„Това всъщност е една приказка. Всичко започна от една приказка, реално така се роди проектът, плод на моето въображение до някаква степен. Създадох го, като разказ, как си представям едно вълшебно горско пространство, защото това е едно място, което е богато на растителност, има страшно много дървета“, сподели Богданова.
По думите й, това е породило идеята за създаването на парк, който не се среща навсякъде и след среща с хората в квартала се е стигнало до начало на реализирането на проекта.
„Паркът ще представлява едно горско пространство, като ще се опитаме максимално да запазим растителността, която е там, защото там има дървета, които са садени още от първите жители на квартал „Лагера“ и някак си носят духа на тази история“, каза Богданова.
Тя каза още, че изсъхналите дървета след консултация с озеленителен център ще бъдат превърнати от майстор-дърворезбар в горски животни. Освен това, по думите й ще бъдат изградени дървени къщички в които децата да си играят, както и лабиринт от дървени трупи.
„По периферията на парка сме решили да поставим едни уединени пейки с единична люлка, за да може спокойно майка с малко дете, което примерно спи в количката да седне и да почете книга“, добави Богданова.
Тя каза още, че паркът би трябвало да бъде изграден до края на годината и допълни:
„Ако хората си поддържат околоблоковото пространство чисто, ако садят цветя, ако виждат хората все-повече красота, аз смятам, че действително ще се зареждат много по-позитивно и няма да го има този сив град“.
Още подробности можете да чуете в звуковия файл
Четвърто издание на фестивала ARTIS : Ваня Пешева – създател на фестивала (слушаме я в звуковия файл и за концерта ѝ във Виена) и младата участничка Йоана Милкова: "Динамиката и в нашите професионални сфери е изключителна. На откриването гостите бяха много интересни (подробности в звуковия файл). Класическата програма преля в импровизации на Георги..
Катя Стоева от Ботаническата градина БАН е куратор на тропическата ѝ част и ни кани да я посетим: "Растенията са в основата на живота на Земята. В момента при нас всичко цъфти. Експозицията ни е посветена сега на мушкатата, показваме много нови сортове. Паркът също е много красив и приятен. Във всеки човек е заложена любовта към цветята, природата...
Д-р инж. Анна Петракиева, заместник-изпълнителен директор в Агенцията по горите и преподавател по горска педагогика в Лесотехническия университет ни представя образователна инициатива „Лесовъд за един ден“, в рамките на която са предвидени състезателни игри за деца и родители, свързани с гората и горската професия: "Горската педагогика е..
Павел Балев безспорно е един от най-успелите български диригенти зад граница. Реномето му в Европа е впечатляващо високо. Това се дължи на задълбочените му познания, прекрасното познаване на репертоара, детайлната подготовка за всеки ангажимент и изключителната му работа с оркестъра. И на интересните и често необичайни програми, които конструира..
Краят на сладкарница “Цар Освободител” е по-тривиален от очакваното: На 8 септември 1945 във в-к Отечествен фронт се говори за сладкарницата като сборно място на другарите Тодор Павлов и подобни за "народно въстание" на сутринта на 9 септември. Пак там са се продавали билети за джазова вечер. В последствие в 1946, друг вестник говори за..
Светлана Мухова и новата ѝ книга "Извори за миналото на Копривщица от османските архиви": "Църквата е построена във времето, когато е създаден регистъра на мъжкото население. Над 10 годишните деца работят, около 60% от мъжете работят извън родното си място, дори 12 годишни деца работят с предприемчивите си родители в европейска Турция, Гърция. Описът..
Цигуларите виртуози Дина Шнайдерман и Емил Камиларов, на които цяла България се възхищава, се запознават на младежки фестивал в Берлин, където са конкуренти за първата награда - той от името на България, а тя от СССР. Дина я спечелва, а Емил се влюбва. И я чака цели 8 години, защото бъдещата му съпруга е малолетна и все още ученичка...