Има ли динамика и нови тенденции в сферата на недвижимите имоти, на фона на високата инфлация, войната в Украйна и финансовата нестабилност? Екипът на Късното шоу потърси за разговор по тези и други въпроси, експертът по тази тема, Анас Хамид.
По думите му, все още има интензивно търсене и много сделки в областта на недвижимите имоти,
„Разликата е в това,че хората не се „хвърлят“ на всичко, както преди време, а обмислят покупките си.
При новото строителство и сделките „на зелено“ също има драстично покачване на цените, тъй като има несигурност, дали ще има печалба или загуба от инвестициите, в тази връзка наблюдаваме и известно предварително презастраховане, именно в покачването на цената на сделката “,казва експертът.
„Сега е много добър момент да се продават имоти. Истината е,че който има имот и не го ползва, няма средства да направи ремонт за да го осъвремени, независимо в какво състояние е, имате ли имоти за продажба, сега е момента“, съветва специалистът.
Покупката на имот, ако се нуждаете от разширение на жилището, както в пандемията , когато възникна необходимост от работа от вкъщи, също е добра инвестиция, твърди Анас Хамид.
По думите му, пазарът остава същият, има повече купувачи за всеки един имот, , отколкото продавачи. Такава е тенденцията в цяла Европа.
Търсят се завършени апартаменти, които нямат нужда от ремонт.
Грешка е да изпадаме в еуфория и да взимаме прибързани решения при покупката на имот, посочи Хамид.
Дали можем сами да определим цената на имота?
„Ако нямаме предишен опит, това е мисия невъзможна. Цената на имота е най-важната стъпка от една продажба“, смята Хамид. Той обясни,че ако е обявена по-висока цена от реалната цена на имота, това го задържа определено време на пазара, след което интересът към намалява.
Съветът е, да се обърнем към специалист, но отново да бъдем внимателни!
Кога ни лъжат спрямо „цена-качество“? Какви други инвестиции съществуват в сферата на недвижимите имоти? Чуйте целия разговор на Елмира Джома с Анас Хамид.
В коментарното предаване на БНР-Радио София "Форум" продължава темата за изборите. Възможно ли е да бъдат касирани изборите – ЦИК изпраща в прокуратурата записите от броенето в седем избирателни секции . Да си русофил и патриот не е печеливша теза - заща това е така? За разделението в ДПС - няма добро ДПС нито това на Делян Пеевски, нито..
Първата карта с адаптиран маршрут за хора в инвалидни колички вече е факт. Тя ще бъде представена по време на събитието „София и за мен“ на 7 ноември. Повече по темата разказа Гергана Дойчинова от Фондация "Ела и ти“, които са организатори на инициативата. Идеята е, чрез тази карта и хората в инвалидни колички да могат самостоятелно..
600 ученици в 11-и и 12-и клас в София, Пловдив, Пазарджик, Стара Загора, Велико Търново и Варна ще преминат през обучение по пътна безопасност. Целта на инициативата "Аз ще бъда отговорен шофьор" е да формира отговорно отношение на младежите, като участници в движението и като бъдещи водачи на моторни превозни средства. "Аз ще бъда отговорен..
В ректората на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ днес бе подписано споразумение за сътрудничество между университета и Българското национално радио. Обществените институции не могат да работят в изолация и трябва да си помагат по пътя напред, защото всички работим в полза на обществото. Това подчерта по време на подписването на..
София да заеме мястото си на лидер в разговора за подобряване на качеството на въздуха и в него да се включат представители на научно-изследователската общност, но и обикновените граждани, които могат да допринесат за общинските политики. За това се обяви столичният кмет Васил Терзиев по време на откриването на научната конференция “ Предизвикателства..
Първата успешна операция за тази година бе извършена от екипите на проф. Маринчо Георгиев и проф. Красимир Янев от Клиниката по урология на Александровска болница . Благодарение на успешната трансплантация 31-годишна жена от Плевенска област получи втори шанс за живот . Неи н донор стана 54-годишният ѝ баща , като и двамата са в отлично..
Марката „Български държавен стандарт“ (БДС) гарантира единствено и само производството на кисело мляко или бяло саламурено сирене на територията на България. Суровината обаче, дали под формата на фуража, с който се хранят животните или млякото, от което се произвежда готовия продукт, доста често е внос от чужбина. Това коментира Симеон..