Инвестирайте в цифрови технологии и платформи, нови пазари и персонализация.
Създайте по-добри условия за креативност, като включите цялата организация в това, помислете за поставянето на основите за възприемането на мета вселената или блокчейн във вашата организация.
Това са част от ключовите препоръки на „Делойт“ към маркетолозите в доклада за тенденциите, иновациите и новите възможности за растеж за 2023 година.
Препоръките коментира и потвърди пред Радио София маркетологът Георги Малчев:
„В днешната ера, за да е успешен маркетингът, той задължително трябва да е част от дигиталните неща. Маркетингът трябва да е гъвкав, но и базиран на данни. Бъдете в дигиталните платформи, за да можете да отчитате сигналите, като следвате хората.“
Според експерта не бива да забравяме трите важни подхода – контекста, прогнозата, както и т.нар. маркетинг с подсилено взаимодействие.
Малчев прояви и преподавателския се опит и умело съчета актуалната информация и тенденции с дигиталните технологии и платформи. И изтъкна, че всеки човек вече може безплатно да натрупа информация, за да обясни това, което изживява. Освен това алгоритмите вече имат способността и оценяват по достойнство всеки продукт, в който са вложени повече усилия и мисъл.
Малчев силно препоръча да се дават сигнали в дигиталния свят – това ще донесе ползи, както и хората да полагат усилия да придобиват нови знания и умения.
Засега машина на времето не е изобретена. Но хората продължават да надникват в бъдещето с помощта на познанията си, идеите, технологиите, фантазията си, любопитството.
Поглеждайки в близкото бъдеще, от Радио София научихме, че следващия вторник – 21 февруари, в един от столичните молове ще се проведе твърде любопитна среща на учени, предприемачи, мениджъри, хора на духа.
Общата тема е „Преди утрешния ден-началото“, но по-конкретно тя е свързана с трите области „Технологии“, „Бизнес“, „Човек и общество“.
Какво ще се случи в по-близкото и по-далечно време, как ще се развиват технологиите, машините, хората, как ще печелим парите си, кои ще са върховете, които ще ни привличат неудържимо, ще бъдем ли по-щастливи? Кое ще е следващото голямо нещо, което ще промени живота на човечеството? Какво още можем да направим, за да ускори България движението си напред?
Отговорите ще дават т.нар. „пилотите на бъдещето“. А засега те са културологът проф. Ивайло Дичев, писателят и журналист Иво Иванов, футурологът доц. Мариана Тодорова, Татяна Иванова - българското момиче, което се готви за полет към звездите, както и мениджъри, директори и специалисти като Калоян Тодоров, Ивайло Славов, Eлена Дречева, Юрий Попов, Елена Маринова, Борислав Петров, Карел Крал, Христо Пирински, Доминик Хамерс, Пламен Цеков, Кирил Кирилов, Мария Косанова, Светлин Наков, Георги Малчев, Георги К. Първанов, Ивайло Василев.
За още подробности чуйте целия разговор.В средата на седмицата във "Форум" коментаторите Иван Господинов - председател на УС на сдружение "Образование без раници", и Стоил Цицелков – социален и културен антрополог, от "Обединение Честни избори" (ОЧИ), спряха вниманието си върху след ните теми: Днешните протести на тема Насилие над деца . Дискусиите преди вота на..
"Пътят на музикантите" (Musicorum Via) е името на съвместна инициатива на Българската академия на науките и Националната музикална академия (НМА). Предстои поредица с поредица от концерти, която започва на 7 април в зала "Проф. Марин Дринов“ на БАН. В рамките на академичната година изявени студенти на Музикалната академия ще представят..
Мнозинството от българите ( 55% ) са готови да дарят свой орган на роднина или близък , ако има животоспасяваща нужда, а 19% отговарят, че не биха го направили. По темата за донорството една трета от българите признават, че изобщо не са запознати , а 34% посочват, че "по-скоро не са запознати". 40 на сто биха се съгласили да дарят..
Юлия Спиридонова, е една от най-четените и превежданите български писатели за деца и юноши . Книгите ѝ са превеждани на много езици. Носител е на множество награди като най-четен и обичан автор. Тя е номинирана за пореден път за наградата Астрид Линдгрен тази година . В разговор в предаването "Радиокафе“ тя коментира британския сериал а..
В аулата на Факултета по журналистика и масова комуникация към Софийския университет „Св. Климент Охридски“ от 17:30 часа днес ще има изслушване на кандидатите за омбудсман, организирано от Форум „Гражданско участие“, Националният младежки форум, Български център за нестопанско право и други 9 НПО. Омбудсманът на Република България е..
През месец април Александър Георгиев, Жана Пенчева и Дарио Барето Дамас от артистичния екип STEAM ROOM представят своята нова творба drag ON forever. След премиерата в Стокхолм и българския дебют през 2023 г. спектакълът се завръща на софийска сцена, след това българското турне на представлението продължава с гостуване на публиката в град Габрово, на..
Новата книга на писателката Албена Ненкова "Не, аз благодаря!" стана основа и на моноспектакъла на Бориса Сарафова-Черкелова , носещ същото име. "Не, аз благодаря!" - разказ за малкия човек, намерил убежище в илюзията "театър". Това е на пръв поглед една история за гардеробиерката Невенка, която е останала по случайност сама в дома на..