Според нея, пандемията е накарала големите компании да помислят как да направят по-приятно мястото, в което прекарваме доста време, като осигуряват различни удобства. Тя сподели, че особено в големите IT компании от години има забавления, като например зони за спорт, зони за релакс, джаги, тенис маси и др., което цели работните места да станат по-привлекателни за служителите.
"Един офис до голяма степен показва културата и ценностите на една компания. Това не е фабрика, в която има поточна линия и хора наредени на редичка, и правят нещо механично. Съвременните високоплатени интелигентни дейности се правят от хора, които са високообразовани и дават добавена стойност на това, което правят", каза Косева-Бошова.
Относно промяната на пазара на бизнес имоти тя каза, че по време на пандемията офисите са останали необитаеми физически, но договорно повече от 98% от компаниите са ги запазили. По думите й, т. нар. "гъвкави офиси" дават възможност една компания да наеме за краткосрочен период определен брой работни места, които са напълно оборудвани.
А относно модерните напоследък "зелени офиси" каза още, че те карат хората да се чувстват добре, не вредят на околната среда толкова, колкото старо поколение сгради и това се постига с инвестиции в много качествени модерни технологии. Освен това добави, че по света се прави сертифициране на такъв тип сгради и много от новопостроените са такива.
"Хората се интересуват и искат да живеят в нормална приятна среда. Ходенето на работа, както сме свикнали да го наричаме, като термин не е наказание. То трябва да е приятно", каза Косева-Бошова.
Тя сподели, че в асоциацията, на която е председател имат законодателна инициатива, чрез която да убедят българското правителство да подкрепят инвеститорите, които изграждат такива сгради да имат стимул да го направят, като например данъчни облекчения.
Още подробности можете да чуете в звуковия файл.
Коментатори във "Форум" тази седмица са зам.-председателят и член на Управителния съвет на Българската асоциация по информационни технологии доц. д-р Наталия Футекова и образователният иноватор Ангел Георгиев. Заедно с водещата Елена Пъневска, част от темите, които дискутираха, бяха: - Икономическата комисия в НС прие решение за пълна забрана на..
На извънреден брифинг в сградата на Столичната община по-рано днес общинският съветник Ваня Григорова, част от места коалиция "БСП за България“, в присъствието на представители на организации на хора в неравностойно положение дадоха информация за неизпълнени решения на Столичния общински съвет. По думите ѝ не само тези организации не са получили..
Темата за нощния градски транспорт в София провокира сериозна гражданска реакция през последните седмици. Към момента активни граждани организират подписка за запазването на нощния градски транспорт и разкриването на нова автобусна линия до Летище "София“, която да се движи през нощта. Инициатори на петицията са Панайот Желязков и Радослав..
На предстоящото заседание на Столичния общински съвет утре, в дневния ред са включени три доклада с предложения за оптимизиране на част от наземния градския транспорт, подобряване на транспортното обслужване и разкриване на нова линия. Трите предложения идват от страната на зам.-кмета в направление "Транспорт и градска мобилност“ Илия Павлов и..
Ще се промени ли качеството на храните у нас, след като правителството актуализира наредбите за тяхното производство? Поводът е становище на асоциация "Активни потребители“, изпратено до Министерството на земеделието и храните, във връзка с представения за публично обсъждане проект на Постановление на Министерския съвет за приемане на Наредба за..
Пореден нов български филм, наречен "Терапията" , ще ни радва от големия екран. Неговата премиера се състоя преди дни, а повече в предаването "Добър вечер, София“ разказа актрисата Розалия Абгарян , която е част от екипа на филма. "Залата беше пълна. Филмът е различен, засяга важна тема и провокира важни въпроси", посочи тя. В обществото..
България е на четвърто място в Европа по брой аптеки на глава от населението. Единствено Испания, Гърция и Кипър имат повече аптеки, каза пред Радио София председателят на Българския фармацевтичен съюз Димитър Маринов. Разпределението им е концентрирано в големите градове, поради факта, че и населението живее основно там. "В Европа 58% от..