Вайръл стихове за секс и драма с четене и концерт - разбираме какво се крие зад тези неща от Антония Антонова, позната ни и от първия екип на Бинар в 2012:
"Правили сме четения и вечер, но днес сме следобед след 16 ч., детето ми има установен режим. Изпълняваме подбор от наши творби, които променяме всеки път. Запазваме си позицията на говорители, оставяма слушателите да са слушатели. Класическите ни теми са щастието и нещастието в съвременния човек. Ще си говорим за вечните теми - любовта, жената. В нашия сценарий сме планирали и другата наша тема - семейство, деца, родители, мъже.
Съществуваме от 3 години, поради интензитета на събитията изглеждат може би повече. Гледам като правя нещо да не подхождам с особени очаквания - правиш го с любов, пък каквото стане. Амбицията често е за хора, които нямат други качества. Ние сме авторски проект на мен и Цветелина Вътева. При творческото писане е важно човек да има и кураж.
В България да имаш самочувствие е малко мръсна дума. Има много повече его в страха от провал, отколкото в куража да направиш това, което искаш и да поемеш последиците. Пътят към успеха е път през безкрайно много провали.
Има текстове, в които си спазваме пунктуацията. Но се възползваме от свободата да прескачаме границите. Довечера няма да имаме книги, свършиха. Правим си подбор - избираме лирични и сериозни, тежки текстове, но вкарваме и смешни текстове. Да си винаги натопорчен не те прави по-добър творец, прави те препариран. Златната среда се улучва. Какъв е този напън да бъдете артисти... (част от неин стих, б.р.)
Имаме и неща в рими и затова си го спомням, чели сме го двеста хиляди пъти, по-добре е да си знаеш текстовете, но има още какво да работим по този въпрос. Нашите хейтъри обичат да хванат някакъв импровизиран изплют откъс от нещо, което не претендира да бъде поезия и ни казват "това ли е поезия?" Във фейсбук има много по-малко поезия, в книгата е друго."
„Самотният зрител“ – огледало на обществото ли са новите сериали? Още по темата с Йосиф Аструков , Институт за изследване на изкуствата - БАН: "Темите не са нови, датират още от ТВ - хората са седнали заедно и гледат. Сега всеки се разцепва на малки екрани. Ако гледаш комедия и не ви е смешна, а цялата зала се тресе, и на теб ти става смешно...
Пускането на ИИ “DEEP SEEK” доведе до неочаквани реакции и събития – ЗАЩО? Постига ли се наистина революция с този модел и повдига ли нови въпроси за надпреварата в разработването на технологията? Събеседник по темата ни е д-р Димитър Димитров, част от Института „INSAIT” към СУ „Св. Климент Охридски“: “DEEP SEEK” е модел за разсъждение,..
Графичният роман „Mаус“ на Арт Спигелман излиза за пръв път на български език. Представя ни го неговият преводач - Владимир Полеганов: "Комиксът е подценявана област на изкуството - смята се за явно популярна. Но чрез неочакваната форма се разказва история, която се говори и възприема много трудно. Авторът бавно е осъзнавал какво е да си син на..
В петък водещият Лъчезар Христов и гостите тази седмица Георги Захариев – основател на Finance Academy, и Алексей Пампоров - социолог от Института по философия и социология при БАН, обобщиха всички теми от седмицата и коментираха в добавка: Държавната администрация и това какво се очаква от тях - бюджет, ефективност; Презастрояването в София..
Конкурсът за нов главен архитект на София се обещава от август месец. Най-притеснителното е, че има една тенденция за обезличаване на професионалната позиция на главния архитект с лозунги за това, че трябва да има намаляване на презастрояването, да се направят сложни процедури и да се спрат или силно да се намалят издаваните разрешения за строеж,..
За седма поредна година Община Елин Пелин организира събитието "Спортист на годината“. Бяха излъчени победители в три официални категории - “Индивидуални постижения“ ,“Отборен спорт“ и “Спортист – любимец на Община Елин Пелин“. Златото в категория за индивидуални постижения грабна състезателката по художествена гимнастика Красимира Димитрова...
На 4 февруари ще отбележим Световния ден за борба с рака. През 2024 г. оценки на Световната здравна организация показаха, че през 2050 г. броят на диагностицираните случаи на рак в световен мащаб ще се увеличи с до 77% в сравнение с диагностицираните през 2022 г. По този повод през днешния ден се проведе и дискусия “Иновативни терапии и..