Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Фондация Publicis с кампании против стигмата около рака на работното място

Снимка: Златина Петкова

Фондация Publicis стартира първата по рода си мулти-индустриална коалиция, която ще се бори със стигмата около рака на работното място. Около 50% от раково болните пациенти изпитват страх да споделят на работодателя си, че са диагностицирани с онкологично заболяване, въпреки че 92% от тях чувстват, че подкрепата, която получават на работното си място, има позитивен ефект върху здравето им.

Ангажиментът, който фондацията поема, гарантира оставането на работа на болните от рак служители за поне една година. Освен това Publicis ще осигурява необходимата кариерна помощ не само за тях, но и за болногледачите в организацията.

Стигмата може да се определи като страх от комуникация, каза пред Радио София Ива Григорова - директор PR бизнес в Publicis Group Bulgaria.

„Комуникациите са тези, които предразполагат това да се обсъжда дадена тема, кауза, проблем, включително обществен. Когато става въпрос за такова заболяване, толкова сериозно, независимо от кое направление на онкологичното заболяване, то става лично, защото здравето е лично. Тази комуникационна кампания тръгва именно от личен казус“, добави Ива Григорова.

Главният изпълнителен директор на Publicis Артур Садун, е бил диагностициран през 2022 г., а в последствие излекуван от рак. Именно инициативата на фондацията „Working With Cancer“ получи престижната награда Lions Health Grand Prix for Good.

„Вече има над 600 компании, които са се записали в инициативата и които работят в посока подобряване на вътрешните си политики. Тези компании са с над 200 милиона служители. С „Working With Cancer“ искаме да обединим цялата творческа индустрия“, каза Григорова.

От 10 юли глобалният бриф „The Big C“ за премахване на стигмата около рака на работното място е отворен за участие. Кандидатстването ще продължи до 15 септември.

За да се присъединят към брифа на инициативата, която засяга работната среда, фондацията кани творци от цял свят в конкурс. Те ще имат възможността да участват в глобална мултимедийна кампания в размер на 100 млн. долара, по време на Световния ден за борба с рака през 2024 г.

„Тук се търси следващата фаза на комуникация на „Working With Cancer“. Идеята е как тя може да се разгърне, така че да достигне до милиони хора“, допълни Ива Григорова.

Подробности можете да чуете в звуковия файл.

По публикацията работи: Полина Начева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Просълзени, озарени, разсмяни хора

Актрисата Каталин Старейшинска за пиесата "Малки красиви неща" в Театро: "Пиесата е съставена от документални истории от една анонимна рубрика, поета в 2010 от нов човек под името "Шугар". Отговорите са доста откровени, свързани са с лични истории и това прави пиесата доста достъпна, всеки би се припознал с нещо в нея. Историите текат на принципа..

публикувано на 24.11.24 в 11:21

В палитрата от различни стилове влиза всичко

Стефан Драгостинов за предстоящия спектакъл по случай годишнината на Драгостин фолк национал: "Създали сме 11 диска с фолклорни песни и инструментална музика с безброй турнета по цял свят. Песните са свързани с фолклорните традиции на много региони освен шопския, една от тях е родопската Рофинка. Марияна Павлова, най-ниският глас в света си дойде от..

публикувано на 24.11.24 в 11:02

Доброто да се случи

Кауза за бебе със злокачествено заболяване събира на благотворителен фестивал , представен ни от Мая Цанева от "Безопасни детски площадки": "Ще бъдем в отоплената тента пред стадион "Академик" и ще съберем лепта от хората, за да може бебето да порасне. Там ще има и детска площадка на закрито. Много красиви и вкусни неща, изработени от доброволци...

публикувано на 24.11.24 в 09:33

Софийски разкази - Душата ми е стон

"Душата ми е стон" е темата на поредната беседа на Бохемска София с герои Яворов и Лора: Става дума за последната им вечер заедно - 29 ноември 1913. Какъв е поводът за приятелската сбирка, на която семейство Яворови пристигат първи и какво се случва в тази фатална вечер след поредната сцена на ревност - в звуковия файл.

публикувано на 23.11.24 в 15:00
Емил Димитров и съпругата му Мариета Гьошева

Адресите на любовта с „55 изповеди за любовта“

Валентина Петкова разказва за гостуванията си при Емил Димитров и съпругата му Мариета Гьошева в къщата им в Княжево. За „опитомяването“ на режисьора Николай Волев от половинката му Доротея и аристократичния им дом на ул. Кракра. За скромното битие на Светослав Лучников и жена му Стефка, побрали споделения си живот в стая и кухня на ул. Янтра. За..

публикувано на 23.11.24 в 14:00
Паметникът на Любен Каравелов в Копривщица

Историята оживява - Любен Каравелов: вестник първи, вестник втори

Записите са от Националната научна конференция “С перо и меч за свобода и независимост”, която се организира от Дирекция на музеите в град Копривщица, Институт за исторически изследвания при Българска академия на науките и Софийски университет “Св. Климент Охридски”: Започваме с професор Вера Бонева от Унибит и нейните тези, свързани с..

публикувано на 23.11.24 в 16:00

Премиера на "О(б)твързан" представя Театър "Възраждане"

„О(б)твързан“ –  премиера в Театър Възраждане – Тери Фишър, режисьор на спектакъла и част от трупата на театъра: "Изключително умна комедия с много прости средства. За героя не е лесно, той е над нещата, колебанията му го спират. Предизвикателство е да не се плузгаш по повърхността. Опитали сме се да уцелим театралния език, съчетание на танц и текст,..

публикувано на 23.11.24 в 11:40