Местните избори са изключително важни за развитието на градовете ни, в София – особено. Трябва да впрегнем всички усилия, които са налични, всички ресурси - за това да подобрим средата.
Практика е в последните месеци на едно управление да се сключват договори, които не са непременно в обществен интерес и по-скоро целят да обслужат някакви договорки, зависимости и т.н. Надявам се тези случаи да бъдат сведени до минимум, но засега това не изглежда така.
Това коментира пред Радио София арх. Любо Георгиев – ръководител на „Екипът на София“:
„Ние работим с представители на квартални организации в различни части на общината, а и с няколко партии, с които се надяваме да създадем обща коалиционна програма за управление.“
По думите на Георгиев, хубаво е да осъзнаем, че един човек няма да успее да спаси цялото положение. Важно е да се работи екипно, в синхрон и в диалог. В София е видимо разбирането от страна на граждански организации, а и от партии, че този диалог е нужен.
„Всички проблеми и решения са взаимосвързани – подчерта Любо Георгиев. – Софиянци вече са достатъчно зрели и има професионална компетентност, с която да подготвим добър план, през който да се започне осмислено и синергично да се работи по подобряване на живота. И то не само относно най-видимите неща - като плочките или градския транспорт, а и по-невидимите - като образованието, здравеопазването и социалната дейност, които се оставят на заден план, но те дефинират на практика качеството на живот. Важно е да работим заедно не само преди избори.“
Чуйте разговора на Константин Лавсов.
Районите за планиране съществуват от 2000 г. и имат статистическа функция. Последната промяна е направена през 2007-а. Тези райони няма териториален център и административно ръководство, а са обособени по критерии на Евростат за сравнима информация в ЕС и служат за разпределение на средствата от еврофондовете . Това припомни пред..
Децата нямат изградено критично мислене, но случаите на инциденти след видеоклипчета в TikTok изважда на дневен ред необходимостта от някакви ограничения. Всяка регулация среща съпротива, но подрастващите трябва да свикват да се съобразяват с правила. Предизвикателства има във всяко училище , във всеки клас. Последното със скоковете..
Концертно изпълнение на операта "Порги и Бес" от Джордж Гершуин ще представят предколедно Симфоничният оркестър и Смесеният хор на БНР на 20 декември от 19.00 часа в зала "България". Солисти са Юи Футаеда (сопран), Стефани Кръстева (сопран), Михаил Михайлов (тенор) и Матеус Франка (бас). Гост-диригент е маестро Владимир Кираджиев . Според..
Подадени са документите за финансиране от Министерство на регионалното развитие и благоустройството на банята в квартал “Кумарица” на гр. Нови искър. “Пуснахме поръчка за конструктивно обследване на сградата и двама независими инженер - конструктори дойдоха на място и излязоха с доклад, че сградата е силно компрометирана, увиснала е плочата, има..
От следващата година такса "смет" в Кюстендил да плащат училищата и детските градини, храмовете, държавните и общинските сгради, които бяха освободени досега. Предложенето трябва да бъде гласувано от съветниците на заседанието, което започва в 14 ч. днес. Кметът на общината инж. Огнян Атанасов, който е вносител на предложението, мотивира..
Столичният инспекторат спечели дело с най-високата наказателна стойност за установено нарушение - 50 хил. лв., срещу строителна фирма, която е станала причина за замърсяване на улица в ж.к. "Малинова долина". Победата в съда е закономерно следствие от усилията на администрацията на Васил Терзиев да подобри успеваемостта на Столична община във всички..