През последния уикенд – точно седмица след празника на Нови хан, кметът Александър Стоичков и негови съселяни сами преасфалтираха главния път.
Запълнили са стотици дупки по пътя с голяма дълбочина и размери с 4 тона асфалт за 1000 лева. Но проблемите са свързани и с липса на отводняване и маркировка, има прекъсвания на мантинелите.
"Правим го за четвърти път. През ноември протестирахме и тогава от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ) обещаха, че ще осигурят финансиране и ще започне незабавен ремонт и запълване на дупките. След няколко месеца се видя, че трябва да викаме неволята. Сами с лични средства трябваше да предприемем мерки за техния път, за който плащаме данъци и винетки", обясни пред Радио София Стоичков.
Сигнали до АПИ са подавани многократно. За пътя от магистрала "Тракия" до село Нови хан е имало проект, но след 10 години вече не е актуален.
В събота, минути след тв репортаж от АПИ са се обадили на кмета и са укорили стореното – било опасно за участващите в ремонта. В Агенцията били решили ремонтът да започне в неделя.
"Само че днес сме вторник, а ремонтни дейности още не са започнали", допълни Стоичков.
Той може да плати глоба, ако му бъде наложена, а хиляди жители на Нови хан го поздравяват за извършеното и са готови да го подкрепят.
Според Богдан Милчев от Института за пътна безопасност, в АПИ не достигат не само средствата за поддръжка и ремонт на пътищата, но и компетентност. Съществуват зависимости.
Освен това този, който дава парите – АПИ, няма доказателства, че у нас се строи некачествено.
Също така, Агенцията няма контрол върху тол-системата. Тя само отчита това, което ѝ се подава от една частна фирма.
Днес през по-голямата част на деня и над повечето райони ще бъде предимно слънчево. В следобедните часове ще се развива купеста облачност и на отделни места, главно в планинските райони на Западна и Централна България и северните централни части на страната ще има краткотраен дъжд с гръмотевици. Ще духа слаб, а в Източна България и умерен вятър от..
Днес Радиокафе гостува на с. Житен в район Нови Искър - Столична община. Първи гости са Жана Захариева , председател на читалище "Наука-1921" и Снежа Лозева , библиотекар: „Хората в пенсия имат много време да се веселят и да празнуват. Зарезваме лозите и имаме весела част. Направихме и конкурс „Сладко изкушение“ на женския празник...
От Народния театър до Орлов мост със спирки Народния театър (1907), старото кафене "България" на ул. "Дякон Игнатий" и бившия едноименен хотел на номер едно на същата улица. Кафенето "Цар Освободител" "изземва" функцията му десетилетие по-късно. Следва поглед върху бившия конак, княжески - царски дворец, Министерски съвет и Етнографски музей и НХГ. Не..
Кирила Възвъзова-Каратодорова е първият експерт разчел личния тефтер на Васил Левски. Тя говори за народолюбието, за отдаването до пълна саможертва. "Това, което Левски направи за самата България, никой не го бе правил." В студиото е Кирил Казанджиев, неин внук: Слушаме разказ за структурирането на Народната библиотека, за изготвянето на..
Дори изобщо да не сте изкушени от симфоничната музика, няма начин поне веднъж да не сте чули емблематичната “Ръченица” от Тракийски танци на Петко Стайнов. Но те не биха се излели така вдъхновено изпод нотите на композитора, ако той нямаше до себе си жена, муза, подкрепа и всеотдайна грижа в лицето на съпругата му Стефанка. Внукът на..
TRAP fest Open Air е част от културния календар на Столична община и едно от най-чаканите безплатни младежки събития в София. Подкрепено от НЧ „Тротоара 2020“, фестивалът обединява млади артисти, доброволци и стотици фенове на истинската музика. Деян Янков, Мария Павлова и Петър-Сав Михайлов ни канят на събитието: "Младите организират и..
За поредна година в България се провежда инициативата "Юли без пластмаса" като част от глобалното движение Plastic Free July. Целта е хората да бъдат насърчени да ограничат употребата на пластмасови продукти за еднократна употреба. Световната инициатива "Юли без пластмаса" /Plastic Free July/ съществува от 2011г. Тя призовава милиони хора от цял..