През 2020 г. Вълдобрев отбеляза своята 50 годишнина с планове за голям концерт, но локдаунът тогава отменя събитието. Така той празнува своя юбилей на терасата с жена си и дъщеря си, по думите му: "най-прекрасният рожден ден, който съм имал".
"Ние сме огромни длъжници на децата. На нашите концерти е пълно с деца. По 200-300 деца пред нас оставени от родителите", сподели музикантът и допълни:
"Децата са най-зареждащото и най-осмислящото нещо в последните 5-6 години. Всяка песен, която започвам да правя винаги имам едно наум, че те са много вярна публика, много чиста. Те не разсъждават, не премислят а приемат нещата много чисто, като емоция".
Мая Бежанска, която вчера направи своята кръгла 50-та годишнина се включи в ефира на Радио София. Тя сподели, че е отбелязала своя юбилей с посещение на Барселона и поздрави за неговия празник Стефан Вълдобрев и изтъкна, че музикантът е повлиял много на нейния път в живота.
"Бяхме още деца, лапета в Театралната академия, направихме тази песен "Обичам те мила", каза Вълдобрев и допълни, че преди това с Мая Бежанска не са се познавали, а след това пътищата им са се пресекли.
Бежанска сподели, че в Юндола прави летни лагери за деца:
"За мен е много важно да срещнем децата с хора от различни сфери на изкуството и науката. И всъщност този лагер е такъв. Аз съм малко, като кръгчето, в което те попадат, но те не се срещат с мен само. Аз ги срещам с много красиви хора, които имат какво да им дадат. Неща, с които да ги докосна и те пък един ден може би сами да си поемат по пътя, или да си отключат любопитство към някакви неща".
По думите й, тази година от 17 юли започва летният лагер, като едната смяна ще бъде "анимация по стихове", другата смяна ще е "театър", където децата ще направят представление, а третата смяна ще бъде насочена към творческите занаяти.
Вълдобрев обясни, че на 28 май 2022 г. заедно с "Обичайните заподозрени" им предстои концерт в "Арена София". За музикалните си планове той сподели, че тази година ще се посветят на създаването на видеоклипове на албума "Жълт код" и си пожела за рождения ден приказката, в която са с групата да продължи.
"Това са едни безкрайни приказни срещи с хората, като аз си ги представям, като едни острови – всяка вечер отиваш на някакъв различен остров и за два часа и половина сме някаква общност, в която си даваме взаимно сигурност в тези смутни времена. Даваме си смисъл, зареждаме се с хубави емоции, с оптимизъм и вървим напред", сподели музикантът.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
Време е за поредното ни гостуване в Сливница. Този път започваме с Младена Шуманова - педагогически съветник в Професионалната гимназия по транспорт и с ученика в 8 клас Александър Русков за създадената преди 2 години междуучилищна телевизия: "60 години сме град, но имаме много история, населено място сме от древни времена, на Римски път сме. В..
Ако приемствеността е едно от най-хубавите качества на БНР, то Радиотеатърът е значима част от сърцевината му. От основателите до техните наследници, от реализиращите го до поколенията, работещи с тях. Слушаме един от тонмайсторите, през чийто пулт е минала голяма част от продукцията на Радиотеатъра - Митко Василев, доцент в НБУ, в разговор с Боян..
Най-старият киносалон в България е “Модерен театър” (известно и като "Цанко Церковски" след 9 септември). Слушаме откъси от рекламен текст за откриването на Кино “Модерен театър”, както и откъси от спомените на Георги Каназирски - Верин за първия кинематограф в София и за първата кръчма, обърната в кино преди създаването на Кино “Модерен театър” в 1908...
Кристина и Михаил Белчеви са заедно от 42 години, а са се разделяли за не повече от четири дни. Животът им е споделена нежност, изпята любов и музика, която докосва струните на душата. И предопределеност свише. Криси чува песента на Лили Иванова “Самота” по текст на Мишо ден преди да се запознаят и си казва „Къде ли са тези сантиментални мъже, които..
„Самотният зрител“ – огледало на обществото ли са новите сериали? Още по темата с Йосиф Аструков , Институт за изследване на изкуствата - БАН: "Темите не са нови, датират още от ТВ - хората са седнали заедно и гледат. Сега всеки се разцепва на малки екрани. Ако гледаш комедия и не ви е смешна, а цялата зала се тресе, и на теб ти става смешно...
Пускането на ИИ “DEEP SEEK” доведе до неочаквани реакции и събития – ЗАЩО? Постига ли се наистина революция с този модел и повдига ли нови въпроси за надпреварата в разработването на технологията? Събеседник по темата ни е д-р Димитър Димитров, част от Института „INSAIT” към СУ „Св. Климент Охридски“: “DEEP SEEK” е модел за разсъждение,..
Графичният роман „Mаус“ на Арт Спигелман излиза за пръв път на български език. Представя ни го неговият преводач - Владимир Полеганов: "Комиксът е подценявана област на изкуството - смята се за явно популярна. Но чрез неочакваната форма се разказва история, която се говори и възприема много трудно. Авторът бавно е осъзнавал какво е да си син на..