"Единственото нещо, което трябва да се случи по време на кандидатстването е учениците да преминат през един приемен тест, който се базира на логически и асоциативни задачи. Идеята му е не толкова да оцени знанията на детето, или да каже дали то може да се справи с материала в програмата, по която кандидатства. Основната цел на този приемен тест е да може да направим класиране и да поканим 20 или 25 ученика, които да се включат в безплатната школа", сподели Шарков.
Обучението включва няколко школи, като децата могат да изберат възрастовата група и програмата за която кандидатстват. Независимо от тематиката,която си изберат, децата се учат на основи на програмирането, като в рамките на една учебна година те осъзнават интересите си.
"Нашата цел не е да направим всяко дете програмист. За нас е важно децата да имат много силни дигитални умения и дигитална грамотност, защото в днешно време успехът им зависи от това да не са само функционално грамотни, а да бъдат и дигитално грамотни", подчерта Шарков. По думите му, в школите се избягват изпити и оценки, както и други елементи, които биха били бариера за развитието на ученика.
"Преподавателите ни и екипът, който работи са вече над 100 човека, които провеждат школите в цялата страна. Те са страхотен колектив, винаги се стремят да игровизират и да направят срещите с учениците още по-приятни и най-вече да им помогнат да реализират собствените си силни страни", отбеляза той.
Шарков уточни, че от школата не могат да предложат работа на учениците, но самите деца започват да търсят и да се развиват активно, като някои от тях дори стават преподаватели. Възпитаници на "Телерик Академия" водят школи към няколко населени места и преподават на техни връстници.
"Искаме да научим децата, че когато бъдат успешни, когато някой им е подал ръка те трябва да върнат жеста обратно. Да помогнат на следващите с това, което са получили", заключи Шарков.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
Лятото продължава, а с него и високите температури, които ни карат да се крием под дърво и камък от слънчевите лъчи. Но не берете грижа! Ако имате дори и няколко свободни часа ето къде бихте могли да ги прекарате в спокойна и хладна атмосфера. Това са три предложения за пътеки близо до София. Пътеката Бели Искър Тя е едно много..
Българската асоциация на професионалистите в мениджмънта на хотели (BAHE), организира в края на юни традиционното национално допитване до мениджъри и собственици на хотели. Резултатите показват, че само една трета са хотелиерите, които виждат подобрение спрямо миналата година. Също при една трета от тях заетостта е без промяна спрямо миналата година,..
Паркинг с капацитет над 130 автомобила би могъл да бъде обособен на мястото на незаконните гаражни клетки, които районната администрация на “Овча купел” премахва в последните месеци. Работата продължава, но е необходим финансов ресурс от страна на Столичната община. Пред Радио София кметът на "Овча купел“ Ангел Стефанов съобщи, че през последните..
Младата надежда на Клиниката по кардиология в УМБАЛ „Света Екатерина“ д-р Бояна Бързашка, постигна изключителен успех, като получи Европейска диплома по кардиология. Признанието се присъжда от Европейското кардиологично дружество след преминаване на много сложен изпит по специалността. Придобиването на Европейската диплома е свидетелство за висока..
Цените на едро на основните хранителни стоки се запазват почти без промяна от два месеца насам, обявиха от Държавната комисия по стоковите борси и тържищата. Нейният председател Владимир Иванов коментира борсовата търговия: "Към момента пазарът се държи добре. И пак казвам, взаимодействието е плод на търсене и предлагане, а не на външни..
Как да направим месец Юли незабравим и полезен за живота на нашата планета? Каква е мисията на глобалната инициатива Plastic Free July (Юли без пластмаса) и как насърчава да се спре използването на пластмасови опаковки за еднократна употреба - отговорите на тези въпроси дава в предаването “Радиокафе” Рада Бонева, екоактивист, автор и блогър в Thrift..
София ще се превърне в сцена на въображението – от 2 до 5 октомври 2025 г. , когато ще се проведе второто издание на Sofia Art Fair , най-мащабното събитие за съвременно изкуство в България, този път под знака на IMAGINE . Това не е просто мото, а покана: към артистите – да преосмислят езика на бъдещето, към галериите – да разширят..