След спираща дъха демонстрация на умения, стратегия и решителност, Илия “Lmzs” Ръжгев взе шампионската титла на глобалния турнир Red Bull Solo Q. Въпреки всички препятствия по пътя си, Илия не само стана първият българин, класирал се до финалната фаза на турнира, но и взе титлата световен шампион. Чуйте повече от интервюто на Александра Илиева с Илия:
"League of Legends е игра 5 срещу 5 играчи, има 150 герои, като всеки от тях има своите магии и уникален начин на игра. Има един на топ-линията, един по средата и двама долу, както и един в гората, който помага на всички", обяснява Илия по най-простия възможен начин, но това със сигурност не изчерпва всичко - особено дългите часове в тренировки и сложните стратегии.
"Тренирах 2-3 седмици, беше забавно. Бяхме 23 състезатели. Имаше плейофи. Първата ми игра бе с американския шампион. Един двубой е около 8 минути. Загубих първата игра, но играх по-добре от него и в следващите две нямах проблеми. Бях впечатлен от нивото на тези около мен, аз съм ОК да ме бият по-добри от мен, защото така се научавам. Следващият ми противник бе същата история. Вторият ден се събират най-добрите играчи. Бях се притеснил, във финала бе много важно да покажа най-доброто от себе си."
Въпреки неуспех в първия кръг срещу аржентинския шампион през втория ден от турнира, Илия запази самообладание и се върна обратно в надпреварата. Той се изправи в реванш срещу шампиона на САЩ, както и в битки срещу бразилския и унгарския шампион, за да си осигури място на дългоочаквания финал. Там се изправи срещу Гонзало “Addow” Мюлер - аржентинецът, който го беше победил в първи кръг. Този път Илия излезе като решителния победител с 3:0, с което завоюва и титлата.
Забележителният успех на Илия "Lmzs" Ръжгев го вкара в историята на професионалния български esport като първия роден състезател завоювал тази престижна световна титла.
Адв. Иван Демерджиев е с приза "Кантора на годината": "Много по-ценно е да получиш колективна награда, отколкото индивидуална. За съжаление има опити да бъде превзета и адвокатурата. Тя често е последна преграда. Политическата криза изглежда като фарс за сметка на хората. Ситуацията в Парламента отслабва държавата. Промените в Конституцията показаха..
Нина-Никол Хамилтън и Зий Ребело за поредна година организират Националните правосъдни награди и Благотворителния бал на юристите: "Делото на годината е изцяло про боно. За пръв път имаме сделка на годината, която е сред най-големите в Европа, милиард и половина. За пръв път имахме и категория за ЧСИ. Благодаря от сърце на художниците, които..
Поли Кинова е дизайнер, носител на приза Златна игла, с дългогодишно отношение към Благотворителния бал на юристите: "Преди повече от 20 г. започнах да експериментирам с материи. Осъзнах, че модата изразява емоции и това е начинът да комуникирам със света. Работата на дизайнера е креативна, но има неизвестност и несигурност, които са част от..
Кои са наградените в 12-те Национални награди за правосъдие „Темида – цената на истината“? Каква е мисията на благотворителния бал на юристите тази година. Говорим за предизвикателствата пред юридическата гилдия в България. В първия час на Радиокафе разговаряме с адв. Христиан Митев – носител на приза "Адвокат в медиите": "Тази година имаше..
Юбилейна изложба на ректора на Националната художествена академия проф. Георги Янков със заглание „Нео Ренесанс“ може да бъде видяна в столичната галерия „Райко Алексиев“. Инсталации, плакати и нови произведения от художника са включени в експозицията. Повече за нея и за изкуството ще чуем от самия Георги Янков: "В изкуството времето е..
Пренасяме се в света на Захарий Зограф - един от прочутите майстори иконописци от периода на Българското Възраждане. Личност, която полага основите на светското изобразително изкуство у нас. Прави го с безспорния си талант, проникновение, със смайващи изкусност и изразителност на образите. Неговият характер и житейски събития обаче продължават да..
Стара София в спомени от Златния фонд на БНР, записани от актьори. Както и записки на софиянци. Началото е с дошлата в столицата от Пазарджик г-жа Рада Киркович, след нея слушаме спомени на Христо Златарев. Разбира се, не пропускаме и тези на Михаил Тенев, Тодор Влайков, Иван Вазов и Елисавета Багряна. Какво е мислел Дондуков за джамиите и какво е..