Най-голямата от три сестри оперни певици, Гиргина Гиргинова е започнала кариерата си на певица от детския радиохор, а после съдбата я среща с пианистката Ивелина Иванчева, която е неин учител в Музикалната академия.
Идеята за диска "Цветята цъфтяха" се ражда от едно пътуване във Франция, където са представили богата концертна програма с музика на известни композитори и на Петър Дънов, като с тази програма са посетили и Индия.
След запис на първия диск "Вълшебството на живота" се стига и до идеята за втори с музика на Дънов, но издаването му е било забавено заради пандемията, коментира Гиргинова и добави, че:
"Аз подадох импулса първоначално за записването, докато тя беше вече човека, който настоя и това нещо се случи в рамките на две седмици".
Двете успяват да запишат цели девет песни през първия ден, благодарение на синхрона помежду им.
По думите на Ивелина Иванчева подготовката на един албум е дълъг процес и когато Гиргинова й е казала, че ще записват, тя категорично е отказала. Макар и сроковете да са били кратки, е успяла да реагира на това предизвикателство.
"Не само, че се наложи да свиря, но се наложи и по време на записите да опитвам някакви промени, или нещо ново в аранжиментите", сподели Иванчева.
Още подробности за албума можете да чуете в звуковия файл.
Днес ще се върнем назад във времето на златните години на българския спорт. Периодът на 60-те, 70-те, 80-те години, когато родните спортисти впечатляват не само сънародниците си, но широкия свят. Върховите им постижения обаче не променят човешките качества на голяма част от тях. Българските спортисти от онези години съчетават изключителен талант с..
Александър Шпатов, председател на Сдружение за градски читални, водач на литературни разходки, изследовател на софийското минало, верен фен на футболен клуб “Левски” и писател, автор на книгата “На живо от София”: "Останали са хората, въпреки, че се променяме вътрешно. София е един европейски град и стои по-добре на световната карта. Усещането, че..
Музикантите са заедно повече от 50 години Любовта на Мими Иванова и Развигор Попов далеч не е фойерверк от пръв поглед. Те дълго работят заедно и се уважават като професионалисти преди да се погледнат с други очи. За да се съберат и двамата минават през тежки разводи – Мими с поляка Юрек Рибински, а Развигор с пианистката Теодора. Женитбата им..
Емблематичното чудовище „Франкенщайн“ на Мери Шели оживява в ново издание. Представя ни го Емил Минчев – писател и преводач: „Беше огромно предизвикателство, езикът преди 200 години е доста различен. Франкенщайн въвежда два нови жанра – научната фантастика и хоръра. Да не забравяме, че Мери Шели като го е писала, е била само на 19! За да..
Ролята на псевдонауката в ежедневието ни с , гл. редактор на Българска наука : "Като ученик бях част от недобра образователна система. Идеята ни сега е да има сайт, който да дава достъпна, разбираема научна информация. За съжаление в България сме в челните три места по вяра в дезинформация и споделянето ѝ. Видяхме сериозността с коронавируса...
Game Dev Day 2 , организиран от екипа на Sofia Game Night и Сдружение "Възможности без граници". С подробностите слушаме Хелиана Велинова: "Игрите позволяват грешни решения и виждаш какъв е резултата. Игрите дават възможност да грешим на воля и да видим какво ще стана. Младите играят игри - симулации на човешки отношения. Говорим и за..
Могат ли различията вместо да ни отдалечават, да ни събират и заедно да живеем по-добре? Представяне на детската книжа „Фигури“ от автора ѝ, психологът Слави Стоев: "Идеята за книгата дойде в една хотелска стая, където бяхме карантиниране с детето ми. Рисувахме с него комикси с геометрични фигури. Те са кардинално различни и направих аналогия към..