Приемът по програмата е започнал на 5 октомври 2022 г., кандидатурите са били около 20, като до втори кръг са били допуснати 14 кандидатури. Те са били разгледани от четиричленно жури. Програмата има 18 годишна история, като до момента има завършили стипендианти, които са на високи мениджърски позиции и са се реализирали като успешни хора.
"Тази програма е изключително мотивираща и за това, че има толкова дълга история и виждаме съдбите на децата", сподели Рашева и добави:
"Мислехме как да променим условията така, че да допуснем ученици, които са загубили родителите си, при двама починали родители".
Тя отбеляза, че критериите и успехът са субективни, като тяхната цел е да може да се опознаят децата. Освен въпросник се пишат и есета по дадена тема, чрез които децата разказват за своя личен опит с изборите и уменията си.
"В последните години от началото до края стои една компания, която ни подкрепя, един бизнес - този на учредителя ни. От три години насам ни подкрепя и една друга международна компания и за нас това е изключително. Ние само така можем да помагаме, ако има някой зад гърба ни, който финансира. За щастие от миналата година имаме и индивидуални дарители", каза Рашева.
Тя добави, че интересите на тези деца са много разностранни и любовта им към нещо конкретно ги тласка към това да постигат успехите си и в училище. Приемът на участници в конкурса "Млад благотворител" предстои, като освен каузите ученици да подкрепят деца без родители и възрастни хора в нужда, екологични проекти и съхраняване на музикалното наследство, ще има отделна категория за предприемачи и новатори.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
Американското разузнаване праща частни самолети за любовниците на агента си: Осъденият на смърт за шпионаж в полза на САЩ български дипломат Иван Асен Георгиев, докато работи в българското посолство в Париж върти три любовници, а освен това има съпруга. Американското ЦРУ толкова цени агента си, че осигурява фиктивна стипендия за уж..
За Милен Кукошаров времената са интересни. И плодотворни. Един от най-широкоспектърните пианисти на българската сцена, той се налага все повече като запомнящо се присъствие и в джаза (където участва в многобройни съвместни проекти с Вили Стоянов – и като пианист, и като аранжор, и като композитор, и с Марина Господинова и Златните години на джаза,..
Ново гражданско пространство „ Магнит “ за безплатни събития отваря врати на 20.11. на ул. Г. С. Раковски 76. Представя ни го един от основателите, Божана Славкова: "Проектът почна в 2019. Бе само пространство за климатични активисти. Сега е отворено за младежи, култура. Имаме няколко различни помещения. Искаме да сме шарени, разнообразни. Искаме..
С наближаването на официалната дата на "Черния петък" (29.11.), търговци започват да анонсират различни кампании за отстъпки, някои от които обаче не са коректни спрямо клиентите – описание и експертен анализ на некоректните практики с Габриела Руменова от платформата „ Ние потребителите “: "Използват се много маркетинг подходи, но се стига до..
По повод днешния Международен ден на толерантността разговаряме с психолога и психотерапевт Камелия Тодорова от “Психологическо консултиране За мен” за това колко толерантни са децата: "Винаги обяснявам толерантността като сводоба и част от емоционалната интелигентност. Ако децата са отгледани с добрина, могат да бъдат много толерантни. И..
Изпреварващият икономически растеж в няколко от по-малките области в България продължава, като постепенно делът на София в общия брутен вътрешен продукт (БВП) на страната намалява. Въпреки това столицата запазва водещата си роля с 41% от БВП през 2022 г., или 68,7 млрд. лв., следвана от Пловдив и Стара Загора. Това е един от изводите на..
Седмичните коментатори във "Форум" адв. Мария Петрова и Стоян Панчев днес се спряха на горещите политически новини – поредното разочарование от безплодното функциониране на 51-вото Народно събрание, обобщиха и сюжетите и темите от изминалите дни, включително и в глобален план. Адв. Петрова специално се спря на някои от проблемите в българското..