, след зачестилите случаи на пострадали жени след поставяне на ботокс. Прокуратурата също се самосезира след медийните публикации за жени, потърсили медицинска помощ след козметична процедура, при която им е бил поставен..
Пътеводител. Така издателите наричат сборника с 366 медитации, обединени под заглавието "Черната книга – медитации за всеки ден" . Всъщност книгата, поне корицата на български, не е черна. Авторът ѝ Свами Тиртха е индолог, роден с името Geza Racs през 1959 г. в Будапеща. В продължение на 15 години изнася лекции по санскрит и..
Подробности можете да чуете в звуковия файл.