Изкуството на репортажната фотография и уловените моменти между хора и животни е показано в изложбата "Истории с опашки", в галерия "Синтезис". Тя бе открита в края на септември и ще може да бъде видяна до 11 ноември. В предаването “Радиокафе“ я представи нейният автор проф. Красимир Андонов - кинооператор, фотограф и преподавател в НАТФИЗ.
Работата му като фотограф е показвана и награждавана в България, Франция, Канада, Нова Зеландия и Китай. За него казват, че рядко показва творческите си проекти.
„Когато започна един проект ми се иска да го развивам достатъчно дълго. Фотографията е изкуство, което запечатва определени моменти и когато ги насложиш във времето, те вече звучат по друг начин. Снимка направена сега, ако я видиш след години, тя вече изглежда по съвсем друг начин“, споделя той и допълва, че всички фотографии, представени в изложбата са в стил репортажна фотография, но в едно специално направление наречено „фотография на решаващия миг“ – ситуация, в която съдържанието и визуалната форма са в равновесие, а фотографът избира един-единствен миг, който иска да изрази.
“Фотографиите са от този тип, който показва ежедневния живот и малките неща в него, които не забелязваме. Ако ти си настроен да гледаш, да виждаш, да снимаш, животът може да ти покаже ситуации, които никога не можеш да измислиш“, подчерта проф. Красимир Андонов.
По думите му, красивото на този тип фотография е точно това – да си отвориш очите и да откриваш неща, които са ти интересни.
За своята фотографска сесия той събира материали 25 години.
Броят на подбраните фотографии е 43, а за името подсказва неговата дъщеря. В „Истории с опашки“ проф. Андонов е заснел и доста човешки истории. Споделя, че ситуациите, човек може да види и с хора и с животни, а и в комбинация между тях са еднакво интересни.
Още аспекти за света на репортажната фотография, за два документални филма, които предстои да бъдат заснети тази есен, чуйте в разговора с проф. Красимир Андонов. С него разговаря Гергана Пейкова.
Повече от 20 екипа извършват текущи ремонти по пътните платна и тротоари в София - фрезоване, почистване и асфалтови дейности върху пътните настилки, както и обновяване на тротоарите, съобщиха от Столичната община. От днес започва ремонт на отделни неравности по основни и локални платна на бул. "Скобелев" в участъка от кръстовището "Петте..
Все по-често през летните месеци се отправяме на почивка и в чужбина. Важно е, когато я предприемаме, да сме организирани и предпазливи, защото винаги нещо може да се обърка. Една от защитите при пътуване извън страната е именно застраховката. Какво представлява и какво включва една такава полица, колко може да ни струва тя, какви са..
България е на 61-во място по щедрост в света, а българите са склонни да подценяват своята щедрост , сочи Световният доклад за дарителството ‘2025 (World Giving Report ‘2025) - представително проучване на британската фондация КАФ (CAF), което обхваща повече от 50 000 души в 101 държави. У нас Фондация BCause заедно с КАФ е..
Столичният общински съвет (СОС) малко изненадващо одобри доклада, с който се позволява завършването на бул. "Тодор Каблешков" . Той се внася за втори път за гласуване, като ресорната комисия по архитектура даде отрицателно становище по казуса. Според несъгласните със заложените изменения в подробния устройствен план, които ще позволят да се..
"Вещицата Мара и Проклятието на Абоминус" е първият издаден комикс на илюстраторката Цвета Петрова и ни разказва една история за приятелство, приключения, семейство, и какво става, когато нещата се объркат. "Мара всъщност е базирана на моя приятелка, която се казва Мара и даже и визуално наподобява нея. Този герой е създаден преди доста време, преди..
В предаването "Добър вечер, София" гостува младият, драматург и сценарист – Нера Бойкова , която завършва специалност “Кино и телевизия“ в Нов Български университет и вече работи в няколко кино и телевизионни продукции. Нера Бойкова разказа как творческия път който избира я превръща в човек на изкуството, решавайки да се реализира на..
Какво е състоянието на сградния фонд в столицата от гледна точка на безопасността при земетресение, обяснява в БНР- Радио София инж. Георги Кордов . “Считам, че едропанелните жилищни сгради са добри сгради от конструктивна гледна точка. За времето, когато са проектирани и построени, са спазвани абсолютно всички нормативни документи. Мога да кажа дори,..