От фондация „Лале“ обявиха новата сесия за традиционния си конкурс „Проект на годината“. До 8 март се приемат номинации, а отличените проекти и организации за 2022 г. ще бъдат обявени на публична церемония през пролетта.
„Време е за признание към хора и организации, които през изминалата година работиха отдадено, разшириха своите дейности и започнаха нови, включиха нови хора. Това признание е важно, защото средствата от дарителски кампании и финансиращи програми не могат да променят живота на хората без ежедневната, целенасочена и професионална работа на мотивирани и отговорни за общността си хора“ посочват от фондацията организатор.
Конкурсът е за проекти на граждански организации, насочени към участие на хората в живота на обществото; подобряване на условията, възможностите и качеството им на живот, без значение на размера и източника на финансиране, мястото на изпълнение, вида на дейностите или хората, за които са замислени.
„Най-много се гордеем с работата и с постиженията на организациите, които сме подкрепяли през годините - някои еднократно, някои - по-дълъг период, с по-голямо или по-малко финансиране, с обучения, с материали, с контакти, със споделяне на опит – посочи Мария Петкова, директор на Фондация „Лале“. - От друга страната, в различни части на страната се реализират най-различни проекти, а понякога дори хората, които живеят в същия квартал, не знаят какво се случва там. Изключително полезно за самите тях - винаги може да се поучиш от хора, които работят нещо подобно и най-вече, които са мотивирани. Научни изследвания са доказали, че хората живеят най-щастливи там, където в обществото има нещо споделено.“
Наградите, както всяка година, ще определят доказани професионалисти в бизнеса, медиите и изкуството.
Те ще оценят представените проекти по резултатите; устойчивост на дейностите във времето; финансова ефективност; участие на хората от целевите групи и местната общност; новаторство и приложимост на идеята в други населени места.
Чуйте целия разговор за повече подробности по темата.
В края на седмицата анализатори във "Форум" продължават да коментират последните стъпки на български политици в търсене на изход от кризата. Освен продължаващите преговори за редовно правителство, те се спряха на новината за официално полученото от Кирил Петков обвинение на прокуратурата за арестите на Борисов, Горанов и Арнаудова, можем ли..
През започналата 2025 г. общините са изправени пред три големи предизвикателства : 1. Изпълнението на проекти . Те са финансирани по три линии – от Инвестиционната програма, от Плана за възстановяване и устойчивост и от оперативните програми на ЕС. Предстои стартиране на програмата за селските райони; 2. Реформата в системата..
С настъпването на новата 2025 година една от основните храни на българската трапеза - хлябът, отчете ръст в цената си между 20 и 30 на сто. Като причина за ценовия скок се изтъква връщането на 20-те процента ДДС ставка, а според разчетите на Министерство на финансите става ясно, че завишаването на цената е с цел попълването на дупките в новият..
На 1 януари 2025 г. Полша пое председателството на Съвета на ЕС. Основен приоритет пред полското председателство ще е сигурността в Европа, каза пред Радио София посланикът на Република Полша в България Н. Пр. Мачей Шимански. "Хората искат да са сигурни от всякакви заплахи и искат да живеят добре“, посочи той. Н. Пр. Мачей Шимански..
Тя е на световно ниво във всичко, което прави – по талант, по перо, справя се добре и като драматуррг, тя е Елена Телбис – мултифункионален плеймейкър в изкуството. В нейната скромност тя не желае да я наричат драматург, редом с големите имена като Константин Илиев и Стефан Цанев, но дебютът й за спектакъла “Боклук“ печели награда в..
Липсата на приет бюджет и удължителен закон създава сериозни проблеми за небитовите потребители на електроенергия. Няма регламентиран механизъм за компенсиране на свръхвисоките цени, което води до значително напрежение сред предприятията, стана ясно на среща с медиите на работодателските организации и представители на синдикатите...
Трите партии ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН не са достатъчни, за да се стигне до редовно правителство. Нужна е подкрепа от четвърта политическа сила , но тук се отваря поле за спекулациите. Това коментира пред БНР-Радио София политологът Георги Киряков . "Досега най-добре щеше да е, ако всяка страна от преговорите направи отстъпка. Но това не..