Изкуството на репортажната фотография и уловените моменти между хора и животни е показано в изложбата "Истории с опашки", в галерия "Синтезис". Тя бе открита в края на септември и ще може да бъде видяна до 11 ноември. В предаването “Радиокафе“ я представи нейният автор проф. Красимир Андонов - кинооператор, фотограф и преподавател в НАТФИЗ.
Работата му като фотограф е показвана и награждавана в България, Франция, Канада, Нова Зеландия и Китай. За него казват, че рядко показва творческите си проекти.
„Когато започна един проект ми се иска да го развивам достатъчно дълго. Фотографията е изкуство, което запечатва определени моменти и когато ги насложиш във времето, те вече звучат по друг начин. Снимка направена сега, ако я видиш след години, тя вече изглежда по съвсем друг начин“, споделя той и допълва, че всички фотографии, представени в изложбата са в стил репортажна фотография, но в едно специално направление наречено „фотография на решаващия миг“ – ситуация, в която съдържанието и визуалната форма са в равновесие, а фотографът избира един-единствен миг, който иска да изрази.
“Фотографиите са от този тип, който показва ежедневния живот и малките неща в него, които не забелязваме. Ако ти си настроен да гледаш, да виждаш, да снимаш, животът може да ти покаже ситуации, които никога не можеш да измислиш“, подчерта проф. Красимир Андонов.
По думите му, красивото на този тип фотография е точно това – да си отвориш очите и да откриваш неща, които са ти интересни.
За своята фотографска сесия той събира материали 25 години.
Броят на подбраните фотографии е 43, а за името подсказва неговата дъщеря. В „Истории с опашки“ проф. Андонов е заснел и доста човешки истории. Споделя, че ситуациите, човек може да види и с хора и с животни, а и в комбинация между тях са еднакво интересни.
Още аспекти за света на репортажната фотография, за два документални филма, които предстои да бъдат заснети тази есен, чуйте в разговора с проф. Красимир Андонов. С него разговаря Гергана Пейкова.
"Добър вечер, София" казаха Яна и Роман директно от Green gallery - едно ново пространство за екзотични растения и флорално изкуство, където цветята присъстват във всякакви видове и форми. "Имаме фотография, има графика, живопис, акварел - в общи линии, без ограничения в някакъв конкретен стил, дори авторите влизат в нетипични роли, като..
Около 1/3 от метрото през "Слатина" е готово. Изграждането на трасето от 6 станции трябва да завърши през есента на 2027 г. Разширението напредва с добри темпове, констатираха днес кметът на София Васил Терзиев, проф. инж. Стоян Братоев и изпълнителния директор на „Метрополитен“ Николай Найденов, заедно с кмета на район "Слатина" Георги Илиев...
След пожара частичното бедствено положение на територията на засегнатите населени места в Община Костинброд остава до понеделник, съобщи пред БНР-Радио София кметът Трайко Младенов. В момента продължава описването на щетите. "Още очакваме от компетентните органи да ни кажат какъв е източника на възникналия пожар. Първата ни задача беше..
Вече три години от гражданска инициатива “Княжевецъ“ организират доброволчески акции за почистване на отводнителните канавки на туристическите алеи в Княжевската борова гора - биват премахвани наноси и пясък, а материалът се връща в издълбаните от водата алеи. Целта е, те да не се увреждат от стичащата се вода. Сега е ред да се направи..
Много от нещата, които искахме да решим и приемем в Столичния общински съвет (СОС) през този сезон, не можаха да станат, защото или бяха блокирани в ранен етап, или бяха саботирани в самите сесии. Съветът може да направи много неща, но политическо отношение излизаме във ваканция нито като оптимисти, нито като песимисти. Това е оценката пред..
В разгара на активния сух и много горещ летен сезон, стартира кампания, наречена “Безотговорността е най-опасната искра“ . Темата ѝ ще бъде “Разходи се сред природата - не оставяй следи“ . В предаването „Добър вечер, София“ разговаряме с инж. Дарин Ковачев - главен горски инспектор към дирекция Природен парк “Витоша“ , за това по какъв начин..
Мими Шишкова е позната в социалните мрежи като "проклета жена". Тя разказва политически сюжети в TIkTok видеа . Редовно качва в платформата хумористично съдържание, с което обяснява как работят някои институции или пък критикува политически партии. Случвало се е китайското приложение да свали нейно видео, но сега вече изтрива целия ѝ профил...