Липса на удовлетвореност от условията на труд, ниски заплати и висок стрес на работното място в България, заявяват повечето българи в национално проучване, организирано от Career Show.
За 82.64 на сто от анкетираните заплатата им не е справедлива спрямо опита и уменията им. Дори и в най-високо платения сектор у нас, този на ИТ специалисти, се наблюдават 65.3%, които смятат заплащането си за несправедливо и ниско.
Най-недоволни от заплащането си са заетите в сектор бизнес и публична администрация (близо 90%).
За малко над 40 на сто от хората достатъчно е увеличение на заплатата с 20%, за да се решат да сменят работата си. Други 27% биха се преместили само при 50% по-високо възнаграждение.
На въпроса “Удовлетворени ли сте от условията на труд в компанията си?” едва 22.12% от анкетираните са отговорили положително. Останалите 77.88% най-често са отбелязали, че биха желали по-високо възнаграждение (37.84%) и работна среда с по-малко стрес (18.01%).
Интересното е, че секторът с най-висока удовлетвореност от условията на труд не е секторът с най-висока заплата.
Според анкетираните най-важни от допълнителните придобивки и инициативи, които предлагат компаниите, са гъвкавото работно време, регулярните бонуси и програмите за обучение и повишаване на квалификацията.
Проучването е проведено чрез анонимна анкета, в която участие са взели над 1000 души, работещи в различни сектори и градове у нас.
С урбаниста Здравко Петров говорим за някои от сградите по ул.Граф Игнатиев: "Улицата е наследник на стар сокак по направление Самоков. Затова и името ѝ е било Самоковска. Около т.н.Черна джамия (Св.Седмочисленици) е била една от най-богатите турски махали, с мегдан кафене-башъ (пл.Славейков). Улицата започва от отклонението на ул.Алабинска. Там е и..
"Рози срещу насилието“ е активистки проект, създаден с цел повишаване на информираността относно домашното и джендърното насилие. Концепцията е хората заедно да изплетат лилави рози и да ги поставят на видно обществено място в града. Това е форма на активизъм, известна като „yarnbombing“, която използва плетенето като начин да се привлече внимание към..
На 9 и 10 ноември се провежда последният за годината Фестивал на легалните графити Мостъ 3, който ще преобрази железопътния прелез на бул. "Ботевградско шосе". Това събитие събира на едно място някои от най-талантливите графити и стрийт арт артисти, които вдъхват нов живот на градската среда. Портрети на известни български спортисти като Георги..
Силата на промяната: 19 благотворителен бал на фондация „Сийдър“ обединява дарители за по-добро бъдеще на най-уязвимите. Александрина Димитрова, изп. директор на фондацията с подробностите и каузите: :"През годините съдействаме по замяната на държавните институции с центровете от семеен тип. Голяма част от децата са с физически и ментални..
Фестивал на чая FesTEAval събира на едно място любителите на ароматната гореща напитка и обединява култура, образование и изкуство. В рамките на фестивала ще бъдат представени разнообразни чаени предложения от цял свят, комбинирайки както традиционни, така и модерни вкусове. Чаят ще бъде съчетан с културни демонстрации и лекции, за здравословния..
Пътешествие в света на научните загадки и бъдещите технологии, което ще промени начина, по който виждате света около вас, обещават на любопитни зрители и участници организаторите от Ratio на форум в София Тех Парк, която ще се проведе на 9 ноември, събота, след 10:00 часа. Предвидени са завладяващи теми, представени от международни..
Стигнахме ли дъното? - това попитаха седмичните коментатори на "Форум" след случилото се снощи пред Народния театър "Иван Вазов" по повод постановката на Джон Малкович по пиеса на Бърнард Шоу. Протестът, прераснал във физически сблъсък, сякаш е активно мероприятие от гледна точка на политическия интерес, подхвърлиха Тодор Терзиев и Манол..