"Creative Activist Summit" ще се проведе на 18 и 19 ноември в София. Това е единствено по рода си събитие в България, посветено на креативните комуникации и кампании, и тяхното стратегическо използване от активисти и граждански организации.
Интерактивната конференция ще вдъхнови и подкрепи активисти с иновативни и креативни подходи и тактики за създаването на по-ангажиращи и въздействащи кампании за социална промяна.
"Creative Activist Summit" се организира от Fine Acts, глобално креативно студио за социално въздействие, с подкрепата на Фонд Активни граждани България.
В програмата ще се включат български и международни лектори от неправителствения, творческия и рекламния сектор, както и световноизвестни артисти, които ще споделят своя опит във воденето на креативни кампании и използването на изкуството като инструмент за социална промяна.
Пред Радио София, повече по темата разказа Светла Баева от Fine Acts.
„В основата на работата ни е да намираме интересни и ефективни подходи за комуникиране в различни социални теми, най-вече свързани с човешките права, климатичните промени и други важни за обществото теми“, посочи тя.
"Това го правим чрез изкуството, като привличаме различни артисти, с които сме в колаборация в най-различни формати – креативни кампании, книги, арт-инсталации, инсталации в градска среда, видеа и игри", допълни Баева.
С по-различен подход Fine Acts се опитват да дадат гласност на важни теми, за които ни е скучно да четем.
„Опитваме се да намерим този подход, който ще привлече хората към дадена кауза или да ги въвлече в работата на дадена организация".
В рамките на "Creative Activist Summit" ще бъде представена изложба с участието на 20 български илюстратори.
„Те участваха в наше предизвикателство – имат 48 часа да създадат творба по дадена социална тема. Темата, по която работиха е за преодоляване на стереотипите към 3 социални общности, които са най-силно засегнати – ромската общност, ЛГБТ общността и бежанците, които най-често се сблъскват с дискриминация. Илюстраторите трябваше да покажат как изглежда бъдещето, в което стереотипите вече са преодолени“, поясни Светла Баева..
През двата дни събитието ще се събере неправителствени организации, активисти, неформални движения, работещи по различни важни теми.
„Една възможност да се съберем, да обменим опит и да се свържем един с друг, в основата на събитието ще си говорим за креативните комуникации и кампании, и как можем стратегически да ти използваме за създаването на по-въздействащи кампании“ изтъкна Баева..
В "Creative Activist Summit" ще има изявени лектори, един от тях е Томас Кумбс, който се занимава от години със стратегически комуникации. Основател е на организацията на Hope-Based Comms, която се фокусира в комуникациите за неправителствения сектор. Кумбс има опит във взаимодействието си и с други големи международни практики.
Още подробности за събитието, чуйте в разговора на Лили Големинова със Светла Баева от Fine Acts.
Културното наследство между 1944 и 1989 е обект на страницата на Стефан Спасов " Забравената цивилизация ": "Избрах втората половина на 20 век, защото не се обръща много внимание към нея. Началото ми бе любителско, само снимах и публикувах. Постепенно това се разви сериозно, опитах се да се свързвам с авторите на произведения, на архитекти на..
Разговорът е с изследователите и генеалози Светлана Дяконова - Арсен - потомка на голям род от Банско и секретар на Българската генеалогична федерация “Родознание” и Ивелин Любенов - индивидуален член на Българската генеалогична федерация ‘Родознание”: "В научната статия на израелските учени Майкъл Чернин и Шай Халеви от Израелската служба за..
Въпреки, че паметта ѝ е почетена с паметници в Белово и родния ѝ Пазарджик, днес малцина знаят името на Мария Сутич – единствената жена в Хвърковатата чета на Георги Бенковски, станала поборничка от любов. Тя и съпругът ѝ, далматинецът Иван Сутич, служител на Барон-Хиршовата железница са младоженци, но когато той решава да се присъедини към..
„Това, което остава“ на Димитрис Георгиев тръгва с гала премиера: "Вдъхнови ме нещо много трагично. В съзнанието ми остана конкретната песен, която вървеше по времето на катастрофата, в която загина баща ми, аз също бях там. В началото това бе първа сцена, проследяваме последствията от един трагичен инцидент. Беше неизбежно да надградим сценария, той..
Вкус: наука за храненето – събитие от Ratio. Какво означава „вкус“? Как го възприемаме, как се променя и какво влияние има той върху начина, по който се храним? Гост – Наско Стаменов, учител в НПГМ, част от "Корпус за бързо гърмене": "Когато човек види, че нещо се случва, нормално е да се запита защо се случва така. Имаме невронна връзка,..
Какво е фасилитиране и как да го правим успешно. На тази тема ще говори Давид Бийота - създател на метода на компаса. За всички, които се интересуват от динамиката в група и искат да водят, обучават и управляват групи от хора. Албена Попова, Сашка Витанова и Северина Митева ни говорят за фасилитирането: "Думата не намери подходящ еквивалент на..
Биляна Савова извървява дълъг път между план “2В” и план “Да бъда”. “Много интересно как изобщо се появи в живота ми цялата тази концепция за план “Да бъда””, разказва тя и се връща към датата 30 май, когато се отбелязва Денят на хората, които живеят с диагнозата “Множествена склероза”. “Идеята е първо да погледнеш към себе си и да си дадеш сметка..