"Има някои неща и в учебния процес - по-голяма дигитализация, много повече дигитални услуги за нашите студенти, опашките пред гишетата почти изчезнаха. Има възможности за плащания по всякакъв начин. Изобщо гледаме да улесним живота на студентите за да учат повече и подобряваме материалната среда и учебната база. Едно от нещата, които ще открием официално съвсем скоро, една част от него работи е фотоволтаичният парк на УНСС. В момента имаме 6 зарядни станции и с този фотоволтаичен парк мисля, че ще може да ги поддържаме доста добре", каза той.
По думите му паркът е направен с инвестиция от 3 млн. лв., като разходът се изплаща през икономиите от електроенергия. Той се намира на паркинга на университета и на плоските покриви, като по този начин не се отнемат тревните площи. Мощността му е 800 kW, което покрива около 60% от нуждите на учебното заведение. Освен това е извършен ремонт на университетската библиотека. Относно това къде се намира УНСС спрямо други университети той каза:
"Дигитализацията е много хубаво нещо, но трябва да отделяме внимание и на кибер сигурността, защото ние сме наистина много дигитализирани. С електронни студентски книжки, с електронни протоколи, с електронни главни книги. Много от процесите, които съществуват в университета също са дигитални - плащания на такси, настаняване в общежития... Представете си ако това бъде атакувано какво ще се получи в крайна сметка."
Проф. д-р Димитров отбеляза, че има няколко магистърски програми свързани с изкуствения интелект, а някои от програмите по счетоводство, финанси и логистика са на английски език и са международно сертифицирани.
"Ние се стараем да осигурим добри перспективи на нашите студенти и те да могат да се възползват от тях. Наистина, към това ги и стимулираме и университетът става все по-интернационален", каза проф. д-р Димитров.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
Изпълнението на заповедта от 31.10.2016 г. на Столичната община, която разпорежда премахването на незаконно изградени постройки на общинска земя в кв. “Захарна фабрика”, в които години незаконно са живели роми, продължава да “буди духовете” в столицата. След извеждането на ромите от район “Илинден” и информация за настаняването им в различни райони на..
Екип от ентусиазирани млади хора от “Гласът на София“ гостуваха в предаването “Добър вечер, София“, по повод поредната благотворителна инициатива, която организират. Кампанията се състои в това, че популярни личности, сред които певци и музиканти раздават великденски продукти (кори с яйца, пресни козунаци, бои за яйца, цветя, както и парични..
Зоните за почасово платено паркиране в София няма да работят в четирите почивни дни за Великден, съобщават от Центъра за градска мобилност. Паркирането и в центъра на столицата ще е без такси. Общенски служители няма да поставят скоби, да налагат глоби или репатрират автомобили на 18, 19, 20 и 21 април .
Ученици от Детско полицейско управление в 12-то основно училище в Перник раздаваха флаери на водачи на МПС на паркинга на един от големите търговски обекти в града в сряда. Инициативата е на ОДМВР и е част от кампанията "Внимание! Пешеходци зад автомобила”. Кампанията стартира на 12 февруари т.г. На видни места на паркингите бяха поставени табели,..
Проектобюджетът на София - реалистичен план за нашите възможности Публичното обсъждане на проекта за Бюджет 2025 се състоя снощи в аулата на Софийския университет "Св.Климент Охридски". Кметът Васил Терзиев и неговият екип представиха акцентите в приходната и разходната част на проектобюджета, който е на стойност 2.84 млрд.лева. 77% от бюджета отива..
Нова среща със земеделските производители от Кюстендилско заради измръзналите от студа овошки е насрочена за днес, каза кметът на общината инж. Огнян Атанасов. От 10 часа в залата на Общинския съвет на плодопроизводителите, чиито овощни масиви на места са измръзнали на 100%, ще бъдат разяснени условията и начините за кандидатстване за обезщетения...