„Заслужава си да помислим защо загубихме толкова време? Защото, според мен, трябваше време различните корпоративни, олигархични интереси, които стоят зад двата политически блока, първо - да намерят общ език и второ - да си дадат сметка, че в състезанието помежду си, ако не се произведе такова правителство, което да защити общия им клас от интереси, може никой да не спечели. Вместо единият да спечели за сметка на другия, накрая може да са губещи“, каза Делийски.
По думите, вероятността това правителство „да се издъни“ е малка.
„Защото няма време. Ако се беше случило подобно правителство през предното Народно събрание, тогава имаше предостатъчно време то да се провали. Това са поредица от фактори, които пречеха, но най-накрая логичното се случи“, добави политологът.
Страхил Делийски коментира и отказа на ГЕРБ-СДС да съставят правителство и предоставянето им на това право на ПП-ДБ.
„ГЕРБ и Борисов, в частност, бяха реанимирани, да не забравяме – те бяха в политическата реанимация, бяха победени от такава фигура като Слави Трифонов и неговата партия. Да загубиш от такъв политически проект означава, че ти си политически негоден за употреба. Той беше реанимиран не по силата на неговите собствени качества, а от дефицитите на качества на неговите опоненти. След като един политик е реанимиран, е нормално той да бъде реабилитиран. Един „съживен“ Борисов вече има претенции да си партнира“ добави Делийски.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
С нас е поетесата, радио и телевизионен журналист Виктория Катранова: "Аз съм невероятен оптимист. Първите ми журналистически изяви бяха като студент, сътрудник в БНР - детските и младежки предавания, после Предаване за столицата. Срещнах се с доста интересни хора, от които научих много неща. Когато минавам покрай БНР сърцето ми бие по-бързо. Освен..
Златна Костова е журналист, когото повечето познават като преводач - достатъчно е да кажете "дубрютру", за да се разбере словотворчеството ѝ, в случая в култовия сериал на ВВС "Ало, ало": "Както винаги предизвикателствата пред журналиста и преводача стават все по-големи заради навлизането на ИИ. Но преводачите на художествени произведения не са..
Ралица Мавродиева ни обяснява каква болест е цьолиакията: "Част съм от Асоциацията цьолиакия и майка на дете с цьолиакия. Това е автоимунно заболяване за цял живот, това е реакция към протеина на глутена. При прием на глутен се засяга лигавицата на тънкото черво. Тялото не се храни. Симптомите често се бъркат с други заболявания. Изследванията са..
Народната певица Руслана Аспарухова от „Мистерията на българските гласове“ ни разказва за очакванията ѝ за годината, които идва и за нещата, през които е преминала: "На всекиму да се случват все хубави неща. Много непринудено и по-детски чисто се присъединих към репетициите, на които ни покани един диригент в малките класове. И до ден-днешен обичам..
На 25 януари 2025 година, Българско национално радио отбелязва 90 години от издаването на Указ номер 25, подписан от Цар Борис III. С тази наредба-закон радиоразпръскването в България става държавна собственост. Тази дата се възприема за начало на професионалното радио в България: Запис от разговор с инж. Симов ни предостави друг емблематичен..
Велизар Пеев и шоколадената фабрика са в центъра на нашия интерес днес: На 7.11.1901, Велизар Пеев отваря врати първата шоколадова фабрика в България. Какаовите зърна се внасят от Латинска Америка. Първият уред за разбъркване на шоколадовата смес му се изпраща от самия Линдт. На шоколада не пише, че е произведен в България. Защо, както и к акви са..
Днес ще ви раздипля патетичната любовна история на поетите Екатерина Ненчева, Пейо Яворов и Дора Габе. В Легендите на София съм разказвала и за тримата, но днес ще разкрия кой в кого е бил влюбен. И понеже за Екатерина Ненчева, първата българска писателка дръзнала да вплете в стихове любовните си пориви, се знае сравнително малко, отделям повече..