"Аз озаглавих книгата така, защото преди десетина години издадох книга, която се казва "В понеделник ще е късно". Това сега е една лека препратка към предишната книга от една страна, а от друга страна любовта дори през моята призма преживя още много метаморфози. Наистина се оказва, че човек израства цял живот и се развива цял живот, защото аз за последните 10 години съм се променил значително, надявам се в още по-добра светлина", каза той.
Банев отбеляза, че тъй като живеем в объркан свят би се радвал ако хората почерпят от книгата позитивизъм, вдъхновение и да се радват на живота.
"Добротата липсва. В днешно време ние не сме добри към себе си. Ние не се харесваме, ние забравихме да се обичаме, човек трябва да се обича. Ако ти не обичаш себе си такъв какъвто си, нямаш смелостта да застанеш пред другия и да се докажеш пред него, да се заявиш като личност. Съответно той да ти отвърне със същата доброта, респективно с любов. Тя любовта изисква доброта, ти не можеш да обичаш с омраза и лошотия, това не е любов", сподели той.
По думите му егоизмът не може да бъде градивен, защото никога не се възприема добре от околните. Освен това каза, че въпреки това, че всеки живее в собствена вселена, не трябва да забравяме, че сме част от Космоса, а любовта понякога е един сблъсък между две вселени.
"Когато човек се е докоснал веднъж до голямата любов, тя завинаги остава безкраен източник на вдъхновение, зарежда творческия импулс", отбеляза писателят. Той допълни, че любовта не е възможна без компромиси и от нас зависи колко ще я опазим.
"Любовта е универсална. Това е единственото чувство, което ни отличава от живите същества, защото имайки разум, ние можем да преценяваме кога нещо наистина е любов и кога не е", посочи той.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Павел Балев безспорно е един от най-успелите български диригенти зад граница. Реномето му в Европа е впечатляващо високо. Това се дължи на задълбочените му познания, прекрасното познаване на репертоара, детайлната подготовка за всеки ангажимент и изключителната му работа с оркестъра. И на интересните и често необичайни програми, които конструира..
Краят на сладкарница “Цар Освободител” е по-тривиален от очакваното: На 8 септември 1945 във в-к Отечествен фронт се говори за сладкарницата като сборно място на другарите Тодор Павлов и подобни за "народно въстание" на сутринта на 9 септември. Пак там са се продавали билети за джазова вечер. В последствие в 1946, друг вестник говори за..
Светлана Мухова и новата ѝ книга "Извори за миналото на Копривщица от османските архиви": "Църквата е построена във времето, когато е създаден регистъра на мъжкото население. Над 10 годишните деца работят, около 60% от мъжете работят извън родното си място, дори 12 годишни деца работят с предприемчивите си родители в европейска Турция, Гърция. Описът..
Цигуларите виртуози Дина Шнайдерман и Емил Камиларов, на които цяла България се възхищава, се запознават на младежки фестивал в Берлин, където са конкуренти за първата награда - той от името на България, а тя от СССР. Дина я спечелва, а Емил се влюбва. И я чака цели 8 години, защото бъдещата му съпруга е малолетна и все още ученичка...
С „Маргаритка“ на мач. 11-14 април: футболни фенове от различни агитки се обединяват в името на децата. Събитието ни го представя Йордан Жечев: "Инициативата е да предаден любовта си към отбора. "Маргаритка" е социален проект - децата да имат достъп до качествено възпитание. Обиколихме фенклубовете на 16-те отбора в Първа лига. Стиснахме си ръцете за..
"Великден в града" – започва великденски базар в Градската градина. Подробностите от Теодора Бреме, организатор: "Постарали сме се нашите посетители да се потопят в празничното настроение. Днес сме подготвили кори с яйца за малките, а утре ще правим венци. Продължаваме до Велики понеделник. Всеки ден има програма с кулинарни изненади и ателиета за..
Историческа възстановка на живи картини от Априлското въстание в Северния парк с доц.д-р инж. Георги Маринов: "За съжаление малко е лошо времето, но това не ни пречи. Участниците са облечени и чакаме общината да реши точния час, чакаме да се посъбере малко публика, правим го за децата. Правим живи картини - първоначално селско ежедневие, нападение..