Приемът по програмата е започнал на 5 октомври 2022 г., кандидатурите са били около 20, като до втори кръг са били допуснати 14 кандидатури. Те са били разгледани от четиричленно жури. Програмата има 18 годишна история, като до момента има завършили стипендианти, които са на високи мениджърски позиции и са се реализирали като успешни хора.
"Тази програма е изключително мотивираща и за това, че има толкова дълга история и виждаме съдбите на децата", сподели Рашева и добави:
"Мислехме как да променим условията така, че да допуснем ученици, които са загубили родителите си, при двама починали родители".
Тя отбеляза, че критериите и успехът са субективни, като тяхната цел е да може да се опознаят децата. Освен въпросник се пишат и есета по дадена тема, чрез които децата разказват за своя личен опит с изборите и уменията си.
"В последните години от началото до края стои една компания, която ни подкрепя, един бизнес - този на учредителя ни. От три години насам ни подкрепя и една друга международна компания и за нас това е изключително. Ние само така можем да помагаме, ако има някой зад гърба ни, който финансира. За щастие от миналата година имаме и индивидуални дарители", каза Рашева.
Тя добави, че интересите на тези деца са много разностранни и любовта им към нещо конкретно ги тласка към това да постигат успехите си и в училище. Приемът на участници в конкурса "Млад благотворител" предстои, като освен каузите ученици да подкрепят деца без родители и възрастни хора в нужда, екологични проекти и съхраняване на музикалното наследство, ще има отделна категория за предприемачи и новатори.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
Пореден нов български филм, наречен "Терапията" , ще ни радва от големия екран. Неговата премиера се състоя преди дни, а повече в предаването "Добър вечер, София“ разказа актрисата Розалия Абгарян , която е част от екипа на филма. "Залата беше пълна. Филмът е различен, засяга важна тема и провокира важни въпроси", посочи тя. В обществото..
България е на четвърто място в Европа по брой аптеки на глава от населението. Единствено Испания, Гърция и Кипър имат повече аптеки, каза пред Радио София председателят на Българския фармацевтичен съюз Димитър Маринов. Разпределението им е концентрирано в големите градове, поради факта, че и населението живее основно там. "В Европа 58% от..
"Екипът на София" представи своя годишен доклад за развитието на града през 2024 година. Докладът анализира и прави оценка на управлението на Столичната община за последната година. “Това, което ние се опитахме да направим с този доклад, е базирано на доста ясна методология. На максимално много данни и на публична информация за работата на общината”,..
Точно преди 80 години е публикувана Наредба-закон за правописна реформа на българския език. Стремежите на някои кръгове у нас по онова време за промени в стария български правопис са отзвук от правописната реформа в Русия, проведена от болшевишкото правителство след Октомврийската революция през 1917 година. От левите кръгове (комунисти..
Върховният административен съд (ВАС) потвърди забраната за използване на твърди горива за битово отопление в София, която ще влезе в сила през 2029 година. Така съдът окончателно отхвърля жалбите срещу въвеждането на забрана на територията на столицата. Основен източник за наднорменото замърсяване на въздуха по отношение на фини прахови частици (ФГТЧ)..
На 5 февруари, на пресконференция в Галерия „Средец“ на Министерството на културата бяха обявени номинациите за Националните награди ИКАР 2025 - най-престижните отличия за сценични изкуства в България, които се връчват по традиция в Деня на театъра - 27 март . Комисията, която тази година определи номинациите, включва проф. Николай Йорданов, д-р..
До края на март ще има нова организация за достъп на таксита до Терминал 2 на Летище София. За това са се разбрали операторът на летището и таксиметровите превозвачи Двете страни са се разбрали летищният оператор да промени правилата за достъп, като ще бъде създаден специален режим за всички таксиметрови автомобили, които са регистрирани и..