"Щастлива съм, че с толкова познати гласове и лица е свързана изложбата, посветена на мъжкото психично здраве и свързаната с него стигма."
Това призна пред Радио София Олга Минева - основателка на фондация "Emprove".
Експозицията носи названието „Чуй гласа ми“ и ще бъде открита на 30 ноември от 18:30 ч. в "Missia23".
А кои са участниците, за които говори Минева?
Стилните им портрети са направени от фотографа Павел Червенков, но всъщност можете да ги разпознаете и само по гласовете им.
Носете си слушалки! - призовават организаторите, - за да чуете емоционалните мъжки признания на актьора Христо Мутафчиев, олимпийския шампион Йордан Йовчев, художника Станислав Трифонов-Nasimo, музиканта и певец на група "Остава" Свилен Ноев, поета Илиян Любомиров, рапъра Матю Стоянов-Жлъч, журналиста Георги Тошев.
"И мъжете имат нужда от грижа, и мъжете имат емоции, а не се говори за това. Не се казва каква цена плащаме за потискането на тези емоции - каза още Олга Минева. – Мъжете в кампанията наистина имат какво да кажат."
Според Илиян Любомиров пандемията ни показа, че всички сме много по-свързани, отколкото допускахме. Осъзнахме, че всички имаме дефицити, изпадаме в кризи и емоционални сривове като последствия от война, инфлация, болести. Всичко това се отразява върху поведението, всекидневната ни комуникация. Носи стрес. Увеличават се предизвикателствата в различните ни социални роли.
"Дори когато правиш хубави неща, не можеш да им се зарадваш, да им насладиш. Липсата на разговор, на удоволствие, на увереност, че понякога слабостта е сила, резултират в различни проявления и патологии. Именно корелацията между мъжкото психично здраве и домашното насилие ме мотивира да участвам в проекта", подчерта Любомиров.
Аудио-фотоизложбата е част от "Movember" и грижата за здравето на мъжете - в това число и психичното.
Ще може да се види и чуе до 14 декември.
Чуйте разговора на Антония Каменичка.
В столицата ще се проведе конкурс за създаване на визуални арт инсталации, свързани с опазването на софийските реки, тяхното минало и възможното им бъдеще като пространства за среща между природа и култура. Инициативата се организира от фондация "Колективът“. Поканата е част от подготовката за шестото издание на фестивала "Реките на София“ , който..
През 2025 година Българската стопанска камара отбелязва 45 години от своето учредяване. “Към днешна дата над 22 хил. български компании членуват в БСК. Над 120 браншови организации, регионални структури в цялата страна, БАН, и др. 45 години е един доста дълъг период, в който една организация има възможност да покаже това, което може. Какъв е..
Специалистите по здравни грижи да станат пълноправен договорен партньор на здравната каса, като бъде въведен и стандарт за такива дейности, които да гарантират качество на услугите. За това настояват от Българската асоциация на професионалистите по здравни грижи (БАПЗГ), които искат спешни промени в Националния рамков договор и Закона за..
Коментатори във "Форум" тази седмица са юристът Мими Шишкова и експертът от "Екипът на София" Жоро Пенчев. Заедно с водещата Елена Пъневска, обсъдиха различни теми, сред които и: Докладът на БХК - цифровите права; България изостава с прилагането на европейското цифрово законодателство, по-конкретно Акта за цифровите услуги, Акта за свободата..
Какво означава “Иновативно училище“ и как учениците в едно такова училище обменят опит и добри практики със свои връстници от други училища? Столичното 6-о ОУ “Граф Игнатиев“, е иновативно училище, което участва в Националната програма „Иновации в действие“ в екип с още четири училища от София, Враца, Стара Загора и дори Прага. Повече разказаха..
Малко над 2 милиона лева отпусна правителството на четири общини, за да се платят компенсации на семействата с деца от 3-годишна възраст до приемането им първи клас заради липсата на места за тях в общинските и държавните детски градини и училища. Средствата са за месеците януари и февруари и са за 1 щ977 деца от Столичната община, 51 от община..
От много години коментираме началния етап в българското образование и установихме, че преминаването на бърза скорост от 1. до 4. клас и с едно лишено от смисъл външно оценяване, не е най-доброто структуриране на образованието в този етап. Имали сме много предложения от цялата страна и затова решихме да направим последното проучване. Водещото тук е..