Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

В новата рубрика "Агентите на Елмира" с експерта по недвижими имоти Анас Хамид:

Как да разпознаем имотните измами

Снимка: Радио София

В  Късното шоу по Радио София, стартира рубриката „Агентите на Елмира“.
 
В нея ще се запознаваме с хора, експерти в различни сфери, които ще споделят своя опит и знания.

Първият агент, гост в новата рубрика бе Анас Хамид, който от четири години работи в сферата на недвижимите имоти, брокер в една от най-големите агенции в България, а от известно време е ръководител на екип и офис на агенцията. Анас разказа,че харесва професията си, защото е динамична и всеки ден се запознава снови хора, откриват се нови възможности.

 „Ние сме постоянно по улиците, показваме, обикаляме, помагаме на хората да осъществят мечтата да си купят дом, съдействаме и на наши бизнес-клиенти, които чрез нас купуват или продават бизнес имоти“, посочи Хамид.

 Една от функциите, които той изпълнява е, че обучава нови хора. 

Разказа, че най-важната част от обучението е, да има яснота в целта на бизнеса: “Най-важното за мен е да знаят, че нашата работа е свързана с това да помогнем на хората да закупят или продадат нещо, и че в резултат от тази помощ която им показваме, ние получаваме доходи“, поясни Анас Хамид и допълни, че когато клиентът е доволен и те препоръчва те и усещаш, че си свършил нещо много полезно.

Актуална тема, която избрахме да коментираме е темата за имотните измами – какви са те, за какво трябва да внимаваме, когато наемаме или купуваме жилище:

Първото нещо, което експертът посочи е да внимаваме с кого говорим, дали човекът срещу нас наистина е собственикът, ако той поиска да вземе депозит от нас, дали е собственик, или дори, дали представлява агенцията.
Да сме внимателни имотът да няма възбрани, тежести и ипотеки, или пък, ако ги има, важно е да бъдем запознати с това и да се мине по канален ред за заличаването им, преди самата покупка. Важно е и това всеки документ да бъде внимателно прочетен, подчерта още той.
Как можем да проверим една имотна история:

Нужно е да говорим директно със собственика. Всеки един собственик би трябвало да пази архив за закупения имот. Най-често такива документи се пазят, смята експертът. Там е описано кога е закупен имотът, кой е бил собственик преди тях, как е придобит. Това са т.нар. Нотариални актове. Когато ги няма като опция, те могат да се вземат от Агенцията по вписванията. „Това е публичен регистър. Всеки един човек може да отиде с едно заявление, подава го, описва актовете които му трябват и му се дават на момента“, обясни Анас Хамид.

Чуйте още интересни аспекти от разговора на Елмира Джома с експерта по недвижими имоти Анас Хмид – за покупките „на зелено“, какво трябва да знаем за на пръв поглед апетитните сделки, как трябва да подходим към плащанията и други полезни съвети на експерта.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Форум", 05.11.24: Късно ли е да се осъществи лустрацията в България?

В коментарното предаване на БНР-Радио София "Форум" продължава темата за изборите.  Възможно ли е да бъдат касирани изборите – ЦИК изпраща в прокуратурата записите от броенето в седем избирателни секции . Да си русофил и патриот не е печеливша теза - заща това е така?    За разделението в ДПС - няма добро ДПС нито това на Делян Пеевски, нито..

публикувано на 05.11.24 в 18:25

Създадоха първата карта с адаптиран маршрут за хора с инвалидни колички

Първата карта с адаптиран маршрут за хора в инвалидни колички вече е факт. Тя ще бъде представена по време на събитието „София и за мен“ на 7 ноември. Повече по темата разказа Гергана Дойчинова от Фондация "Ела и ти“, които са организатори на инициативата. Идеята е, чрез тази карта и хората в инвалидни колички да могат самостоятелно..

публикувано на 05.11.24 в 17:30
Символичен старт на кампанията беше даден в двора на столичното 18-о СУ

Стартира инициативата "Аз ще бъда отговорен шофьор" насочена към ученици

600 ученици в 11-и и 12-и клас в София, Пловдив, Пазарджик, Стара Загора, Велико Търново и Варна ще преминат през обучение по пътна безопасност. Целта на инициативата "Аз ще бъда отговорен шофьор" е да формира отговорно отношение на младежите, като участници в движението и като бъдещи водачи на моторни превозни средства. "Аз ще бъда отговорен..

публикувано на 05.11.24 в 17:16
Милен Митев и проф. д-р Георги Вълчев

БНР и Софийският университет с меморандум за сътрудничество

В ректората на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ днес бе подписано споразумение за сътрудничество между университета и Българското национално радио. Обществените институции не могат да работят в изолация и трябва да си помагат по пътя напред, защото всички работим в полза на обществото. Това подчерта по време на подписването на..

публикувано на 05.11.24 в 17:03
Кметът Васил Терзиев при откриването на форума

София да заеме мястото си на лидер в разговора за подобряване на качеството на въздуха

София да заеме мястото си на лидер в разговора за подобряване на качеството на въздуха и в него да се включат представители на научно-изследователската общност, но и обикновените граждани, които могат да допринесат за общинските политики. За това се обяви столичният кмет Васил Терзиев по време на откриването на научната конференция “ Предизвикателства..

публикувано на 05.11.24 в 16:39

В Александровска болница възстановиха бъбречните трансплантации от жив донор

Първата успешна операция за тази година бе извършена от екипите  на проф. Маринчо Георгиев и проф. Красимир Янев от Клиниката по урология на Александровска болница .  Благодарение на успешната трансплантация 31-годишна жена от Плевенска област получи втори шанс за живот . Неи н донор стана 54-годишният ѝ баща , като и двамата са в отлично..

публикувано на 05.11.24 в 15:46

Гарантира ли БДС, че консумираме български продукти?

Марката „Български държавен стандарт“ (БДС) гарантира единствено и само производството на кисело мляко или бяло саламурено сирене на територията на България. Суровината обаче, дали под формата на фуража, с който се хранят животните или млякото, от което се произвежда готовия продукт, доста често е внос от чужбина. Това коментира Симеон..

публикувано на 05.11.24 в 15:45