София е с голям потенциал да се развие, не само в централната градска част.
За съжаление на архитекти и хора, които милеят за столицата, въпреки проведени конкурси с добри резултати, нищо не се прави след тях.
Това отбеляза пред Радио София арх. Стефан Добрев, който през 2014 г. със свой проект беше сред победителите в конкурс „за проучване и решение за изграждане, възстановяване и обновяване на публични пространства от централната градска част на София“.
Той обърна внимание, че има нужда от облагородяване на публични пространства, от това в града не просто да има зеленина, а тя да е достъпна за хората.
„За тези конкурси са изразходвани обществени пари, положен е труд на специалисти. Много се надявам, че поне част от добрите идеи след тези конкурси ще бъдат реализирани“, добави арх. Добрев.
Вече няколко пъти той е писал писма до Столичната община и до кмета Фандъкова. Отговорили са му, че за момента общината няма финансов ресурс, независимо, че е било съобщено за осигурени средства от европейски фондове.
„Извървели сме голяма част от пътя. Имаме строително разрешение. Срок за изпълнението няма. Но трябва да има и политическо желание. Ако се използват идеите и плодовете на труда на архитектите, ползите за града ще са огромни“, допълни с надежда арх. Стефан Добрев.
С него разговаря Константин Лавсов.
"Разговор с психолог. Разбиране и преработка на детските емоции" - е акцентът на организираната тематична среща от Фондация "За нашите деца", която ще се проведе на 22 ноември с родители на деца от 0 до 7 години. Детето показва своите емоции още в утробата на майката, без да има представа и да осъзнава какви са те, това разказа в..
Макар днес да живеем значително по-дълго от нашите предци, основните причини за смъртност остават все същите социално-значими заболявания - сърдечно-съдови, невродегенеративни и метаболитни нарушения. “Когато говорим за анализ на един сложен процес, какъвто е биологичното остаряване, на клетките, тъканите, органите на човешкото тяло и на всички..
Отбелязваме Световната седмица за повишаване осведомеността за правилната употреба на антибиотици. През тази година темата е: “Антимикробната резистентност е невидима, аз не съм“ и има за цел да повиши осведомеността за въздействието на антимикробната резистентност върху живота на хората, като поставя пациентите в центъра на дискусията. Прекомерната и..
Българският фонд за жените отбелазва своите 20 години, 20 години подкрепа за правата на жените в България. Фондът е основан през 2004година от Станимира Хаджичитова и нейни съмишленички. Международната конференция “Феминизмът е за всички“ събра на 14 ноември представители на организации, подкрепени от Българския фонд за жените (БФЖ),..
Фондация за достъп до права (FAR) се присъедини към 29 организации, за да предупреди, че Пактът на ЕС за миграцията и убежището рискува да не успее да защити непридружените деца на границите на Европа. Въпреки че Пактът на ЕС включва редица гаранции за защита на непридружените деца, на практика той вероятно ще изложи децата на още по-големи рискове...
"Мълчанието на майките" е дългоочакваното продължение на криминалната поредица за инспектор Елена Бланко, от испанската литературна сензация Кармен Мола. Също както в предишните три книги – „Кървавата годеница“, "Пурпурната мрежа“ и "Годината на свинята“, историята е едновременно ужасяваща и съкрушаваща. Преводът и този път е на Анелия..
Даниела Белчева е от Варна, живяла е и е работила в Скандинавските страни и откакто си е в България създава фина, елегантна и стилна музика, най-вече на територията на джаза, но не само. За нея 2024 година преминава под знака на третия й албум “Naïve”. Той беше представен в съпътстващата програма на Международния музикален фестивал „Варненско лято“,..