„Ние сме екип доброволци и създадохме програма „Генерация“, с цел да помагаме на децата, които живеят в институции. Помагайки на двама зрелостници, които вече трескаво се подготвят, попаднахме в този водовъртеж, около подготовката за баловете“, сподели тя, разказвайки за спонтанното възникване на каузата. Тя уточни, че тъй като самите те са доброволци и дарители „около нас се завъртя един ентусиазъм и спонтанно започнаха да ни подаряват рокли".
„В началото имахме малко дарения, но тъй като го обявихме, сега лавинообразно има желаещи да даряват своите рокли“, поясни тя. И допълни, че вече имат над 30 изискани тоалета, които могат да се видят на страницата на Програма „Генерация“. Също имат и костюми за момчета, а колекцията се разраства.
Младежите могат да погледнат и изберат, могат и да се коригират някои неща, казва Жени Шиер и направи уточнение, че дрехите не се продават и не се отдават под наем, а се предоставят за безвъзмездно ползване от абитуриенти. На страницата са публикувани снимки с точните размери на дрехите, увери тя.
Друг аспект на кампанията е нарастващата нуждата на отговорност към околната среда и намаляване на въглеродния отпечатък. Само текстилната промишленост произвежда приблизително 10% от световните въглеродни емисии и почти 20% от световните отпадъчни води. Модният и текстилният сектор водят до приблизително 1,2 милиарда тона въглероден диокис произведени и изпуснати в околната среда годишно.
Всяка година се пропиляват излишно големи средства за абитуриентски тоалети, които никога повече не биват облечени и не се използват. Това са тонове платове, копчета, мъниста, перли и др. създадени с часове труд, които имат стойност за един единствен ден в нашия живот.
„Хубаво е да се осъзнае, че в България се прекалява с кича и зрелищността на тези тържества. Това е по-скоро балкански синдром, в Европа и в цивилизования свят не е така", категорична е тя.
От програма „Генерация“ споделят:
„С този проект искаме да положим началото на създаване на отговорно отношение в младите хора към природата и наличните ресурси“.
Чуйте още в разговора на Данаил Конов.
Започва седмица, в която събитията, новините и тенденциите във "Форум" ще коментират Лидия Даскалова - политолог и юрист, и Калоян Константинов – журналист, асистент към БАН. В днешното издание водещият Лъчезар Христов ги провокира със следните теми: След вота за недоверие Засега единственото безспорно преимущество на..
Пънк и рок господстват в новия Фестивал на трите планини: На 5, 6 и 7 септември между Банско и село Баня ще има фестивал. Пънк – рок фестивал, наречен The Three Mountains Festival. На обширно открито пространство, със сцени, шатри и всичко необходимо за голямо музикално събитие. Място за 1000 палатки, отделно и за каравани, паркинг. Ще..
За пръв път, преди да встъпи в длъжност директор на "Екоравновесие" се срещна с представители на неправителствени организации, работещи в защита на правата на животните и доброволци, които помагат в общинските приюти. Дойчин Неновски поема ръководния пост макар и временно, но дава заявка, че ще поддържа активна комуникация с тях. Засега..
Днешният 7 април е Световен ден на здравето и професионален празник на здравния работник. Това е и повод да обърнем поглед към развитието на медицината и иновациите в нея. От 17 часа в иновационен форум “Джон Атанасов” на София Тех Парк ще се проведе петото издание на поредицата за технологии, бизнес и наука Tech Park Talks ...
" Ние сме пазарът с най-много промоционални етикети . Най-добре е да търсим български яйца и агнешко месо. Конкуренцията и по празниците води до възможност да се намерят продукти на нормални цени, не повишени спекулативно . Пазарът е най-добрият регулатор. Друга тема е веригата от производител до краен купувач", каза още председателят на ДКСБТ. Той..
Италианският куратор Алесандро Винчентели представя в София изложбата “Кой бачка сега! Разкриване на невидимото: труд, несигурност и изкуство“. Проектът ще бъде открит тази вечер в галерия „Куб-Топлоцентрала“. По думите на екипа експозицията изследва невидимата, но интегрална природа на труда – по-специално работата, която остава недооценена или..