Кои са ключовите умения и компетенции за младите хора, за да имат бърз успех в професионалната си реализация? Какви са възможностите тези учения да се придобият или развият, кои са перспективните професии?
Това са част от въпросите, чиито отговори ще бъдат дадени на трети младежки форум, организиран от Института за икономическа политика (ИИП).
Този път събитието ще се проведе в София, в JA Startup Hambar (залата на Джуниър Ачийвмънт България) на 18 ноември т.г. с участието и на работодатели, кариерни специалисти, представители на бизнеса и на национални институции.
Повече за форума пред Радио София даде Десислава Петрова от ИИП.
Тя припомни променения пазар на труда след коронавирусната пандемия и как конкурентоспособността изисква вече нови компетенции от служителите и във връзка с по-широко прилаганата дигитализация, включително и гъвкавост, работа с данни и в екип, управление на времето, критично мислене, креативност.
Заключителната част от проекта ще се проведе в Банкя от 25 до 27 ноември.
Чуйте разговора на Христина Иванова.
Младежкият форум се организира в рамките на проект „Reskill to restart - Новите умения и трансформацията на пазара на труда“, финансиран по програма Еразъм+, КД3 „Структурен диалог“.
Ако приемствеността е едно от най-хубавите качества на БНР, то Радиотеатърът е значима част от сърцевината му. От основателите до техните наследници, от реализиращите го до поколенията, работещи с тях. Слушаме един от тонмайсторите, през чийто пулт е минала голяма част от продукцията на Радиотеатъра - Митко Василев, доцент в НБУ, в разговор с Боян..
Историческите сгради на БНР са темата на днешното ни предаване в деня на 90-та годишнина на Радиото с главно "Р": "Oт "Бенковски", в спомените на Кирил Разсуканов за Родно радио , през "Московска", на ъгъла с "Бенковски" заедно със Здравко Петров, до "Драган Цанков" 4 - старата сграда, с разказа на Теодор Караколев от фондация "Български архитектурен..
В Лозенец още кънти споменът от чутовните кабарета на Сирак Скитник и жена му Олга. Къщата им на ул. „Борова гора“ е създадена по съновидение Старите лозенчани и до днес си спомнят за домашното кабаре на една от най-известните двойки в София преди войната Сирак Скитник (основател на БНР) и съпругата му Олга, наричана от всички Сирачката...
Човекът в радиото и изкуствения интелект - Трябва ли да преосмислим БНР заради новите технологии и трябва ли общественото радио да има по-различен подход към използването на ИИ в сравнение с останалите медии? Събеседници : Никола Тулечки (НТ), инженер, който се занимава с работа с данни. Основател на Сдружение „Данни за добро“ и водещ на..
10 въпроса към генералния директор на БНР по повод 90 годишнината на БНР – Милен Митев и синтез на отговорите му (пълните - в звуковия файл): Винаги бъдещето – Времето се изкривява – Трябва да се опитваме да правим нещата както ще се правят утре. – Традициите са слабата и силната ни страна – Журналистите са се опитвали да бъдат близо до..
Ерсин Мустафов от "JEREMY?" споделя пред Александра Илиева и Елисавета Белеганска за своите отношения с Радиото и мястото на българския език: " Различно е усещането да слушаш музиката си по радиото. Много уютно ми е да слушам на стар приемник. Много време търсехме място за запис, където музиката ни да не звучи зле и китаристът Косьо..
В деня на 90-та ни годишнина, в "Радиокафе" си говорим за любопитни и важни части от историята на радиото. Първият час е посветен на Гласовете на радиото – назад във времето, когато една от най-важните фигури в радиото за слушателите са говорителите . Златният ни фонд припомня гласа на първата говорителка на Радио София през 1933 г., Венче Добрева:..