"Което означава, че съотношението на регистрирани автомобили към зарядна точка е около 6-7 към 1. Това е доста по-добро съотношение от голяма част от страните в ЕС. По данни на ЕК за проблем за зарядната инфраструктура може да се говори, когато съотношението е над 12 към 1", сподели Бакърджиев.
Той добави, че реално няма недостиг на броя станции в България, както и проблем с тяхната концентрация, защото те са разпределени равномерно спрямо броя на регистрираните електромобили. Бакърджиев каза още:
"Към тези 4408 автомобили в столицата само в нашата мрежа, в Eldrive Bulgaria имаме над 200 точки в София. Общо в цялата държава те са над 500. Половината от тези точки са бързозарядни. Те са разпределени равномерно по национално покритие на всичките основни пътни маршрути. Ще дам пример с автомагистрала "Тракия": маршрутът й е покрит на интервали през между 50 и 70 км. и в двете посоки. От края на миналата година наш основен фокус вече е бързото зареждане и изграждането на зарядни хъбове. Това са локации, на които имаме голямо количество точки за супер бързо зареждане на повече автомобили наведнъж".
Бакърджиев уточни, че скоростта на зареждане на бърза станция зависи от електромобила, зарядното и капацитета. Последна и предпоследна генерация среден клас автомобил зарежда с около 100 Kw на час. Относно нерегламентираното паркиране на места за зареждане той сподели, че все-още няма сериозен проблем в тази насока, а за ремонтите на пътната инфраструктура и поставянето през това време на зарядни хъбове отбеляза:
"Разбира се, че при ремонти и изграждане на нова пътна и тротоарна инфраструктура в градската среда трябва да се помисли и за електрическите автомобили, които видимо настъпват много сериозно".
Той добави, че в огромната си част зарядните точки в София и страната са изградени върху частни имоти, а не върху общински такива.
"В момента в нашата мрежа има три действащи такива хъба с между 8 и 20 конектора. Ние работим много усилено върху изграждането на още 4 локации", посочи Бакърджиев.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Медресе сокаги се прекръства след влизането на московците по тази улица. После е Регентска, после пак - Московска. Започва от пл.Желю Желев, където е бил първият чугунен фонтан. Там е била и часовниковата кула от 17 в. Към 1880-1881 е разрушена. Повече за градската легенда за нея и за оформлението на улицата, както и за прилежащата ѝ малка ул.Малко..
Роден е в 1902 в Габрово, баща му е учител и автор на едни от първите учебници по география в България. Даниела Георгиева е съпруга на неговия правнук и я слушаме в звуковия файл със спомените ѝ за д-р Рачев. Нейни са и предоставените снимки и документи . Д-р Рачев е ревностен радетел за създаването на белодробни диспансери в България. Другата му голяма..
Животът на композитора маестро Георги Атанасов е по-заплетен, драматичен и вълнуващ от всяко оперно либрето. Баща му зарязва децата си, когато бъдещият музикант е на три. Успява да го издири след десетилетия, но таткото предава Богу дух ден преди срещата им. Майката чисти по хорските къщи, за да изхрани челядта си и си отива от живота след десет..
Най-новият проект на Спартак Севов е пълнометражния филм „ Министерството на мечтите “ – абсурдна комедия за любимите неща на всички: бюрокрацията и сбърканите днешни системи. С него е и актьорът Мартин Тасков, а проектът е англоезичен: "Министерство на кошмарите изглеждаше зле като заглавие. Осмиваме бюрокрацията." (Спартак) "Имам честта да..
Георги Георгиев, зам.-председател на "Асоциация за инсулт и афазия“ ни представя първото споделено парково пространство за арт терапия в България, открито по тяхна инициатива на 14 юли в столичния район Банкя. Името, което носи, е "Сътворение" и на място може да се открие зона за арт терапия и зона за лечебно градинарство, както и място с..
Боян Бочев от Лаго Фест в Самоков ни представя събитието с ударение на последната буква: "Тембърът на гласа ми подсказва, че настроението е чудесно. Страхотни музиканти на сцената, познаваме някои от тях в "Мюзиколоджи лайв". (подробности, както и за произхода на името - в звуковия файл) Има от бебета до над 70-годишни, хората си чакат фестивала в..
"Добър вечер, София" казаха Яна и Роман директно от Green gallery - едно ново пространство за екзотични растения и флорално изкуство, където цветята присъстват във всякакви видове и форми. "Имаме фотография, има графика, живопис, акварел - в общи линии, без ограничения в някакъв конкретен стил, дори авторите влизат в нетипични роли, като..