По думите му, пиесата разглежда политическите употреби на месото през призмата на шекспировия Макбет. Месото, цената му, въглеродният отпечатък и спомените по кюфтетата и кебапчетата от миналото, които са комерсиалното извинение.
"Некомерсиалното ни извинение е това, че както виждаме всеки ден, българското общество е изключително несетивно към това, че всеки един елемент от неговия живот може да бъде извиван, политизиран и използван срещу него. Вижте на какво ниво се води общественият дебат последните 6 месеца във всяко едно направление", поясни Прохоров и добави:
"Ние сме изгубили своите сетива във всеки един момент да преживеем света, не само като средство, с което да преживеем до следващия ден и евентуално да бъде повече или по-малко приятно, а като нещо променимо, като нещо, което е в нашите ръце и в чужди ръце също. И трябва много да внимаваме, защото всички живеем в този свят, независимо кой вика по-силно".
По думите на Прохоров, моноспектакълът не е експресионистичен, но става дума за нещо по-директно и политическо, което е повече в сферата на иронията и сатирата. В рамките на представлението е включена дегустация на месни специалитети, както и на имитиращи продукти.
Повече подробности за можете да чуете в звуковия файл.
Мария Карагьозова ни представя Фестивала на училищните и младежките оркестри, организиран от Асоциацията на фестивалите в България и финансирани от Национален фонд Култура: "Оркестрите загубиха част от структурата си по време на пандемията. Фестивалът насърчава отново децата в тези оркестри. Той е трибуна на музиканти-любители. Не съревнование..
Как е описвана Съдебната палата в софийската преса в началото на 40-те години на миналия век, къде и кога е имало проекти да бъде изградена тя още в края на 19 век и началото на 20 век? Още в спомените на Георги Каназирски-Верин, "Шишковия трамвай" за Бали Ефенди, който е тръгвал от мястото на днешната Съдебна палата. Проектът Екс Професо на..
Разговорът е с изследователите и генеалози Светлана Дяконова - Арсен - потомка на голям род от Банско и секретар на Българската генеалогична федерация “Родознание” и Ивелин Любенов - индивидуален член на Българската генеалогична федерация ‘Родознание”: Във втората част продължаваме с другите хаджии и техните фамилии: "Срещаме графити от 1771 за..
Писателят Васил Попов за сериала по романа му Мамник и издаването на следващия, Лехуса: "Докато пишех "Мамник" мислех, че жанровата литература не е разпространена в България, но се изненадах от интереса на различните възрасти. Снимките приключиха април. Предполагам, че ще е готов зимата. Натрупа се материал - скоро почвам третия. Съвсем различно..
Покана за танцов спектакъл TRAPтайм? от Захари Нанков, танцьор и хореограф: "Концепцията я реализирах преди 3 години, сега я повтарям с ученици от моята школа. Комбинирал съм стила в музиката трап с рагтайм - като музика и роман. Правя съпоставки между тези две епохи - тогава и сега, всичко минава през една игра. Проследяваме нишката как се променя..
Сигурна съм, че всички са чували името на Найден Геров: възрожденец, писател, езиковед и фолклорист. Делото на неговия живот е „Речник на българския език“. А жената на неговия живот е Мария, също от сой. Потомка на рода Пулиеви и Евлоги и Христо Георгиеви, сродена с даскал Ботьо Петков, бащата на Христо Ботев. Т я също блести със собствена светлина..
Лора Младенова oт „Невидими животни” за благотворителния концерт-протест срещу насилието над животни , събиращ българските изпълнители на Благотворителен концерт-протест срещу насилието над животни събира българските изпълнители на 18 май от 18:00 часа в Концертната зала на Военния клуб в София с вход свободен: "Идеята дойде от певицата Тина, към..