"Това е нашата банда близнак. Ние имаме две банди, като с едната само и единствено свирим кавър музика, а с другата само и единствено авторска музика", каза той. Боев отбеляза, че през годините са правили благотворителни концерти подкрепяйки различни каузи и изтъкна, че музикалната сцена у нас сега е доста голяма.
"Ние винаги много сме се впечатлявали от този хардкор ъндърграунд в България. Те са вече толкова много течения, толкова много банди, сцената е доста жива. Доста банди не се съобразяват с формули на успеха и допринасят за България неща, които ако човек гледа на нещата само за личен интерес нямаше да се случат. Което много ми харесва. Има вече електронна смесица в тези екстремни банди. Стига човек леко да се потопи може да види, че има един нов свят. Тук не говоря само за музика, тук говоря за начин на живот, на обличане, на социализация. Просто е доста сплотено общество и се надявам, че само ще се развива", сподели музикантът.
Той отбеляза, че в кавърите опитват да внесат нещо тяхно, а не просто да ги изсвирят. Това изисква да се запознаят много добре с творчеството на изпълнителите и да приемат тяхното мислене. Misfits се отличава с това, че са така нареченият "хорър пънк", който съчетава много тежко звучене с мотиви тип Елвис Пресли.
Относно това, че концертът ще бъде на Хелоуин Боев каза, че не вижда проблем да имаме повече празници. Той отбеляза, че покрай кавърите на чужди групи са се научили на ново звучене. Освен това, по думите му хората стават все по-отворени към музиката:
"Първият фактор е, защото музиката стана толкова по-достъпна до нас. Ние сме може би първото поколение, което израснахме с абсолютно цялата музика на планетата в телефоните в джоба. Ако махнеш предразсъдъците на това, че си роден през 21 век и започнеш да гледаш света като човек, който не ги е виждал тези неща и не ги взема за даденост, направо можеш да се шокираш. И другото, което е, че много изпълнители започнаха да сливат много жанрове. И започнеш ли да слушаш тези фюжъни, започваш да се интересуваш малко от малко от едното, от другото..."
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Невена Николова и Данаил Конов са имена от екипа на радио София - той идва от Враца в София в 2015, тя идва от радио Шумен. Още за техния път към и в радиото - в звуковия файл: Може ли по обява да намериш призвание и има ли значение какво казват родителите? Кои са най-сладките позиции, каква е разликата между новинар и водещ, както и репортер -..
Гостува ни актрисата Маргарита Костова. Надежда Герова разговаря с нея относно призванието актьор и всичко, което заобикаля един човек на изкуството. За работата на актрисата в куклени и драматични постановки и как предава занията си на деца и младежи нека чуем повече сега.
Какви са предизвикателствата пред младите хора в България? Каква е ролята на активните граждани за преодоляване на разделението в обществото? По темата ни гостува Мирослав Цеков, председател на Форум гражданско участие: "Отвореното ни писмо до НС бе провокирано от насочени срещу НПО призиви от политически сили в НС. Това е откровена заплаха и опит..
Албена Димитрова от Американския Университет в Благоевград представя състезанието по социално предприемачество "Станция Иновация": "Аз съм втори семестър в първи курс, следвам два бакалавъра. Клубът ни за по-добро общество организира благотворителни базари и в "Станция Иновация" парите също ще отидат при лица в неравностойно положение. То се..
В месеца на любовта търсим формулата за здрава връзка в примерите около нас. Книгите събират ли хората? Събеседници: Темз Арабаджиева и Антон Биров: "Вчера вечерта много исках да затворя вратата и да си чета книга. Любовта не е един конкретен ден. Нямам нищо против празника, стига малките прояви на любов да не са само един ден. Същото е с..
Как интересът на децата към книгите оформя читателските нагласи в бъдеще и какво има и трябва да има в списъка с книги до 12 клас? Събеседникът ни Борис Илиев е учител по български език и литература в Националната природоматематическа гимназия (НПМГ) „Акад. Любомир Чакалов“, която завършва като ученик: "Моите ученици много обичат да четат, но..
Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се, по-младите от нас го познаваме, като постоянен лектор в БНР Академията, създадена с методическа и..