„Влиянията, които се формират там през 20 и 21 век, можем да кажем, че са навлезнали и у нас. Тук сме в крак модата“, обясни арх. Захари Мерджанов.
Когато говорим за интериорен дизайн, на първо място винаги стои човекът, добави инж. Емил Кука.
„Имотът е на второ място, тъй като той е притежание на човека. Ние се съобразяваме с параметрите на дадения имот. Едно пространство без бит вътре е едно много скучно пространство. Съобразяваме се с характера и навиците на човека“, изтъкна Кука.
Най-често клиентите предпочитат интериор в модерен стил. Популярен е Бохо и Рустикален стил.
„Когато обаче имаш една многофамилна сграда, тя сама по себе си няма нищо с Рустикалния начин на живот, с провинциалния начин на живот. На нея й отива един по-изчистен, по-машинен стил. Класическият стил е устойчив, когато работим с клиенти с ранг да интерпретираме този класически стил. Те трябва да минат през една модерна призма“, каза арх. Захари Мерджанов.
Хората все повече предпочитат естествени материали. Причината е, че забързаното ежедневие ги кара да изпитват нужда да се свържат с природата, обясниха интериорните дизайнери. По отношение на минималистичния стил, те допълниха, е той не трябва да бъде за сметка на практичността.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Четвърто издание на фестивала ARTIS : Ваня Пешева – създател на фестивала (слушаме я в звуковия файл и за концерта ѝ във Виена) и младата участничка Йоана Милкова: "Динамиката и в нашите професионални сфери е изключителна. На откриването гостите бяха много интересни (подробности в звуковия файл). Класическата програма преля в импровизации на Георги..
Катя Стоева от Ботаническата градина БАН е куратор на тропическата ѝ част и ни кани да я посетим: "Растенията са в основата на живота на Земята. В момента при нас всичко цъфти. Експозицията ни е посветена сега на мушкатата, показваме много нови сортове. Паркът също е много красив и приятен. Във всеки човек е заложена любовта към цветята, природата...
Д-р инж. Анна Петракиева, заместник-изпълнителен директор в Агенцията по горите и преподавател по горска педагогика в Лесотехническия университет ни представя образователна инициатива „Лесовъд за един ден“, в рамките на която са предвидени състезателни игри за деца и родители, свързани с гората и горската професия: "Горската педагогика е..
Павел Балев безспорно е един от най-успелите български диригенти зад граница. Реномето му в Европа е впечатляващо високо. Това се дължи на задълбочените му познания, прекрасното познаване на репертоара, детайлната подготовка за всеки ангажимент и изключителната му работа с оркестъра. И на интересните и често необичайни програми, които конструира..
Краят на сладкарница “Цар Освободител” е по-тривиален от очакваното: На 8 септември 1945 във в-к Отечествен фронт се говори за сладкарницата като сборно място на другарите Тодор Павлов и подобни за "народно въстание" на сутринта на 9 септември. Пак там са се продавали билети за джазова вечер. В последствие в 1946, друг вестник говори за..
Светлана Мухова и новата ѝ книга "Извори за миналото на Копривщица от османските архиви": "Църквата е построена във времето, когато е създаден регистъра на мъжкото население. Над 10 годишните деца работят, около 60% от мъжете работят извън родното си място, дори 12 годишни деца работят с предприемчивите си родители в европейска Турция, Гърция. Описът..
Цигуларите виртуози Дина Шнайдерман и Емил Камиларов, на които цяла България се възхищава, се запознават на младежки фестивал в Берлин, където са конкуренти за първата награда - той от името на България, а тя от СССР. Дина я спечелва, а Емил се влюбва. И я чака цели 8 години, защото бъдещата му съпруга е малолетна и все още ученичка...