Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

На форум в София

Визионери са насрочили полет към бъдещето в края на май

Снимка: bglobal.bg

Какво ни очаква в бъдещето? Колко различен е следващият наш живот? Кои са върховете, които ще ни примамват неудържимо? Ще бъдем ли по-щастливи и по-успешни?

Това ще се опитат да предположат, предскажат и дискутират капацитети от различни сфери на необикновено събитие – среща, озаглавена
„Преди утрешния ден – пилоти на бъдещето“.

То ще се състои на 31 май от 14.30 часа в „София Ивент Център“.
Като участници са поканени удивителни жени и мъже, хора от бизнеса, духа и знанието, които живеят и работят в утрешния ден, казват организаторите, а за публиката местата са само 200.

„Събитието е част от поредицата “Преди утрешния ден”, която тази година започваме като социална ангажираност и инициатива - да погледнем извън злободневието, да погледнем това, което всъщност е на прага ни, и то да погледнем с хората, които са водещи в науката, в бизнеса, в технологиите, водещи умове, културолози, футуролози.

Да можем да бъдем подготвени, да можем по-бързо или с по-голяма степен на адаптивност да влезем в това време. Целта ни е голяма част от аудиторията да бъдат студенти, защото те ще го живеят това бъдеще. Те ще го правят и както се казва те ще му сърбат попарата“, обясни пред БНР-Радио София Красимира Георгиева (►) - главен редактор на Business Global Magazine – организатор на събитието.

По думите ѝ машината на времето я има, тя е в нас, в човека.

„Трябва да се подготвим за пътя към това бъдеще, за да не изпаднем по завоите от тази скорост.“

Сред лекторите и събеседниците в трите „дестинации“ (панела) ще могат да се видят и чуят:

  • В полет „Наука и технологии“:
Марио Бакалов, пилот на най-големия пътнически самолет в света; Петър Митев, основател на Chaos Group ще говори за смяната на работата; Карел Крал, главен изпълнителен директор на „Електрохолд България“; Доброслав Димитров, съосновател на „Империя Онлайн“; Петър Торнев, управляващ директор на Accenture Bulgaria и Спас Керимов, съосновател на Printivo

  • В полет „Бизнес и иновации“:
Любомир Литов, професор по финанси в университета в Оклахома, САЩ; Боян Стефов, изпълнителен директор на Банка ДСК; Александър Лефтеров, основател и изпълнителен директор на Tiger Technology; инж. Ивайло Николов, директор на Рудодобивен комплекс „Елаците-Мед“; Калина Петкова, лидер корпоративни комуникации за Югоизточна Европа на Schneider Electric; Кристиян Постаджиян, зам.-ректор на НБУ.

  • В полет „Човек и общество“:
Здравка Евтимова, писател; Радослав Бимбалов, управляващ партньор на The Smarts Group; Eвгения Пеева, създател на „Заедно в час“, съосновател и изпълнителен директор на „Крисп Лабс”; Таня Косева Бошова, управляващ директор и партньор на Lion’s Head и управляващ директор и партньор на Park Lane Developments; националният консултант по инвазивна кардиология проф. Иво Петров; пътешестващият (засега в пространството) журналист Георги Милков.

Чуйте разговора на Данаил Конов.

По публикацията работи: Георги Нейков


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Софийски университет “Св. Климент Охридски”

Има засилен интерес към нови бакалавърски и магистърски програми в СУ

На 1 октомври започва академичната нова учебна година в най-старото висше учебно заведение в страната Софийският университет “Св. Климент Охридски”. “Всички висши училища, включително и Софийският университет, се опитват да следват новите тенденции. Има засилен интерес към нови бакалавърски и магистърски програми, които са насочени към бурното..

публикувано на 01.10.24 в 09:11

Православната църква почита празника Покров на Пресвета Богородица

На 1 октомври в православната църква почита празника Покров на Пресвета Богородица. Празникът произхожда от събития, случили се през 910 г. в Константинопол (днешен Истанбул). По време на обсадата на града от врагове, жителите се молели във Влахернската църква, когато Свети Андрей видял видение на Пресвета Богородица. Тя се явила пред молещите и ги..

публикувано на 01.10.24 в 09:02

БНБ свали с малко основния лихвен процент до 3,43%

Българската народна банка (БНБ) обяви основен лихвен процент (ОЛП, проста годишна лихва) от 3,43 % от 1 октомври, съобщават от БНБ. Основният лихвен процент е на ниво 3,54 на сто от 1 септември. През август беше 3,53 на сто, през юли -  3,63 на сто, а през юни беше в размер на 3,78 на сто, колкото и през май. В периода от януари до април показателят..

публикувано на 01.10.24 в 07:35

Октомври започва със слънчево и ветровито време

През днешния ден в по-голямата част от страната ще преобладава слънчево време. Само над североизточните райони и Черноморието облачността ще бъде променлива и там на отделни места може да превали дъжд, съобщават от НИМХ. Ще остане ветровито. В Североизточна България ще духа и временно силен вятър от северозапад. Максималните температури ще са между 16° и..

публикувано на 01.10.24 в 07:15

Призив да отворим сетивата си за красотата в дебютния албум "Виж" на Uke Duo

„Виж“ е дебютният авторски албум на Петър Терзиев и Вилизар Гичев от Uke Duo. Двамата работят заедно от около 10 години. Пред Радио София те споделиха, че още през 2017 г. са записали албум с укулеле инструментали, но „Виж“ е първият им албум, в който и музиката, и текстовете са авторски. „Музиката, която сега представяме е много различна. Аз..

публикувано на 30.09.24 в 17:46

Втори СТЕМ център отварят в самоковско основно училище

Пет нови високотехнологични и оборудвани и свързани класни стаи отвориха врати с откриването на учебната година в самоковското основно училище „Митрополит Авксентий Велешки“. Те ще служат по различните учебни предмети – математика и информатика, биология и здравно образование, информационни технологии, природни науки. Това е вторият СТЕМ..

публикувано на 30.09.24 в 17:14
Иво Емануилов

България се включва в създаването на Кодекс за поведение в областта на ИИ с общо предназначение

България се включва в създаването на създаването на първия Кодекс за поведение в областта на изкуствения интелект (ИИ) с общо предназначение (general-purpose AI). Институтът GATE към СУ „Св. Климент Охридски“ е част от Работната група . Инициативата е на Европейската служба за ИИ - център на експертния опит в областта на ИИ съгласно..

публикувано на 30.09.24 в 15:54