По думите й, основната идея е да се обединят млади изпълнители, хореографи и композитор в нейно лице, водени от доайена на българското балетно изкуство доц. Калина Богоева. Горчева добави, че една от другите насоки в спектакъла е обединяването на фолклора с класически балетен репертоар, като се стига до съвремието, в което се показва една нова музика и едно ново произведение с нова съвременна хореография.
Тя каза, че се вижда колаборацията между Музикалната академия и Музикалния театър, като изпълнителите са студенти от различни курсове, а хореографите са известни и утвърдени имена на българската сцена.
"Има една магия, има една специфика в балетното изкуство, една невероятна красота и освен това е предизвикателство и от музикална гледна точка. Това ми дава полет над въображението и мога да се разгърна", каза Горчева и допълни, че този спектакъл, както и първият "Песента на планетите" умишлено са без сюжет, "за да може да разгърнем своята инвенция и същевременно да отключим в публиката различен вид сетива".
В темата се включи и доц. Калина Богоева. По думите й, студентите от Националната музикална академия от специалност "Балетна педагогика" ще покажат своите практически знания и възможности в практическо изпълнение, както на фолклор, така и на класически вариации. Доц. Богоева добави, че НМА е първата, която е приела да има специалност "балетна педагогика".
"Много голямо число педагози, които са навсякъде по света в момента и тук в България работят, благодарение на работата, която се извършва в академията", каза доц. Богоева. Тя каза още:
"Въпреки всичко, те успяват да запазят стремежа да получат това, което трябва като знания и да могат да продължат. Наистина, много уважавам тяхната, така да кажа, любов и стремеж да се усъвършенстват" и добави, че техният път ще бъде основно в педагогиката.
Емелина Горчева сподели, че на сцена се очаква и следваща творба, която е първата музикална черна комедия.
Спектакълът "Цветовете на любовта" ще се състои на 16.03.2022 г. От 19 ч. на сцената на Музикалния театър.
Още подробности можете да чуете в звуковия файл.
Повече от 20 екипа извършват текущи ремонти по пътните платна и тротоари в София - фрезоване, почистване и асфалтови дейности върху пътните настилки, както и обновяване на тротоарите, съобщиха от Столичната община. От днес започва ремонт на отделни неравности по основни и локални платна на бул. "Скобелев" в участъка от кръстовището "Петте..
Все по-често през летните месеци се отправяме на почивка и в чужбина. Важно е, когато я предприемаме, да сме организирани и предпазливи, защото винаги нещо може да се обърка. Една от защитите при пътуване извън страната е именно застраховката. Какво представлява и какво включва една такава полица, колко може да ни струва тя, какви са..
България е на 61-во място по щедрост в света, а българите са склонни да подценяват своята щедрост , сочи Световният доклад за дарителството ‘2025 (World Giving Report ‘2025) - представително проучване на британската фондация КАФ (CAF), което обхваща повече от 50 000 души в 101 държави. У нас Фондация BCause заедно с КАФ е..
Столичният общински съвет (СОС) малко изненадващо одобри доклада, с който се позволява завършването на бул. "Тодор Каблешков" . Той се внася за втори път за гласуване, като ресорната комисия по архитектура даде отрицателно становище по казуса. Според несъгласните със заложените изменения в подробния устройствен план, които ще позволят да се..
"Вещицата Мара и Проклятието на Абоминус" е първият издаден комикс на илюстраторката Цвета Петрова и ни разказва една история за приятелство, приключения, семейство, и какво става, когато нещата се объркат. "Мара всъщност е базирана на моя приятелка, която се казва Мара и даже и визуално наподобява нея. Този герой е създаден преди доста време, преди..
В предаването "Добър вечер, София" гостува младият, драматург и сценарист – Нера Бойкова , която завършва специалност “Кино и телевизия“ в Нов Български университет и вече работи в няколко кино и телевизионни продукции. Нера Бойкова разказа как творческия път който избира я превръща в човек на изкуството, решавайки да се реализира на..
Какво е състоянието на сградния фонд в столицата от гледна точка на безопасността при земетресение, обяснява в БНР- Радио София инж. Георги Кордов . “Считам, че едропанелните жилищни сгради са добри сгради от конструктивна гледна точка. За времето, когато са проектирани и построени, са спазвани абсолютно всички нормативни документи. Мога да кажа дори,..