"Искам да се присъединя към адмирациите към ГДБОП. Не бих казал, че беше трудно да ги убедим, общо взето те също очакваха по някакъв начин някакъв канал. Имаха какво да споделят, припознаха идеята и видяха нещо, от което наистина има нужда", отбеляза Пулийски.
Той посочи, че основните киберпрестъпления са по отношение на разплащателните операции, както и при въвеждането на лични данни:
"Всеки би могъл да бъде въвлечен в някаква форма на измама, стига да бъде подходено добре психологически към него. Да бъде заблуден и да бъдат снижени неговите защити, преди да се досети, че е част от някаква измамна схема. Смятам, че измамите в своя генезис са едни и същи, просто променят средата, в която се случват. Има нещо, което забелязвам и което е тревожно като статистика - хората не си дават сметка, че всъщност не са защитени зад екрана и зад телефона. И ако аз ви попитам в прав текст: ще ми дадете ли вашата парола и вашата банкова сметка, вие ще кажете "чакай, има някакъв проблем". Учудващото е, че същите тези хора с високите познания и високия социален статус не се съпротивляват толкова много, когато използват някаква платформа за да наберат тези данни в писмен вид от клавиатурата на телефона".
Пулийски заяви, че децата също трябва да знаят как да използват безопасно електронните устройства, а не да им бъде забраняван достъпът до тях. Освен това каза, че акцията няма да е само с ГДБОП, като от КиберКлуб започват активно да работят с училища. Той отправи покана към преподаватели и представители на учебни заведения от средните училища и университети ако имат интерес да участват в съвместни дейности:
"Опитваме се да направим една голяма мрежа, на която в момента расте предимно доброволческата й част и която да увеличи осведомеността посредством различни форми на лекции и демонстрации. Всичкото това е с ясната цел, че ние няма как да променим света, който е около нас, но можем да направим по-информирани хората, за да може да бъдат по-подготвени за опасностите от утрешния ден.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
"Въобщественик: Книга за Чудомир“ е монография на проф. д.и.н. Вера Бонева за по-слабо интерпретирани аспекти на Чудомировото дело. Роден с името Димитър Христов Чорбаджийски (1890-1967), Чудомир се появява за първи път в печата през 1907 г., когато негови карикатури и римувани злободневки са публикувани във всекидневника "Балканска трибуна“. Следват..
На 18 февруари президентът Румен Радев свиква заседание на Консултативния съвет за национална сигурност, съобщи прессекретариатът на държавния глава. Темата на заседанието е "Рискове и заплахи пред националната сигурност, произтичащи от разпространението на наркотични и упойващи вещества сред подрастващото поколение и злоупотребата с тях".
Голяма част от автомобилите по софийските пътища са амортизирани или са с технически проблеми. Не са малко и шофьорите, които правят компромис по отношение на състоянието на гумите на автомобила, който управляват. Над 70% от колите, които се движат по пътищата у нас са над 15-годишни. Годишният технически преглед не е достатъчен, за да сме..
Снощи в спешната университетска болница "Пирогов" е била хоспитализирана още една жена с проблеми след поставяне на ботокс, съобщиха от болницата. Така към момента в "Пирогов" са търсили помощ общо седем пострадали жени от такава манипулация, като пет от тях са останали за лечение, а две не са пациенти на болницата. По-рано в неделя от лечебното..
Днес вятърът ще се ориентира от северозапад, в Източна България от североизток, ще се усили и с него ще нахлува студен въздух. Облачността над почти цялата страна ще се увеличи и на места ще започнат превалявания от дъжд, който с понижението на температурите, вечерта и през нощта срещу вторник във високите полета, Предбалкана и североизточните райони ще..
Време е за поредното ни гостуване в Сливница. Този път започваме с Младена Шуманова - педагогически съветник в Професионалната гимназия по транспорт и с ученика в 8 клас Александър Русков за създадената преди 2 години междуучилищна телевизия: "60 години сме град, но имаме много история, населено място сме от древни времена, на Римски път сме. В..
Ако приемствеността е едно от най-хубавите качества на БНР, то Радиотеатърът е значима част от сърцевината му. От основателите до техните наследници, от реализиращите го до поколенията, работещи с тях. Слушаме един от тонмайсторите, през чийто пулт е минала голяма част от продукцията на Радиотеатъра - Митко Василев, доцент в НБУ, в разговор с Боян..