Спечелил първото издание на конкурса с пилотното издание "Мамник" Попов сподели, че актьорът не застава с лицето си, а с гласа си. Освен това добави, че писането на аудио сериал има своите особености, но и много се доближава до писането на класическа книга:
"В една нормална книга човек може да си позволи да има само една кулминация, докато във всеки епизод на един сериал е хубаво да има една малка кулминация. Другото което е хубаво е, за да може слушателят да различи героите те да имат речева характеристика, тъй като в повечето случаи четящият е един човек". Попов допълни, че непознатите думи е добре да бъдат обяснени в текста или значението им да се разбира в контекста на историята.
"Аз лично когато съм кандидатствал за конкурси винаги съм се стараел ако има зададена някаква тема да помисля какво ще пишат повечето хора за да не пиша аз същото и да мога по някакъв начин да изпъкна с нещо оригинално", сподели Попов. По думите му аудиосериалът е формат, който предоставя възможност за изява на автори, които не са толкова известни на широката публика.
По темата се включи и Ваня щерева, член на журито. Тя посъветва хората, които искат да се включат в конкурса:
"Ако имат история, която смятат за интересна да се опитат да си представят колко и какви хора могат да докоснат. Да знаят към кого адресират историята си и да успеят да си дадат сметка дали тя не вълнува самите тях". И добави:
"Бих ги посъветвала всяко изречение да го четат на глас за да го чуват как звучи. Хубаво е да има музика. Бъдещи участници, не използвайте деепричастия, много са тромави за четене. Гледайте речта да се лее, защото наистина това нещо ще се слуша".
Попов отбеляза, че когато човек иска да създаде някаква правдоподобна история не трябва да отсява елементи от истинския живот и е нормално една книга да бъде многожанрова.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
Първите събеседници във "Форум" за тази седмица са комуникационният експерт и преподавател доц. д-р Александър Христов и Диана Гласнова , главен секретар на Хърватско-българското дружество и нещатен кореспондент на БТА. Пред Лъчезар Христов те коментираха следните теми: Сезонът на редовното правителство . Нормализация и успокоение сред..
С два пилотни проекта Столичната община въвежда изцяло нова концепция за превръщане на училищните дворове в зелени, модерни общностни центрове. Архитектурен наръчник с полезни ресурси за трансформиране на външната среда в училище вече е предоставен на всички райони в София. Освен каталог с добри практики от цял свят, наръчникът включва и..
На 4 февруари 2025 г. във връзка с извършване на техническа профилактика временно ще бъде преустановено водоподаването към чешмите на водоналивния кът на находище с минерална вода „София – Център“, съобщават от Столичната община. Предвижда се профилактиката да се извърши от 10:00 до 10:15 ч. По това време ще бъде спряно водоподаването към..
Новият спектакъл на Ива Свещарова "Ако Афродита беше чудовище" вече е с насрочена втора премиера. Свещарова е сред най-значимите артисти в съвременната ни хореография. Тя е носителка на награда "Икар" за съвременен танц и пърформанс и е един от създателите и организаторите на Международния фестивал за съвременен танц и пърформанс..
В момента, когато някои области минават през грипна епидемия, има засилено търсене и потребяване на имуностимуланти. Най-добре е те да се приемат след препоръка от специалист – лекар или фармацевт. Със сигурност е оправдано вземането на някои от продуктите, включително и лекарствени – те възпрепятстват усложнения при грипна инфекция. Това..
По последни данни от НИМХ в България има завишение на водните ресурси. Само повърхностните запаси са със средни годишни обеми от 17,7 млрд. куб м. Консумацията е около 5 млрд. кубика. Кризата с безводието в някои градове е като поговорката "Вода газим, жадни ходим" , коментира пред БНР-Радио София проф. Петър Калинков..
Грипна ваканция за всички ученици на 6 и 7 февруари, която да се слее с междусрочната ваканция на 5 февруари. Това предлагат от Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа" с цел превенция на грипа. Регионалните инспекции по здравеопазването имат невярна информация за истинския процент заболели ученици, защото огромна част от учениците са в..