Николета Стефанова е български филолог и има магистратура "Връзки с обществеността", но по думите й това е професия, към която не би се върнала. Приела е за своя мисия и призвание да помага на хора, които преживяват различни житейски кризи. Автор е на книгата "На среща със себе си", която е сбор от психология, философия и източни вярвания. Книгата разкрива една изцяло нова страна на живота, дава съвети как да се изправим когато паднем и как да извличаме полза от житейските уроци, защото:
"Нищо не се случва без причина. Всяко изпитание е дар и ние трябва да го използваме правилно, така че да излезем победители", казва самата тя.
"Аз като всеки един човек се сблъсквам ежедневно с предизвикателства в живота", добавя Николета и споделя за личните изпитания около нея и нейните близки. Преди години претърпява инцидент, който я приковава на легло за известно време.
"Казвах си, че съм силна и трябва да продължа, но съдбата не ме оставяше и постоянно ми поднасяше всякакви предизвикателни случки, които изпитваха моята психика. Държах болката дълбоко в себе си и не желаех да я допусна, докато тялото ми не започна да дава сигнали. Психиката ми беше на ръба, стигна се до депресия", разказва тя.
Николета намира лек за себе си, но не в медикаментите, а чрез болката, която е задържала и си позволява да изпита.
"Оттам започна моето прераждане, започнах да се преоткривам. Когато пуснах в себе си тази болка и я преживях, станах друг човек и всичките проблеми изчезнаха – просто ги преживях", твърди тя.
За книгата:
Тя е точно това – "Среща със себе си".
От позицията на това, което тя е преживяла и преодоляла, решава да помогне на хората, които срещат сходни проблеми.
"Да опитам да обясня, че няма нищо лошо в това да се сблъскаш с най-големите си страхове и демони, просто да ги изкараш от себе си, да ги видиш, да се запознаеш с тях и буквално да ги направиш свои приятели и да ги накараш да работят в твоя полза".
Решението да помогне става нейна мисия. Започва да прави онлайн сесии, не след дълго решава да напише книга.
"Така, че да бъда до хората в трудните им моменти, без дори да навлизам в личното им пространство" ,казва авторката. Книгата обхваща 2 части – връзката със себе си и връзката с другите.
Николета Стефанова е убедена, че връзката между тялото и душата е неразривна. Чуйте аргументите й в разговора на Мария Бояджиева в звуковия файл и отидете "На среща със себе си".В предаването “Радиокафе“ гостува певицата Евгения Кринчева-Jenyka, за да разкаже за новите си песни "When I Leave" и "A Devil Won’t Change". Евгения учи в Гимназия за сценични изкуства "Акатамус". В музикалния свят е позната под артистичния си псевдоним Jenyka- певица, текстописец и автор на музика, изразяваща емоции и вдъхновение чрез съвременен поп..
Историята на Щедрия вторник е от преди 12 години. В САЩ е измислен като ден, веднага след Черния петък. Първоначалният замисъл е бил да е ден, в който се празнува активно щедростта, даването, помагането на другите. Осмислено и осъзнато като контрапункт на донякъде безразсъдното харчене на пари по време на Черния петък, разказва Людмила Атанасова от..
В дена на втория пореден ден с премиера на музикалната приказка "Зелената птица" в Софийската опера и балет, авторът на музиката и стиховете - Добрин Векилов-Дони, отчита топъл прием и от публиката, и от директора: "Снощи акад. Карталов обяви, че спектакълът влиза официално в репертоара и от януари ще си играе регулярно". Основата е..
Трима от пет са музикантите от група Free 4 ALL , които бяха гости на екипа на предаването “Добър вечер, София“ - Тодор Бакърджиев-тромпет, Светослав Миланов – ел.пиано, Георги Попов - перкусии. В групата започнали трима, но разширяващите се музикални търсения на тримата, довели до необходимостта да търсят и нови членове. Днес са петима и не..
Живеещи в кв. „Изток“ и на ул. „Опълченска“ протестират пред сградата на Столичната община с искане да бъде спряно застрояването и запазени зелените площи в града. Недоволството на гражданите от кв. „Изток“ е породено от намерението да се строи в междублоково пространство на ул. „Самоков“. Според жителите всичко започва преди около 10-15 г., когато се..
Масовото разпространение на грипа се очаква да започне през декември, каза в интервю за БНР проф. Тодор Кантарджиев, бивш директор на Националния център по заразни и паразитни болести. В края на януари и началото на февруари е пикът на заболеваемостта, посочи той. Проф. Кантарджиев припомни, че от пълно здраве грипът те поваля на легло в..