Запазвайте места за настаняване в Гърция само в директна и проверена комуникация с тях, през познати за вас местни или международни платформи за резервации, както и чрез утвърдени туроператори.
Това съветват от платформата "Ние, потребителите" по повод информациите за стотици случаи на измамени туристи, превели пари на фалшиви гръцки сайтове.
„Първо трябва да обърнем внимание на домейна на сайта, тъй като той не може да бъде съвършено същият като този на оригиналния хотел. Да се съсредоточим основно върху контактната информация. Хакери няма да оставят телефони и имейли, на които потребителите да се свържат с истинския хотел, а ще оставят свои. Можем да проверим тези телефони и имейли в Гугъл, да видим дали ни водят към реално съществуващ хотел“, препоръча пред БНР-Радио София Габриела Руменова от „Ние, потребителите“.
Тя допълни още методи за подсигуряване – например, да проверим хотела в регистъра на туроператорите, който обикновено е съставен от съответното министерство.
В случай на грешка, не бива да се паникьосваме, обясни още Руменова (▲). Правилно поведение е да реагираме незабавно. Да поискаме среща с представител на обекта и да изложим проблема, който е възникнал. Да предложим или обмислим предложение за решаването на казуса.
За предпочитане е случаят да се реши на място, включително да се предоставят други услуги, които не са били планирани в нашия пакет безвъзмездно.
Възможно е да поискаме възстановяване на цялата сума и съответно разваляне на сделката, но тогава няма да можем да останем в хотела. Въпросът е, че тук трябва да се докаже дали е прилагана нелоялна търговска практика, която всъщност означава, че ние сме били подведени за обема, вида или качеството на услугите, които ще получим.
Независимо от това дали търговецът е съгласен да ни предложи нещо или не, хубаво е да адресираме писмена жалба до него, за да има следи при арбитраж от контролен орган на коя дата точно е възникнал проблемът, какъв е бил той и съответно каква е била реакцията на търговеца.
Чуйте разговора на Катя Василева.
В средата на седмицата коментаторите Елена Дариева и Светослав Живков разговаряха по темите: Управление във време на демокрация . Избори. "Референдумите не са лек за всякакъв случай. Но стават за "дъвка" на популисти." Особености на национални и местни допитвания – финансиране, изисквания за избирателите, провеждане. Социологическите проучвания..
В присъствието на журналисти днес бяха разяснени част от проблемите за бранша на автоинструкторите, обучаващи нови водачи на моторни превозни средства (МПС). По думите на председателя на "Българско обединение на шофьорите" Христо Радков , вината за неправоспособните шофьори на пътя пада върху обучаващите ги, когато изпитът пред..
Заради проточилия се основен ремонт на Театър София , актьорите от трупата му продължават да изнасят представления от своята програма на други столични сцени – във Военния театър, "Сълза и смях", " Théatro отсам канала", в Младежкия театър "Николай Бинев". Надеждите и очакванията и на състава на театъра, и на почитателите на Мелпомена, са..
Вдъхновена от шедьовъра на Луис Карол "Алиса в страната на чудесата“, режисьорът и хореограф Анна Пампулова създаде своя сценична интерпретация на любимата на много поколения книга. Премиерните дати на танцовия спектакъл на Балет "Арабеск" са на 21.02.2025 г. и 1.03.2025 г. в Националния музикален театър "Стефан Македонски". Музиката е на композитора..
Заложеното в проектобюджета не отговаря на исканията и очакванията от страна на КНСБ за ръст на възнагражденията в обществения сектор . Заложените 5% биха покрили само инфлацията. Това коментира пред БНР-Радио София Петър Мишев , икономически анализатор в Института за социални и синдикални изследвания и обучения към КНСБ. Той..
Фестивалът “Възможното образование“ се завръща с пълно издание от 2020 година насам, в Червената къща, а фокусът му е върху човеколюбивите образователни практики от България. За образованието, но не за невъзможните, а напълно обозрими, нови и съвсем възможни хоризонти, които се откриват пред него, е акцентът на разговора с Нели..
Нова наредба за здравословно хранене на учениците предлага за обществено обсъждане Министерството на здравеопазването. Сега действащата е от 2009 г. През 2018 г. специалистите са преработили Наредбата за физиологичните норми и това налага промени в други документи, свързани с храненето на деца в ясли, градини и в училищна възраст...