Драган Тенев се обяснява в любов на жена си с посвещенията на три книги
Сладкодумецът Драган Тенев, който е вписан в Книгата на Гинес като най-възрастният телевизионен водещ, е посветил три от книгите си на своята съпруга и три - на рано починалата си дъщеря.
Авторът на „Тристахилядна София и аз между двете войни“ има две висши образования - право и философия. Проговорил е на френски, покрай майка си, поетесата с псевдоним Северина, първата българка, завършила Сорбоната.
Дядото по майчина линия, на когото е кръстен Драган Тенев, е герой опълченец от Освободителната война. На него (и на старинния му грамофон с фуния), юристът дължи любовта си към класическата музика. А на баба си, една от първите български учителки – към книгите.
На своите родители пък вечно ще е благодарен, задето от съвсем малък са го „мъкнали“ със себе си по изложби, театри, концерти, но и по заведения, където са общували с интелектуалния елит на нацията. За него проф. Александър Балабанов е чичо Сашо, а Дора Габе и Елисавета Багряна – леля Дора и леля Лиза.
Елегантното кавалерство и ненатрапчивата галантност на Драган Тенев го правеха любимец на жените, но той не се свенеше да признае, че от десетилетия обожава съпругата си Надя. На нея посвещава три книги „За нашите 27 години“, после за общите им 36 години и накрая за 45-те години брак.
А как е заобичал дъщеря си Северина не само преди да се роди, ами и още преди да я заченат – чуйте в звуковия файл:
Кристиян Александров днес е част от музикалната сцена на канадския град Ванкувър, който се намира на едни линия с прочутия си с алтернативните рок банди (и не само) Сиатъл. Но е роден в София. Завършил е Музикалното училище в София с пиано (+перкусии). Там най-добрият му е приятел е друг пианист, Ясен Велчев (Акага и Те). В неговия випуск са „и..
Радиокафе днес се излъчва от величествения Костенски водопад . Йордан Ангелов , кмет на Община Костенец е пръв наш гост и първите му думи са за проектите, по които работи общината, без да се забравят разбира се, и предизвикателствата и решенията: "Водят ме в Копривщица, Панагюрище, рецитирам за да обича и пази България" (Петър). "Четяхме..
Разходката по ул. Георги С. Раковски започва от най-високото ѝ място, с паметника на Вазов и витошката морена, от която да гледа към любимата си планина. Наблизо е Палатата Св.София, дело на арх.Парашкеванов (1929). Там е пл.Николай Гяуров, кръстен по инициатива на Гена Димитрова, която също живее наблизо. Следва историята на Военния клуб - коя всъщност..
Веселина Узунова от ИИИ-БАН за Аспарух Лешников: "Басът на групата Роберт Биберти е завиждал и на Аспарух Лешников, и на евреите в групата. Омразата по онова време се е ширила, дори и между членовете на групата. Аспарух Лешников става плячка на Биберти. След 9 септември 1944 на Лешников не е разрешено да напусне България. Писмата му доказват..
Борис Руменов, чиито псевдоним Борю Зевзека е измислен от проф. Иван Шишманов, е легендарна фигура сред софийските интелектуалци и бохеми през първите десетилетия на ХХ век. Името му е нарицателно, и също както за проф. Александър Балабанов, за него се разказват комични и куриозни случки. Хуморът му е свеж, заразителен и незлоблив, автор е на 15..
Шри – Шри Рави Шанкар гостува отново в България – Константин Драгов и Сана Драгова: "Той е основателят на фондация "Изкуството да живееш", тя е в над 180 държави. Учителят ще има лекция с възможност за въпроси и отговори и най-вече, ще има медитация в залата (НДК - зала 1). Ще е като на концерт. Заедно ще преминем отвъд хаоса. Блаженството е..
Филмът „Гунди“ влиза в британската разпространителска мрежа – режисьорът Димитър Димитров с подробностите: "Много е важно, че филмът продължава като част от програмата на британските кина от веригата "Одеон". Тя е достъпна в сайта им и те са си направили сметка, че не само българи ще го гледат. Като студент там не съм си и мечтал, че някой ден мой..