Продължаваме с представянето на колеги от екипа на Радио София, като днес конкретният повод е новото предаване, на което те ще са водещи. Подробностите от:
Лъчезар Христов - един от запомнящите се гласове:
"Не съм очаквал, че толкова дълго ще се задържа, може да се каже, че имам различно поле за изява в различни области. Много случайно преди 12 години попаднах в Радиото. Оказа се, че ми е интересно, че научаваш много неща. Не е случайно, че се опитваме да предлагаме програма във време, когато всеки има достъп до трибуна. А по-малко се чуваме, сякаш.
Имам подозрение, че първото ми интервю е било с тогавашния председател на СОС. Най-голямото предизвикателство за един водещ е не просто да оставя гостите да си изказват тезите, а да прекъсва, ако трябва да се коригира нещо. Какъвто и да съм в днешния си ден, това не трябва да се забелязва в ефир.
Идеята за ново дискусионно-аналитично предаване все се отлагаше заради предизборните кампании. Започваме в понеделник, 13 ноември, всеки делничен ден от 17 ч., казва се "Форум" - няма нужда да се обяснява защо. Амбицията е и сега това да се случва за един час с двама гости, различни гледни точки (не на принципа "всеки сам си преценя" или конспиративни теории) и коментар по теми от седмицата. Надявам се дискусиите да дават и контекст на исторически събития."
Другото лице на този формат е Антония Каменичка, която слушаме сега:
"Неизбежно, като от дете крачиш по коридорите, винаги съм се докосвала до Радиото, но не се виждах да стана част от него. Но ето ме пак, може би най-щастлива да съм част от Радио София вече 4 години. Не е нужно да си изкарваш парите от нещо, за да го практикуваш - в моя случай става дума за първата ми професия, социологията.
Предизвикателства - много. Да изпълняваш собствените си критерии, да надскачаш себе си, да имаш картинката за това, което правиш, в главата си, да не се оставаш на инерцията. Сънувах как се спускам с носия със сноуборд от един връх. Много забавно е, че това стана заразно. Не мисля, че успехът трябва да има тежка цена. Като не жертваш принципите си. Вярвам в позитивното надграждане.
Както всяко ново нещо, има притеснения и вълнения. Искаме да избягаме от рамката на професионалните анализатори - всеки, който има какво да ни каже, да се чувства потенциално поканен!"
За пръв път, преди да встъпи в длъжност директор на "Екоравновесие" се срещна с представители на неправителствени организации, работещи в защита на правата на животните и доброволци, които помагат в общинските приюти. Дойчин Неновски поема ръководния пост макар и временно, но дава заявка, че ще поддържа активна комуникация с тях. Засега..
Днешният 7 април е Световен ден на здравето и професионален празник на здравния работник. Това е и повод да обърнем поглед към развитието на медицината и иновациите в нея. От 17 часа в иновационен форум “Джон Атанасов” на София Тех Парк ще се проведе петото издание на поредицата за технологии, бизнес и наука Tech Park Talks ...
" Ние сме пазарът с най-много промоционални етикети . Най-добре е да търсим български яйца и агнешко месо. Конкуренцията и по празниците води до възможност да се намерят продукти на нормални цени, не повишени спекулативно . Пазарът е най-добрият регулатор. Друга тема е веригата от производител до краен купувач", каза още председателят на ДКСБТ. Той..
Италианският куратор Алесандро Винчентели представя в София изложбата “Кой бачка сега! Разкриване на невидимото: труд, несигурност и изкуство“. Проектът ще бъде открит тази вечер в галерия „Куб-Топлоцентрала“. По думите на екипа експозицията изследва невидимата, но интегрална природа на труда – по-специално работата, която остава недооценена или..
Най-новата книга на Ан Апълбаум , носител на наградата “Пулицър“ - “Конгломератът Автокрация. Диктаторите, които искат да управляват света“ , е алармиращ анализ за това как автокрациите си сътрудничат, за да подкопаят демократичния свят, и как ние трябва да се обединим, за да им противодействаме. Днес автокрациите се управляват не от един..