Докъде стигнаха електронното управление и електронното здравеопазване, какво още трябва да се направи? Как може да се реши един от най-важните проблеми в България - корупцията. В студиото гостува Стоил Стоилов, народен представител в 47 НС от Продължаваме промяната, бизнесмен и политик:
"Образованието си съм получил и в чужбина, работил съм в чужбина, но никога не съм си мислил да напусна България. Препоръчвам на всеки да излезе в чужбина поне за малко. Учи на самостоятелност, отговорност и сериозно отношение. Как се работи в конкурентна среда.
В последните 8 месеца бяха направени ключови неща за електронното управление. Първото е публикуването на всички бюджетни плащания от 2006 насам - тази прозрачност помага на борбата с корупцията. Другото е реалната работа по електронната идентификация. В момента има нужда от ударна реформа. В електронното здравеопазване имаше ключова нова функционалност, електронните направления. Всички резултати са в Националната здравна информационна система и това поставя пациента в центъра на системата.
Запалих се по кръводаряването като попаднах на дарителска акция. Впечатли ме като чист дарителски акт. За съжаление в България то е в криза.
Плевен е изоставен от държавната власт, опитахме се да променим това. Създаваме интеруниверситетски кампус, градът да стане студентски.
От публичния ресурс се краде страшно много, тези пари служат за възпроизвеждане на модела, за купуване на гласове, медии, анализатори. В момента най-големия проблем е корупцията и липсата на справедливост. В България всички управлявали са невинни.
Новите политици не трябва да имат нищо общо със старите. В традиционните партии също има млади хора, но те цял живот са искали да са политици. За мен е ценно да знам и да решавам проблемите на изберателите си. На първо място трябва да е мисълта за хората. Цената на успеха е тази, която сме готови да платим."
Цвятко Кадийски за представянето на книгата за първия български ротарианец Събо Николов: "В САЩ, само 10 години след основаването на Ротари клуб, той става член на клуба доста преди появата на клуба през 30-те в България. Майка му е сред основателките на Евангелистката църква в Панагюрище. Събо се бори сам в живота, отива в Пловдив, после в..
Актрисата Каталин Старейшинска за пиесата "Малки красиви неща" в Театро: "Пиесата е съставена от документални истории от една анонимна рубрика, поета в 2010 от нов човек под името "Шугар". Отговорите са доста откровени, свързани са с лични истории и това прави пиесата доста достъпна, всеки би се припознал с нещо в нея. Историите текат на принципа..
Стефан Драгостинов за предстоящия спектакъл по случай годишнината на Драгостин фолк национал: "Създали сме 11 диска с фолклорни песни и инструментална музика с безброй турнета по цял свят. Песните са свързани с фолклорните традиции на много региони освен шопския, една от тях е родопската Рофинка. Марияна Павлова, най-ниският глас в света си дойде от..
Кауза за бебе със злокачествено заболяване събира на благотворителен фестивал , представен ни от Мая Цанева от "Безопасни детски площадки": "Ще бъдем в отоплената тента пред стадион "Академик" и ще съберем лепта от хората, за да може бебето да порасне. Там ще има и детска площадка на закрито. Много красиви и вкусни неща, изработени от доброволци...
"Душата ми е стон" е темата на поредната беседа на Бохемска София с герои Яворов и Лора: Става дума за последната им вечер заедно - 29 ноември 1913. Какъв е поводът за приятелската сбирка, на която семейство Яворови пристигат първи и какво се случва в тази фатална вечер след поредната сцена на ревност - в звуковия файл.
Валентина Петкова разказва за гостуванията си при Емил Димитров и съпругата му Мариета Гьошева в къщата им в Княжево. За „опитомяването“ на режисьора Николай Волев от половинката му Доротея и аристократичния им дом на ул. Кракра. За скромното битие на Светослав Лучников и жена му Стефка, побрали споделения си живот в стая и кухня на ул. Янтра. За..
Записите са от Националната научна конференция “С перо и меч за свобода и независимост”, която се организира от Дирекция на музеите в град Копривщица, Институт за исторически изследвания при Българска академия на науките и Софийски университет “Св. Климент Охридски”: Започваме с професор Вера Бонева от Унибит и нейните тези, свързани с..