По думите й, основната идея е да се обединят млади изпълнители, хореографи и композитор в нейно лице, водени от доайена на българското балетно изкуство доц. Калина Богоева. Горчева добави, че една от другите насоки в спектакъла е обединяването на фолклора с класически балетен репертоар, като се стига до съвремието, в което се показва една нова музика и едно ново произведение с нова съвременна хореография.
Тя каза, че се вижда колаборацията между Музикалната академия и Музикалния театър, като изпълнителите са студенти от различни курсове, а хореографите са известни и утвърдени имена на българската сцена.
"Има една магия, има една специфика в балетното изкуство, една невероятна красота и освен това е предизвикателство и от музикална гледна точка. Това ми дава полет над въображението и мога да се разгърна", каза Горчева и допълни, че този спектакъл, както и първият "Песента на планетите" умишлено са без сюжет, "за да може да разгърнем своята инвенция и същевременно да отключим в публиката различен вид сетива".
В темата се включи и доц. Калина Богоева. По думите й, студентите от Националната музикална академия от специалност "Балетна педагогика" ще покажат своите практически знания и възможности в практическо изпълнение, както на фолклор, така и на класически вариации. Доц. Богоева добави, че НМА е първата, която е приела да има специалност "балетна педагогика".
"Много голямо число педагози, които са навсякъде по света в момента и тук в България работят, благодарение на работата, която се извършва в академията", каза доц. Богоева. Тя каза още:
"Въпреки всичко, те успяват да запазят стремежа да получат това, което трябва като знания и да могат да продължат. Наистина, много уважавам тяхната, така да кажа, любов и стремеж да се усъвършенстват" и добави, че техният път ще бъде основно в педагогиката.
Емелина Горчева сподели, че на сцена се очаква и следваща творба, която е първата музикална черна комедия.
Спектакълът "Цветовете на любовта" ще се състои на 16.03.2022 г. От 19 ч. на сцената на Музикалния театър.
Още подробности можете да чуете в звуковия файл.
На територията на Столичната община съществува изградена мрежа от 188 читалища, по данни на публичния регистър на народните читалища. Те разполагат с материална база, но в по-голямата си част сградният фонд е остарял и се нуждае от по-голям обем инвестиции за отстраняване на възникнали във времето проблеми, прилагане на мерки за енергийна..
Остава малко повече от седмица до крайния срок за включване в петиция, с която граждани от ЕС целят да бъдат променени регламенти, засягащи именно правата им на потребители. В момента кампанията има над 1,4 млн. подписа, което е повече е необходимото, но въпреки това битката не е приключила. Инициативата “Спрете унищожаването на игрите“ се опитва..
Лилия Илиева е магистър по Българска филология и журналистика, преводач на интересни книги и самата тя автор на книгата “Заведи ме в теб“ , която представи при гостуването си в предаването “Добър вечер, София“. "Поводът, по който ми хрумна да събера 33 интервюта с известни български мъже, беше един мой разговор с френския писател..
Пет години след 2020 г. се вижда събуждащата се протестна енергия, която обаче не е толкова разгъната както преди пет години. Това се случва на фона на управление, което дойде след поредица от служебни правителства, но също е съмнително колко е стабилно. “Само за тези, които не познават механизмите и скритите капани на управлението, е изненада, че..
Администрацията на кмета Васил Терзиев иска от Столичния общински съвет да одобри проект за изменение на подробен устройствен план (ПУП), който отключва довършването на бул. “Тодор Каблешков“ и е ключов участък от Третия градски ринг на София, съобщават от пресцентъра на Столичната община. “Ако Общинският съвет вземе решение и подкрепи нашето..
Изключително археологическо откритие беше направено в крепостта Кокалянски Урвич край София – триъгълна каменна кула, датирана от края на II век. Разкритието е на младите археолози д-р Филип Петрунов и Виолина Кирякова в последните дни от археологическите проучвания, финансирани от Столичната община по програма "Култура". Откритието..
Лятото в града може да бъде истинска сцена – особено когато музиката идва при теб. RockSchool отново събира китари, цигулки, пиана, барабани, усмивки, страхотни преподаватели и екип и тръгва по парковете на София. И да – събитията са отворени за всеки. "Основаната идея на проекта в началото, в неговия генезис, беше да скъси тази културна..