Хората обикновено свързват новата година с някакво значимо подобрение на живота си, с надеждата за положителна промяна. Често пъти отлагат някакви важни стъпки за новата календарна година. Когато говорим за кариерно развитие обаче, няма период, който да не е подходящ за промяна.
Това подчерта пред Радио София кариерният консултант Михаела Георгиева.
Според нея, сега настъпва време за засилено търсене на работа. До началото на пролетта много работодатели обявяват свободни позиции.
Според Георгиева от 2020 година пазарът на труда е нестабилен. Много хора са сменили работното място. Някои остават несигурни и се колебаят дали са направили правилен избор като са останали или са сменили местоработата.
През 2023-та хората може би ще бъдат по-предпазливи, ще търсят по-стабилен работодател, който да им осигури работа за по-дълъг период от време, прогнозира консултантът.
По думите ѝ, човек може да напусне въпреки добрата заплата – заради токсична работна среда. А може и да остане заради това, че харесва екипа и шефа си. Положителната промяна може да е и по-нестандартна, не е задължително да е свързана с повишение в службата.
Михаела Георгиева посъветва да се учим от грешките си без да се разочароваме и самобичуваме. Не е нужно да се самообвиняваме при грешен избор, а да се амбицираме следващия път да бъдем внимателни и разумни. В същото време предпазливостта не бива да преминава в страх.
При предприемане на важна стъпка като промяна на работното си място трябва да премислим на какво държим и за кое сме готови на компромис, да бъдем подготвени за известен дискомфорт и задължително да не губим увереност в себе си.
По-важно е да бъдем честни, когато отговаряме на въпроса какво искаме от себе си и да не се влияем толкова от очакванията на другите.
Михаела Георгиева (вдясно) с водещата на "Ритъмът на столицата" Елена Пъневска
Коментарното предаване на БНР-Радио София "Форум" се завръща. На осмия ден след изборите за 51-во Народно събрание, разбира се първата тема е обусловена от преживяното. Коментаторите Манол Глишев и Тодор Терзиев правят своите следизборни разсъждения и прогнози : Купуването на цяла парламентарна група никога досега не е..
Започна Европейската седмицата на фертилността , която се организира ежегодно в началото на месец ноември. Тази година целта е да се повиши осведомеността по отношение на донорството на гамети (полови клетки), както и да се подчертаят належащите нужди от законови разпоредби. Повече по темата разказа в предаването "Ритъмът на столицата"..
Форматите стават съществени като място за комуникация и послания на автори на съдържание и рекламодатели. Аудио и видеоподкастите се променят като специфика, позициониране и дължина. Сравнително нова за България е възможността, която дава Тик-Ток форматът. Това коментира пред БНР-Радио София Александър Хинков – изпълнителен..
Българознайко е проект, който с времето е намерил път към сърцата на децата. Но той не е сам в този път - зад детските книжки с българска история стои писателката Виктория Петкова, техните родители и учители, които разпознават Българознайко не просто като част от учебния процес, но и като начин, по който децата научават за българската..
Младата изпълнителка Елия Тодорова - Eliya, кани всички на първия си самостоятелен концерт в София на 5 ноември. На сцената с нея ще бъдат Даниеле Феббо (бас и аранжименти), Кристиан Желев (барабани), Николай Костадинов (пиано), Jeko (китара), Иван Йорданов (алт саксофон), Тодор Бакарджиев (тромпет), Гален Николов (баритон саксофон). Певицата казва,..
Девет фундаментални цели с хоризонт от 4 години, които са напълно постижими и биха повишили значително възможностите за развитие и качеството на живот в България, предлагат от Института за пазарна икономика (ИПИ) в Бяла книга „Отключване на растежа: пътят напред след изборите“ . "Напоследък постоянно ни връхлитат някакви кризи, от 3..
Националната галерия провежда безплатна образователна програма с фокус към деца, младежи и семейства . Целта на „Форми, изкуство в публична среда“ е приобщаване към визуалните изкуства чрез поредица от ателиета в “Квадрат 500”. Изкуствоведите от Националната галерия прилагат нестандартни и иновативни подходи за обогатяване знанията на..