С Радио София се свърза нашият слушател Асен Бакалов и описа неприятен инцидент, който се е случил в 107. Детска градина в в столичния кв. "Красно село".
Неговата по-малка дъщеря Йоана е паднала от дърво, но никой не му се е обадил.
Научил го е от по-голямата дъщеря, която посещава същото детско заведение.
4-годишното дете се е прибрало вкъщи с окървавени дрехи, след като е стояло в градината с раната поне 6 часа.
"Госпожите и медицинската сестра твърдят, че нищо не са видели. Прегледана е главичката на раненото момиченце, но преценката била, че то може да продължи престоя си в градината", каза Бакалов.
В "Пирогов" детето е прегледано обстойно с местна упойка и са му направени 4 шева.
"Извадили сме медицинско от "Съдебна медицина", ще подам сигнали навсякъде. Наели сме си адвокат", допълни бащата.
По думите му, е срещнал разбиране от директорката на детската градина, ръководителката на групата дори е готова да си подаде оставката. Медицинската сестра обаче се държала възмутително.
"Поемам своята отговорност. Ще бъдат наложени наказания", зарече се пред Радио София директорката на детското заведение Ангелина Бунова.
Тя уточни, че медицинската сестра е служител към общината.
Пред Радио София м.с. Величка Стоянова разказа, че е прегледала детето:
"Нищо му нямаше, не плачеше, след 15-ина минути отиде да играе с останалите деца. Казаха ми, че си е чукнало главата, после се е оказало, че има рана на дупето. Йоана също не каза, че я боли на друго място. Посочи ми главичката."
Директорът на Дирекция "Образование" в Столичната община Мария Минчева обясни, че е била уведомена от директорката, посетила е лично 107 ДГ и е разговаряла с персонала, включително и с медицинската сестра.
"Родителите не са били уведомени за случилото се с момиченцето. Това е недопустимо - беше категорична Минчева. - Учудвам се как никой не е забелязал раната."
Тя допълни, че ще се направи щателна проверка и ще се потърси дисциплинарна отговорност от служители в детската градина.
По темата работиха Йоана Георгиева и Лъчезар Христов.
Чуйте всички страни по казуса в звуковия файл.
Невена Николова и Данаил Конов са имена от екипа на радио София - той идва от Враца в София в 2015, тя идва от радио Шумен. Още за техния път към и в радиото - в звуковия файл: Може ли по обява да намериш призвание и има ли значение какво казват родителите? Кои са най-сладките позиции, каква е разликата между новинар и водещ, както и репортер -..
Гостува ни актрисата Маргарита Костова. Надежда Герова разговаря с нея относно призванието актьор и всичко, което заобикаля един човек на изкуството. За работата на актрисата в куклени и драматични постановки и как предава занията си на деца и младежи нека чуем повече сега.
Какви са предизвикателствата пред младите хора в България? Каква е ролята на активните граждани за преодоляване на разделението в обществото? По темата ни гостува Мирослав Цеков, председател на Форум гражданско участие: "Отвореното ни писмо до НС бе провокирано от насочени срещу НПО призиви от политически сили в НС. Това е откровена заплаха и опит..
Албена Димитрова от Американския Университет в Благоевград представя състезанието по социално предприемачество "Станция Иновация": "Аз съм втори семестър в първи курс, следвам два бакалавъра. Клубът ни за по-добро общество организира благотворителни базари и в "Станция Иновация" парите също ще отидат при лица в неравностойно положение. То се..
В месеца на любовта търсим формулата за здрава връзка в примерите около нас. Книгите събират ли хората? Събеседници: Темз Арабаджиева и Антон Биров: "Вчера вечерта много исках да затворя вратата и да си чета книга. Любовта не е един конкретен ден. Нямам нищо против празника, стига малките прояви на любов да не са само един ден. Същото е с..
Как интересът на децата към книгите оформя читателските нагласи в бъдеще и какво има и трябва да има в списъка с книги до 12 клас? Събеседникът ни Борис Илиев е учител по български език и литература в Националната природоматематическа гимназия (НПМГ) „Акад. Любомир Чакалов“, която завършва като ученик: "Моите ученици много обичат да четат, но..
Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се, по-младите от нас го познаваме, като постоянен лектор в БНР Академията, създадена с методическа и..