Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Маги Халваджиян написа автобиографична книга "Без реклами"

Откровени разсъждения и повече за книгата в разговора с него в "Радиокафе"

Снимка: Радио София

Най-популярният телевизионен продуцент издаде своята автобиографична книга "Без реклами". Той бе гост в предаването "Радиокафе", за да ни разкаже как се зароди идеята да напише тази книга.

 Всичко започва внезапно, бях "изнуден" от актьора Влади Априлов, който ме спечели с това, че за 2-3 месеца ще я напишем, но в крайна сметка отне почти 2 години тази работа", шеговито споделя той. И допълва:

"В началото не мога да кажа, че бях много ентусиазиран, защото знам какво е, тъй като пиша сценарии и знам какво време отнемат. Изисква отдаденост, но в последствие колкото повече навлизаш, разказваш и си спомняш, се оказва, че това е страшно емоционално. Едно пътуване във времето, което сам си причиняваш, но на практика така ме зареди – беше изключително приятно да се върна назад във времето… Звънях на много хора, за да ми припомнят някои дати и години."

Разкрива още, че най-много се е затруднил да опише динамичния период в живота си, когато около него нещата бързо се разрастват. Но книгата разказва неговата лична история още от ранните години на шоумена, от живота с неговите родители, също артисти. Всичко започва с една фантазия, една приказка, в която Маги живее много години.

Днешните родители са длъжници на своите деца, смята продуцентът.

"Ако аз съм това, което съм, го дължа изключително много на баща ми и майка ми, защото така съм отгледан – със свобода в главата. Фантазията беше най-важното нещо в нашето семейство, да лети и да бъде свободна. И смятам, че тази свобода, когато едно дете се научи, че то може да лети и усети, че полетът е безграничен най-много помага в бъдеще", посочи той.

В изданието читателят ще преоткрие продуцента Маги Халваджиян и като човек изключително добре боравещ със словото. Той е откровен, прям директен. Когато говори по телевизията има болезнено чувство за справедливост, за граждански дълг, но в книгата той е и чудесен разказвач:

"Животът ни е като концентрични кръгове – хвърлиш няколко камъка в едно езеро и те образуват кръгове, които се пресичат – така и при нас, затова най-важното е да хвърлиш всички камъни в подходящото езеро", твърди авторът на книгата "Без реклами".

Твърди, че подходящото "езеро" избираш тогава, когато мислиш.

"Често хората действат хаотично и това е проблем, но когато подредиш в главата си нещата, когато целта е ясна, тогава можеш лесно да видиш правилното езеро и да хвърлиш камъните точно там", разкрива той.

Споделя, че е разочарован, но не толкова от престъпници и от политици, защото те са си такива, но…

"Аз съм разочарован от хората, които някак си приемат това, които не се бунтуват, които при един силен репортаж, в който става ясно как те обират хора имащи власт – защо не сме всички на улицата? Някак си всеки го гледа, цъка с език, пише нещо във фейсбук, но така нещата не се променят. Когато хлябът, прехраната ти са по-ценни от свободата ти, тогава всяка една демокрация е загубена", категоричен е Халваджиян.

Още от изключително интересния разговор на Даниел Ненчев, чуйте в звуковия файл.

По публикацията работи: Спаска Давранова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Кметът на града, Ангел Джоргов и организаторът на фестивала Георги Николов-Гопето откриват Лаго фест

Фестивално е в Самоков

Лаго фест в града, джаз-фестивал в Боровец - не всеки град има подобни допълващи се две музикални събития. По този повод започваме с Георги Николов-Гопето : "Партнираме си със "Стейт ъф Грийн" в подобни интерактивни изложби с виар очила. С тази обикаляме България и показваме градове за хората. Затова ни е важно да я покажем и тук, на Лаго фест в..

публикувано на 27.07.25 в 10:30
ул.

Софийски разкази - Радиоразходка по ул. "Московска"

Медресе сокаги се прекръства след влизането на московците по тази улица. После е Регентска, после пак - Московска. Започва от пл.Желю Желев, където е бил първият чугунен фонтан. Там е била и часовниковата кула от 17 в. Към 1880-1881 е разрушена. Повече за градската легенда за нея и за оформлението на улицата, както и за прилежащата ѝ малка ул.Малко..

публикувано на 26.07.25 в 16:00

Историята оживява - доктор Рачо Рачев и Фонфон

Роден е в 1902 в Габрово, баща му е учител и автор на едни от първите учебници по география в България. Даниела Георгиева е съпруга на неговия правнук и я слушаме в звуковия файл със спомените ѝ за д-р Рачев. Нейни са и предоставените снимки и документи . Д-р Рачев е ревностен радетел за създаването на белодробни диспансери в България. Другата му голяма..

публикувано на 26.07.25 в 15:00
маестро Георги Атанасов

Адресите на любовта - маестро Георги Атанасов

Животът на композитора маестро Георги Атанасов е по-заплетен, драматичен и вълнуващ от всяко оперно либрето. Баща му зарязва децата си, когато бъдещият музикант е на три. Успява да го издири след десетилетия, но таткото предава Богу дух ден преди срещата им. Майката чисти по хорските къщи, за да изхрани челядта си и си отива от живота след десет..

публикувано на 26.07.25 в 14:00
Спартак Севов (вдясно) и Мартин Тасков

Министерството на мечтите в действие

Най-новият проект на Спартак Севов е пълнометражния филм „ Министерството на мечтите “ – абсурдна комедия за любимите неща на всички: бюрокрацията и сбърканите днешни системи. С него е и актьорът Мартин Тасков, а проектът е англоезичен: "Министерство на кошмарите изглеждаше зле като заглавие. Осмиваме бюрокрацията." (Спартак) "Имам честта да..

публикувано на 26.07.25 в 12:08

Сътворение - споделеното парково пространство за арт терапия

Георги Георгиев, зам.-председател на "Асоциация за инсулт и афазия“ ни представя първото споделено парково пространство за арт терапия в България, открито по тяхна инициатива на 14 юли в столичния район Банкя.  Името, което носи, е "Сътворение" и на място може да се открие зона за арт терапия и зона за лечебно градинарство, както и място с..

публикувано на 26.07.25 в 10:50

Хората си чакат фестивала

Боян Бочев от Лаго Фест в Самоков ни представя събитието с ударение на последната буква: "Тембърът на гласа ми подсказва, че настроението е чудесно. Страхотни музиканти на сцената, познаваме някои от тях в "Мюзиколоджи лайв". (подробности, както и за произхода на името - в звуковия файл) Има от бебета до над 70-годишни, хората си чакат фестивала в..

публикувано на 26.07.25 в 09:52