"Особено за България, процентът на хората, който се информират от социалните мрежи е много висок, тоест, за България е най-висок в целия ЕС. Това до голяма степен предопределя и другото ни първо място в това проучване за изложеност на дезинформация. Близо 30% от българите казват, че са били изложени на дезинформация в последните няколко дни, когато е правено проучването", коментира Стойчев.
"Има и също друга много интересна статистика: 25% от българите казват, че вярват на хора или групи приятели, които стоят в социалните мрежи, като източник на достоверна информация, докато средното за ЕС е близо два пъти по-малко, тоест 14%", допълни той.
Относно европейските политики, Стойчев сподели, че възползвайки се по-добре от членството в ЕС и възможностите, които дава, България ще се развива по-добре, а предизвикателствата са много, тъй, като комуникирането на европейския дневен ред и на решенията, които се вземат в ЕС понякога може да бъде доста техническо.
"Това е едно от нещата, другото е неразбирането, което за съжаление все още съществува 15 г. след влизането на България в ЕС относно това, какво точно прави ЕС с неговите институции, докъде се простират пълномощията на европейските институции и докъде не", допълни той и поясни, че е много важно да правим разлика между неща, които се решават на европейско ниво и такива, които се решават на местно ниво.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
На територията на Столичната община съществува изградена мрежа от 188 читалища, по данни на публичния регистър на народните читалища. Те разполагат с материална база, но в по-голямата си част сградният фонд е остарял и се нуждае от по-голям обем инвестиции за отстраняване на възникнали във времето проблеми, прилагане на мерки за енергийна..
Остава малко повече от седмица до крайния срок за включване в петиция, с която граждани от ЕС целят да бъдат променени регламенти, засягащи именно правата им на потребители. В момента кампанията има над 1,4 млн. подписа, което е повече е необходимото, но въпреки това битката не е приключила. Инициативата “Спрете унищожаването на игрите“ се опитва..
Лилия Илиева е магистър по Българска филология и журналистика, преводач на интересни книги и самата тя автор на книгата “Заведи ме в теб“ , която представи при гостуването си в предаването “Добър вечер, София“. "Поводът, по който ми хрумна да събера 33 интервюта с известни български мъже, беше един мой разговор с френския писател..
Пет години след 2020 г. се вижда събуждащата се протестна енергия, която обаче не е толкова разгъната както преди пет години. Това се случва на фона на управление, което дойде след поредица от служебни правителства, но също е съмнително колко е стабилно. “Само за тези, които не познават механизмите и скритите капани на управлението, е изненада, че..
Администрацията на кмета Васил Терзиев иска от Столичния общински съвет да одобри проект за изменение на подробен устройствен план (ПУП), който отключва довършването на бул. “Тодор Каблешков“ и е ключов участък от Третия градски ринг на София, съобщават от пресцентъра на Столичната община. “Ако Общинският съвет вземе решение и подкрепи нашето..
Изключително археологическо откритие беше направено в крепостта Кокалянски Урвич край София – триъгълна каменна кула, датирана от края на II век. Разкритието е на младите археолози д-р Филип Петрунов и Виолина Кирякова в последните дни от археологическите проучвания, финансирани от Столичната община по програма "Култура". Откритието..
Лятото в града може да бъде истинска сцена – особено когато музиката идва при теб. RockSchool отново събира китари, цигулки, пиана, барабани, усмивки, страхотни преподаватели и екип и тръгва по парковете на София. И да – събитията са отворени за всеки. "Основаната идея на проекта в началото, в неговия генезис, беше да скъси тази културна..